Slavia – Třemošná 4:3 (2:0 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Chomutov 7:9 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 3:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 01.12.2023, 19:00 • Ostrava, KOOPERATIVA ARENA • Liga juniorů • 19. kolo

Dnešní utkání nám skončilo výsledkem 3:2, což je skvělá zpráva pro domácí, kteří ihned po zabzučení sirény začali oslavovat. Dnes byla Poruba aktivnějším týmem a to i přesto, že vyzvala lídra tabulky Vsetín. Domácím se podařilo otevřít skóre a následně zvýšit na 2:0. Valaši nečekali dlouho a ve stejné třetině ještě snížili na rozdíl branky, do šaten však šťastnější šli hráči Poruby. Ostravanům výhra třetiny dodala sebevědomí, které proměnili v aktivitu a následně třetí gól za záda Pavlíčka. Hostům se ještě podařilo snížit, ale k zisku bodu jim to nestačilo. (21:03:36)

59:53
    Domácí už si v klidu pohlídají výhru, jelikkož jim Heinrich svým krosčekem nabídl ještě přesilovku.

Na střídačce zůstal Pavlíček a hosté tak hrají v šesti.

59:36
    Oddechový čas pro tým VHK ROBE Vsetín.

58:30
    Matějka se ocitl v obrovské šanci, když pálil ze slotu. Jeho střelu ale dokázal zneškodnit Pavlíček.

56:10
    Do akce se řítil Dobša s Martiňákem. Jejich útok ale zastavil Pavlíček v bráně.

54:30
    Na zemi zůstal nepěkně ležet Tobiáš Mošnička, který byl tvrdě sražen jedním ze svých soků.

54:05

52:05
    Petr Sobol vyhodil kotouč mimo hrací plochu a odpyká si tak 2 minuty.

51:47
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetínu se podařilo snížit na rozdíl jedné branky a poprvé v utkání tak využil přesilovku. Střelcem se stal ONDŘEJ HRDÝ. Asistence: Tobiáš Mošnička a Adam Koláček.

50:13
    Hrdý vyslal střelu směrem k brance domácích. S pukem si však opět poradil Sobol.

50:00
    Domácí v plném počtu a stále tak jsme bez využité přesilovky.

49:08
    Opět se pokusil snížit skóre Mošnička, po jehož pokusu se puk odrazil před bránu, kde se ale nejrychleji zorientoval opět Sobol.

48:13
    Mošnička se ujal první střely v přesilovce. Jeho pokus ale opět skončil v lapačce Sobola.

48:00
    Vsetín si ve třetí třetině také zahraje přesilovku, když se držením provinil Svozil.

46:34
    Zajímavá střela letěla teď z hole Hermana. I přes teč jednoho ze vsetínských hráčů si Sobol připsal další zákrok.

45:06

Matěj Kotala

Branky a nahrávky: 11. Svozil (P. Sobol), 12. Matějka (Graněčný, Kosina), 30. P. Sobol (Kosina, Hansel) – 20. Stodůlka, 52. Hrdý (Mošnička, Koláček)

HC RT TORAX Poruba 2011: S. Sobol (M. Mareček) — M. Michalčík, D. Janeček, D. Kosina, V. Telnov, J. Kalužík, V. Karal, D. Shevchuk — D. Dobša, V. Matějka, D. Svozil, I. Khromyshyn, P. Sobol, A. Šrubař, J. Krasnohorský, T. Hansel, M. Skřipčák, V. Graněčný, R. Martiňák
    Trenér: Tomáš Potěšil

VHK ROBE Vsetín: A. Pavlíček (J. Uhrin) — M. Šedlbauer, T. Mošnička, J. Machů, O. Fojtík, J. Hamřík, T. Herman, M. Kotala — L. Stodůlka, T. Urge, M. Juráň, F. Kovář, O. Cakl, T. Ostrčil, J. Matějíček, O. Hrdý, A. Koláček, D. Heinrich, Š. Urbánek
    Trenér: Rostislav Vlach

Rozhodčí: Lukáš Janda — Michal Vengřín, Vladimír Hladík