Pardubice – Olomouc 8:1 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – HC Litvínov 4:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Jihlava 1:2 (po pr.)
Mountfield HK
2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 18.01.2024, 17:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off

To je z mé strany pro dnešní utkání vše, přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního večera a na počtenou. (19:48:29)

Finální siréna zazněla, dnešní utkání je definitivně u konce. Všechny tři body si odváží hostující Indiáni z Plzně po přesvědčivé výhře o dvě branky. Hradeckým juniorům se vůbec nepovedla přesilovka na začátku třetí třetiny, ze které inkasovali po nařízeném trestném střílením, které proměnil pěknou střelou Ondřej Sabiniok. Hradečtí ještě dokázali odpovědět z hole Matěje Pinkase, po trefě Denise Řehoře z 57. minuty už ale bylo rozhodnuto. Na závěr přidávám, že dnešní utkání v hradecké ČPP Aréně sledovalo 78 diváků.

59:43
    Novotný nevyužil zmatku před brankou a Štěpán Houdek efektivně zasahuje.

59:21
    Hradec zkouší hru v šesti hráčích.

58:45
    Buly vyhrávají domácí, přihrávka přes brankoviště však adresáta nenašla.

58:44
    Domácí tým si bere oddechový čas.

58:36
    Hradec se snaží přiblížit alespoň na rozdíl jedné branky, při působení v útočné třetina ho ale zradila technická přesnost.

56:25
    6/6
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň přidává čtvrtou branku a pojišťuje si vedení v dnešním zápase. DENIS ŘEHOŘ byl vyvoleným hráčem, který při velkém tlaku do hradecké branky usměrnil skákající kotouč do sítě a dává hostům jistotu v posledních minutách. Asistence: Jan Skok, Antonín Klatovský.
    Řehoř D., Skok J., Hodinář J., Iščenko A., Houdek M., Klatovský A.
    Tuček F., Hrbek M., Pavelka J., Novotný A. II, Hora T., Beneš Mi.

55:49
    Dommers válčí o puk za brankou Houdka, Plzeňští ale mají početní převahu.

54:57
    Domácí získali ve vlastní třetině hrací předmět, po obranné činnosti ale odjeli hráči na střídačku.

53:28
    Hra zatím nemá tempo připomínající zápas, který rozděluje jediná branka. Plzeň se soustředí na defenzivu, Hradec se před brankou Houdka trápí.

52:11
    Dommers byl zastaven hostující obranou na mantinelu, Zámečník poté po dobré práci Černého vystřelil z levého kruhu. Houdek byl skvělě postavený a znovu v brance čaruje.

51:07
    Útočná akce Lvů se dostala od hrazení na modrou čáru, Štěpán Houdek ale střelu směřující k levé tyči viděl a vyrážečkou zahrál puk do ochranné sítě.

50:29
    Houdek schoval pomalý kotouč do lapačky a přerušil hru. Po buly se hosté dostali z tlaku domácích, ovšem znovu zahráli puk na zakázané uvolnění.

49:48
    Hradec držel kotouč v pásmu hostů, po nepřesné přihrávce ale musí domácí začínat znovu od vlastní branky.

48:40
    Pinkas se s kotoučem na hokejce parádně obtočil kolem branky Houdka. Toho zachránila špička hokejky, která vyrazila nebezpečný pokus.

48:16
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění a hra bude pokračovat v jejich pásmu.

Dominik Jarka

Branky a nahrávky: 18. J. Aschenbrenner, 47. Pinkas (Hrbek) – 2. Sabiniok (J. Matějka, Hodinář), 16. M. Hořejší (Benák, Hodinář), 42. Sabiniok (TS), 57. Řehoř (Skok, Klatovský)

Mountfield HK: Tuček (Mrázek) – Pinkas, Hrbek, Š. Černý, Pavelka, P. Fiala, J. Aschenbrenner, Bezpalec – A. Novotný II, Mi. Beneš, Ma. Beneš – Dommers, Prášek (A), Hrdlička – Dobner, T. Hora, Zámečník – V. Aschenbrenner, Matašovský (C), Vencl (A).
    Trenér: Martin Vágner

HC Škoda Plzeň: Š. Houdek (Bašta) – Skok, Dolhý, M. Houdek, Hromádka, Cícha, Čančura, Hodinář, Iščenko – Korčák, Benák, M. Hořejší – Řehoř, Koubek, M. Beran II – Sabiniok, J. Matějka, Pittr – Klatovský.
    Trenér: Petr Vojan

Rozhodčí: Barek, Domský – Hájková, Teršíp