Havlíčkův Brod – Kladno 4:1 (kon.) | Slavia – Písek 8:0 (kon.) | Vsetín – Havířov 2:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
AZ Havířov
Pátek 15.09.2023, 20:00 • Vsetín, Zimní stadion Na Lapači • Liga juniorů • 1. kolo

Konec zápasu. (22:04:12)

59:59
    Velký závar před vsetínskou brankou! Pytel má kotouč pod kontrolou.

59:25
    Až nyní Michalik z levého kruhu opravdu odstartoval směrem ke střídačce. Havířov hraje v šesti.

59:15
    Hra se ocitá ve středním pásmu. Havířovský gólman ještě pokyn k opuštění brankoviště nedostal.

58:42
    Toma z levého kruhu přestřelil. Pytel se po jeho pokusu jen ohlédl. Michalik už pokukuje po střídačce.

58:10
    Hrdý je v posledních minutách hodně vidět, což potvrzuje také jeho individuální akce, v níž mohl přiblížit svůj celek k výhře. Bekhendové zakončení ovšem skončilo přesně v Michalikově lapačce.

57:51
    Vsetínští se snaží trochu vymanit z havířovského tlaku, který si soupeř vybudoval během přesilovky. Zatím drží Valaši puk v prostoru mezi modrými čarami.

57:10

56:57
    Nyní se kotouče opět chopili hosté a snaží se s výsledkem ještě něco udělat. Čmielovu střelu z větší vzdálenosti domácí zablokovali, ale vyhodit se jim nepodařilo.

56:25
    Domácí se drží ve středním pásmu.

56:14
    Vsetínští vystihli havířovskou přihrávku na levém křídle a vyhazují.

55:48
    Middletonovu přihrávku na Kreutze v přečíslení dva na jednoho zastavil Hamřík. Tohle byla velká šance hostů na vyrovnání.

55:28
    Domácí drží puk za Michalikovou brankou.

55:15
    Valaši dostávají kotouč do středního pásma.

55:10
    Do konce třetí třetiny zbývá necelých pět minut a na trestnou lavici putuje domácí kapitán Fojtík. Po jeho sekání následovala ještě menší potyčka na pravém kruhu vsetínského pásma.

54:45
    Vsetínští se povedenou kombinací ve vlastním pásmu dostali do střední třetiny a vydali se střídat. Jako jediný zůstal na ledě Hrdý, který se po pravém křídle vydal dopředu.

53:22
    Po pasáži bez větší šance se do útoku nahnali Juráň s Šedlbauerem. Prvně jmenovaný protečoval puk přes dva bránící hráče a Šedblabuer zakončil od pravé tyče. Michalik sice rozpačitě, ale úspěšně zakročil vyrážečkou.

51:32
    Hrdý opět zkusil nahození, tentokrát od modré čáry. Jeho pokus letěl příliš vysoko, a tak Michalik ani nemusel zasahovat.

51:03
    Hostující obrana má kotouč ve své moci, ale nedaří se ji opustit vlastní pásmo. Vše tak končí nahozením Hrdého, který získal kotouč na levém kruhu a rozhodl se ohrozit Michalikovu branku.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 31. Heinrich (Ürge, Juráň), 33. Heinrich (Matějíček, Mošnička) – 43. Vizváry (Kolat, Siekierka)

VHK ROBE Vsetín: Pytel (Uhrin) – Mošnička, Zedek, Šedlbauer, Machů, Fojtík (C), Hamřík, Herman – Cakl, Ostrčil, Matějíček, Hrdý, Stodůlka, Heinrich (A), Ürge, Juráň, Smetana, Kovář.
    Trenér: Rostislav Vlach

AZ Havířov: Michalik (Maňásek) – Maršálek, Kreutz, Kalina (A), Brančík, Čmiel, Valouch, Juřík – Toma, Barnošák, Kolat (C), Middleton (A), Zálesňák, Lipka, Konesz, Ščerba, Siekierka, Jarolím, Bielesz, Vizváry.
    Trenér: Jan Křivohlávek

Rozhodčí: Blaha — Jurčík, Lainka