Přerov – Cracovia 2:4 (kon.) | Vítkovice – Havířov 1:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
AZ Havířov
Pátek 17.08.2012, 19:15 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • O pohár RT TORAX

To je z Poruby vše, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a zase se přihlásím ze zítřejšího programu turnaje, který začíná již v 10:30 soubojem domácí Poruby s Opavou. (21:26:05)

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni za Vítkovice Martin Blahuta, za Havířov pak zcela zaslouženě brankář Petr Matoušek.

Sobotní program turnaje:

10:30 o 5. místo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Slezan Opava

14:00 o 3. místo: HC ZUBR Přerov – HC Vítkovice Steel

17:30 o 1. místo: Comarch Cracovia Krakow – HC AZ Havířov 2010

Zamotaná skupina B již zná konečně své pořadí. Havířov potřeboval k vítězství ve skupině zdolat Vítkovice o tři branky a to se mu také povedlo, když čtvrtou branku vstřelil necelé dvě minuty před koncem. Pro Vítkovické, kteří odehráli především druhou třetinu výborně, to je možná až příliš kruté.

60:00

59:55
    Vítkovice se prozatím ke střele nedostaly, Havířov to již zvládne.

59:37
    Vítkovice to zkouší v šesti proti čtyřem hráčům Havířova!

59:37
    Rozhodčí Janda se upískl, vhazuje se po levici Matouška.

59:21
    Havířov vyhazuje přes všechny čáry, Vítkovice již příliš času nemají.

58:55
    Tak ještě tady máme přesilovku pro Vítkovice a tudíž velkou šanci ke snížení, které by znamenalo finálovou účast Vítkovic. Na trestnou lavici usedá Jiří Krisl – 2 minuty za hákování.

58:48
    Havířov v přečíslení neuspěl, jeden z vítkovických obránců výborně vypíchl touš.

58:14
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířov se důležité čtvrté branky nakonec dočkal! Před brankou dokázal neomylně dorazit Rimmelovu střelu za ležícího Kubáně ANTONÍN PECHANEC. Pokud tento výsledek vydrží, Havířov postoupí do finále! Asistence: Patrik Rimmel.

57:04
    Na druhé straně Najdek prověřil Kubáně.

56:31
    Vítkovice okupují útočné pásmo, Matoušek si připisuje zákrok z kategorie zcela jednoduchých.

55:50
    Čas plyne jako voda, oba celky zodpovědně brání a příliš svého soupeře do šancí nepouští.

54:55
    Několik střeleckých pokusů v podání Vítkovic, avšak značně nepřesných.

Postupová matematika je jasně dána, za tohoto stavu skončí na 1. místě ve skupině Vítkovice, pokud Havířov zvítězí o tři góly, pak právě on v zítřejším finále vyzve Krakow!

54:06
    Sztefek se natlačil k pravé tyči, ale na Kubáně nevyzrál.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 19. Blahuta (Tomi, Hawlík) - 4. Lhotský (Mráz), 11. Pavlas (Lhotský), 49. Sztefek (Říčka, Pechanec), 59. Pechanec (Rimmel)

HC Vítkovice Ridera: Kubáň (Slanina) – Hawlík, Jonáš, Kovář, Deutsch, Pastor, Pavelka, Charvát – Tomi, Hudeček, Blahuta – Richter, Němec, Walker – Pasker, Kolouch, Bumbál – Král, Kysučan, Blažko.
    AZ Havířov: Matoušek (Daneček) – Hartmann, Prokop, Zientek M., Rimmel, Krisl, Hegegy, Vydra, Balčík – Maruna, Najdek, Daneček J., Sztefek, Stránský, Klimša, Haas, Říčka, Lhotský, Pavlas, Mráz, Pechanec.

Rozhodčí: Janda R. – Janda L., Cirkl.