Č. Budějovice – Pardubice 1:6 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Přerov 3:2 (3:0 po s.n.)
Plzeň – HC Litvínov 6:2 (kon.) | Sparta – Liberec 12:5 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 2:7 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 6:3 (kon.)
Berani Zlín
4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
HC Olomouc
Sobota 06.01.2024, 12:00 • Trinity Bank Arena Luďka Čajky • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off

Hosté se na začátku třetí třetiny dotáhli na rozdíl jedné branky, Pilát byl ovšem proti a využil přečíslení 2 na 1. Stanislav Ruda dokázal pět minut před koncem utkání zdramatizovat po chybě v rozehrávce soupeře, ale domácí si již vedení pohlídali, Martin Vaculík dokázal navíc 2 vteřiny před koncem dát gól do prázdné branky. (14:05:42)

59:59 Martin VACULÍK - 4:2

59:59
    6/6
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté měli několik šancí v rychlém sledu, ale nakonec se Zlínu podařilo osvobodit, takže MARTIN VACULÍK strvrdil výsledek utkání 2 vteřiny před koncem.
    Vaculík M., Holba M., Kowalczyk S., Laciga A., Zavřel M., Burian A.
    Sedláček P., Drábek Ad., Tomeček M., Šotkovský O., Koudelný J., Smýkal M.

59:10
    Koudelný minul naprosto prázdnou branku, střela projela jen kolem tyče.

58:26
    Hosté hrají bez brankáře.

57:35
    Burian dobře zastavil útok Olomouce už ve středním pásmu.

56:17
    Koudelný poslal puk před soupeřovu branku, kde na něj však dosáhl jen jeden z obránců a vyhodil ho mimo třetinu domácích.

55:32
    Máme před sebou posledních 5 minut třetí třetiny a ve Zlíně se schyluje k dramatu.
    54:59 David PASTRNEK - 3:2

54:59
    6/6
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Vaculíkovi se nepovedlo vyhození, takže se dostal k puku Michal Tomeček, vystřelil Kowalczykovi do betonů, načež se k puku dostal DAVID PASTRNEK a umístil ho do odkryté klece. Asistence: Michal Tomeček, Adam Panáček.
    Pastrnek D., Tomeček M., Panáček A., Frgál D., Compel M., Pastrnek D.
    Kowalczyk S., Špaňhel M., Burian A., Vaculík M., Holba M., Klimek A.

53:58
    Šišák vyvezl puk a poslal ho na Frgála, čímž spálil poslední vteřiny oslabení.

53:01
    Drábek s Rudou cloní před brankou, ale Kowalczyk si zatím vždy našel výhled na střelu.

52:29
    Tomečkovi puk utekl, takže Olomouc musí založit útok opět od svého brankáře.

52:03
    Osm minut před koncem mají Olomoučtí příležitost snížit po faulu Urbana.
    51:02 Tomáš PILÁT - 3:1

51:02
    6/6
    Převaha Beranů byla proměněna v branku! Přečíslení 2 na 1 vzal na sebe TOMÁŠ PILÁT, který se stejně jako Čechmánek v druhé třetině odhodlal ke střele pod víko, a ani teď Frgál nezasáhl.
    Pilát T., Kowalczyk S., Čechmánek J., Laciga A., Nábělek P., Šišák M.
    Frgál D., Sedláček P., Šabatka Š., Ruda S., Drábek K., Havel A.

49:52
    Urban díky svému napadání vybojoval zakázané uvolnění soupeře, a tedy i buly v útočném pásmu.

48:49
    Šotkovský se snažil puk dopravit do sítě baseballově, Mike Trout z něj ale zřejmě nebude.

Marek Valkovič

Branky a nahrávky: 31. Nábělek (Zavřel, Laciga), 32. Čechmánek (Špaňhel, Pilát), 52. Pilát (Čechmánek, Laciga), 60. Vaculík (Holba) – 43. Šotkovský (Koudelný, Tomeček), 55. Pastrnek (Tomeček, Panáček)

Berani Zlín: Kowalczyk (Uherek) – Zavřel, Šišák, Špaňhel (A), Lukaštík, Nábělek, Burian (C), Mikel – Klimek, Pilát, Pešák – Nekvapil, Pražan, Laciga – Holba, Vaculík, Čechmánek – Fajkus, Urban.
    Trenér: Juraj Jurík

HC Olomouc: Frgál (Münch) – Šabatka, Ad. Drábek, Compel, Smýkal, Stratil, Panáček, Růžička, P. Sedláček – Tomeček, Pastrnek, Neoral – Koudelný, Havel, K. Drábek – Ruda, Šotkovský, Bošek.
    Trenér: Mojmír Trličík

Rozhodčí: Skopal, Kohoutek – Otáhal, Komínek