HC Litvínov – Plzeň 1:6 (kon.) | Olomouc – Zlín 2:3 (po pr.) | Pardubice – Č. Budějovice 5:3 (kon.)
Přerov – Mountfield HK 5:2 (kon.)
HC ZUBR Přerov
5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 14.12.2023, 18:15 • ZS Přerov • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off

Je konec. HC ZUBR Přerov vyhrál doma nad týmem Mountfield HK poměrem 5:2. Zubři ve třetím dějství přidali dvě branky, Matěj Halík se trefil necelých 11 minut před koncem třetí dvacetiminutovky a pojistku přidal do prázdné branky Tobiáš Kuchta. Všechny body tak zůstávají v Přerově. (20:28:17)

59:42
    Ondřej Zámečník se snažil z blízka dorážet, ale puk mu sebral výborný Vojtek.

59:32
    Martin Mašek dostal nabídku na osu, ale skákavý kotouč nedokázal zkrotit.

59:03
    Mountfield HK bojuje na mantinelu za brankou Přerova.
    58:54 Tobiáš KUCHTA - 5:2

58:54
    6/6
    Přerov právě vstřelil branku!
    V Přerově je rozhodnuto.
    TOBIÁŠ KUCHTA dostal namazáno od protihráče a pak už lehce poslal touš do prázdné branky Mountfieldu, 5:2. Bez asistence.
    Vojtek M., Kuchta T., Němec F., Bárta Da., Halík M., Švejda P.
    Černý Š., Novotný A. II, Beneš Mi., Beneš Ma., Hora T., Matašovský M.

58:27
    Matěj Halík od vlastní modré trefil tyčku prázdné branky hostů.

58:11
    Martin Vojtek (Přerov) dostal do své lapačky pokus z pravé strany. Oba týmy před buly střídají.

57:36
    Mountfield HK hraje powerplay, branka Tučka je prázdná.

57:33
    Zubr po buly zahrál jenom na icing. V brance hostů pokračuje Tuček.

57:31
    Oddechový čas pro tým Mountfield HK.

57:31
    Martin Vojtek dostal na pravé straně touš do své lapačky.

57:16
    Domácí už nyní jenom brání dvoubrankový náskok.

56:48
    Jaroslav Prášek se nedostal ve slotu k zakončení, Mountfield HK je ale stále na touši.

56:27
    Filip Tuček si po delší době zachytal. Zubři mají k dispozici po delší době buly v útočné třetině.

56:02
    Jaroslav Pekr sebral nahozený touš, Zubři jdou útočit do zformované obrany.

55:40
    Tadeáš Hlávka dostal puk do třetiny hostů, ale tam domácí nepobyli ani deset vteřin.

55:21
    Zubři poté vyhodili jenom na icing.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 3. Hlávka (Hradil, F. Němec), 33. Halík (Kuchta, Janek), 39. Hyža (Mašek, Nášel), 50. Halík (TS), 59. Kuchta – 25. Ma. Beneš (A. Novotný II, Mi. Beneš), 37. A. Novotný II (Pavič, Mi. Beneš)

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Žurek) – Tomiga, F. Němec, Da. Bárta, Pekr, Holík (C), Janek, Polame – Hlávka, Hradil, Buršík (A) – Kuchta, Halík, Kolařík – Hyža, Mašek, Švejda – Martiňák, Nášel, Šťastný.
    Trenér: Pavel Neuman

Mountfield HK: Tuček (Mrázek) – Havlíček, Š. Černý, Pavelka, Pavič, Hrbek, Bezpalec, J. Aschenbrenner – Ma. Beneš, Mi. Beneš, A. Novotný II – Hrdlička, T. Hora, Prášek – Matašovský (C), V. Aschenbrenner, Sláma – Vencl (A), Hendrych, Zámečník.
    Trenér: Martin Vágner

Rozhodčí: Tomáš Cabák, Jakub Gebauer – Michal Vengřín, Ondřej Veselý