Olomouc – Plzeň 2:4 (kon.) | HC Litvínov – Zlín 2:5 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 5:4 (po pr.)
Přerov – Č. Budějovice 2:3 (po pr.) | K. Vary – Mladá Boleslav 1:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:4 (0:2, 3:2, 1:0 - 1:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 04.01.2024, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off

První novoroční juniorské derby je u konce! Pardubice i přes nepříznivý průběh zápasu dokázali v závěrečných vteřinách třetí třetiny srovnat stav, a následně v prodloužení přetavit tento zápas ve vítězství. (20:16:51)

63:16
    4/1
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je DOMINIK PAVLATA. Asistence: Tadeáš Kalužík a Jakub Koudelka.
    Pavlata D., Kalužík T., Koudelka J., Vilém L.
    Mrázek V.

60:01

Třetí třetina je u konce! Klidný průběh závěrečné části zápasu prolomil až pardubický gól šestnáct vteřin před koncem! Zápas tak bude pokračovat prodloužením.

60:00

59:44
    4/1
    Autorem branky je DOMINIK PAVLATA. Asistence: Jakub Koudelka a Tom Kaštánek.
    Pavlata D., Koudelka J., Kaštánek T., Vilém L.
    Mrázek V.

57:17
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Tomáš Hora – 2 min., vysoká hůl.

56:30
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Štěpán Rájek – 2 min., nedovolené bránění.

53:04
    Marek Matašovský – 2 min., podrážení.

40:01

Prostřední část zápasu je minulostí! Dynamu se podařilo již v první minutě snížit, avšak Hradec o pár minut později opět odskočil o dvě branky. Mountfield o necelou minutu později navýšil na 4:2, avšak dobrý závěr zápasu v podání domácích znamená konečný stav po dvou třetinách 3:4 z pohledu Dynama.

40:00

39:09
    4/1
    Autorem branky je JAKUB KOUDELKA. Asistence: Adam Fiala a Dominik Pavlata.
    Koudelka J., Fiala A., Pavlata D., Vilém L.
    Mrázek V.

38:46
    Štěpán Černý – 2 min., podrážení.

35:55
    4/1
    Autorem branky je ADAM FIALA. Asistence: Dominik Pavlata a Tadeáš Kalužík.
    Fiala A., Pavlata D., Kalužík T., Vilém L.
    Mrázek V.

26:48
    4/1
    Hradec právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JAKUB JÓN. Asistence: Vojtěch Aschenbrenner a Petr Fiala.
    Jón J., Aschenbrenner V., Fiala P., Mrázek V.
    Vilém L.

25:53
    4/1
    Autorem branky je PETR FIALA. Asistence: Valdis Dommers.
    Fiala P., Dommers V., Dobner M., Mrázek V.
    Vilém L.

20:37
    3/1
    Autorem branky je TADEÁŠ KALUŽÍK. Asistence: Jakub Koudelka.
    Kalužík T., Koudelka J., Vilém L.
    Mrázek V.

Lukáš Hrdina

Branky a nahrávky: 21. Kalužík (Koudelka, Pavlata), 36. A. Fiala (Pavlata, Kalužík), 40. Koudelka (A. Fiala, Pavlata), 60. Pavlata (Koudelka, Kaštánek), 64. Pavlata (Kalužík, Koudelka) – 8. Dobner (Dommers), 17. Prášek (Mach, Hrdlička), 26. P. Fiala (Dommers, Dobner), 27. Jón (V. Aschenbrenner, P. Fiala)

HC Dynamo Pardubice: Vilém (Tuláček) – Kaštánek, Koudelka, Hebek, Křečan, Kubánek, Rájek – Kalužík, A. Fiala, Pavlata – Štěpánek, D. Burda, Helikar – Gromadzki, Jaša, Krčál – Pilař, Jevtěchov, Š. Bartoň.
    Trenér: Jakub Venc

Mountfield HK: Mrázek (Tuček) – Š. Černý, Pavelka, J. Aschenbrenner, Pinkas, P. Fiala, Hrbek, Pavič – A. Novotný II, T. Hora, Ma. Beneš – Dobner, Zámečník, Dommers – V. Aschenbrenner, Matašovský, Prášek – Hrdlička, Mach, Jón.
    Trenér: Martin Vágner

Rozhodčí: Červenka, Hacaperka – Maňák, Teršíp