Zlín sledge – HC Sparta Praha Sledge 3:4 (0:3 po s.n.) | SOHO Olomouc – Karlovy Vary 2:6 (kon.)
po s.n. (0:3)
SHK LAPP Zlín
3:4 (1:1, 0:0, 2:2)
HC Sparta Praha Sledge
Sobota 18.11.2023, 15:30 • CCM Aréna • Česká para hokejová liga • 9. kolo

Konec zápasu. (17:07:02)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha Sledge.
    Autorem vítězné branky je LUKÁŠ KAPKO.

3. série
    0:3
    Miroslav NOVOTNÝ rozhoduje! Krátká klička zmrazila brankáře Matouška, stačilo už jen zavěsit k levé tyči. .

3. série
    0:2
    Pavel JULINA si chtěl puk přehodit do levé hole a zakončit po ledě. Nepovedlo se.

2. série
    0:2
    Zdeněk KRUPIČKA míchal, míchal, až Matouška vymíchal – 0:2.

2. série
    0:1
    Slavomír FERENČÍK trefuje dobře postaveného Vápenku, ten chytá.

1. série
    0:1
    Lukáš KAPKO trefuje přímo do víka – 0:1!

1. série
    0:0
    Marian LIGDA neproměňuje.

Samostatné nájezdy začínají.

Posledních pět minut bylo v podstatě definicí infarktového závěru. Čtyři góly za dvě minuty, jasné vedení, srovnání na 3:3. Zkrátka paráda pro oko diváka!

Na řadě jsou nájezdy.

45:00

44:39
    Hábl vletěl do rozehrávky soupeře, okamžitě se šteluje do střely a ostře pálí z úhlu! Kotouč je sražen.

43:56
    Marian Ligda měl z přečíslení 3 na 2 na holi gól, trefuje Vápenku...

43:41
    Zakázané uvolnění Zlína.

43:24
    Ferenčík mohl jít dopředu, chyběla mu ale rychlost a navíc neměl nikoho do kombinace. Netrvá to tak dlouho a kotouč uzme kapitán Pražanů Alex Ohsr.

42:33
    Domácí střídačce muselo zatrnout! Hábl měl puk za zády a vůbec o tom nevěděl, na steč se navíc hnal rychlík Krupička. Jakmile se hostující forward dotknul puku, je ale z ničeho nic přerušeno, Sparta totiž byla v signalizovaném ofsajdu. Zlín měl kus štěstí!

42:14
    Sparta si bere timeout!

42:11
    Zlín právě vstřelil branku!
    Tohle je NÁVRAT do zápasu jako hrom! ZDENĚK HÁBL obkroužil bránu, už se sice zdálo, že je u pravé tyče pozdě, i tak ale dokázal puk propasírovat po ledě za Vápenku. Máme vyrovnáno – 3:3! Asistence: Slavomír Ferenčík.

41:11
    Drama! Na rozdíl jediné branky snižuje střelou po ledě přes clonu PAVEL JULINA, zlínské naděje ještě žijí! Asi není nutné připomínat, jak velkým problémem by pro vicemistra byla dnešní prohra...

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 12. Hábl (Ligda), 42. Julina (Hábl), 43. Hábl (Ferenčík) – 6. Krupička (Notovný), 40. Novotný (Bečvář), 41. Krupička (Novotný), rozh. náj. Kapko