Č. Budějovice – Pardubice 1:6 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Přerov 3:2 (3:0 po s.n.)
Plzeň – HC Litvínov 6:2 (kon.) | Sparta – Liberec 12:5 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 2:7 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 6:3 (kon.)
po s.n. (3:0)
Mountfield HK
3:2 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 06.01.2024, 12:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off

Ode mne je to vše. Při příjemný zbytek víkendu a zase někdy na počtenou. (15:31:31)

Je za námi zápas, který nabíral na obrátkách velmi postupným tempem. Šancí a gólů jsme se dočkali až ve druhé třetině, kdy využil přesilovku Valdis Dommers a o chvilku později na něj navázal Lukáš Pajer. Ve třetí třetině Přerov nastartoval a využitou přesilovkou pět na tři Radimem Hradilem snížil na rozdíl jednoho gólu. Ten vzápětí zmizel, když Adam Tomiga vyrovnal. Duel nakonec dospěl až do nájezdů, ve kterých Hradečtí excelovali, proměnili totiž všechny tři a přerušili svou černou sérii.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
    Autorem vítězné branky je LUKÁŠ PAJER.

3. série
    3:0
    Jan Pavelka přijel až před Žurka, donutil ho otevřít prostor mezi betony a rozhoduje!

3. série
    2:0
    Hlávka přestřelil branku.

2. série
    2:0
    Jakub Jón se štěstím proměnil bekhendový blafák.

2. série
    1:0
    David Buršík trefil vzdálenější tyč.

1. série
    1:0
    Lukáš Pajer vymíchal Petra Žurka a zasunul.

1. série
    0:0
    Ondřej Kolařík bekhendovou kličkou mezi betony neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

Největší šanci v prodloužení Adam Novotný, který nadvakrát z blízkosti nedokázal překonat gólmana, a tak půjdeme na nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:51
    Útočná snaha Adama Novotného rozuzlení nepřinesla, uvidíme nájezdy.

64:12
    Domácí krouží útočným pásmem, ale nemohou se dostat ke střele.

63:37
    Jaroslav Prášek nabral rychlost natlačil se před Žurka, kterému propadl puk mezi betony těsně mimo. Jan Pavelka vzápětí nevyužil ztracené gólmanovi hole a netrefil branku.

62:58
    Gigantická šance Adama Novotného, který po Pinkasově žabce byl před brankou úplně sám, ale nechal dvakrát vyniknout Petra Žurka!

62:28
    První akci domácích táhl Hrdlička, jeho pokus skončil mimo hrací plochu.

62:01
    Zubři však znovu vyhráli buly. Hradec byl na puku od začátku nastavení zhruba 3 vteřiny.

Tomáš Prodělal

Branky a nahrávky: 27. Dommers (J. Aschenbrenner, Dobner), 28. Pajer (P. Fiala), rozh. náj. Pajer – 44. Hradil (Hlávka, Da. Bárta), 49. Tomiga (Halík, Kolařík)