Liberec – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 1:2 (kon.) | Třinec – Sparta 4:3 (po pr.)
HC Litvínov – Mountfield HK 0:5 (kon.) | Olomouc – Č. Budějovice 2:5 (kon.) | Plzeň – Zlín 3:2 (kon.)
HC Olomouc
2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
HC Motor České Budějovice
Sobota 20.01.2024, 13:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off

České Budějovice na olomouckém ledě potvrdily dobrou formu z posledních zápasů, vyhrály 5:2. Po dvou třetinách vedly o gól, nicméně klíčová pasáž nastala zkraje třetí části, kdy skórovali Alexandr Remeš a Matyáš Humeník. V závěru se sice o snížení postaral Jakub Koudelný, poslední slovo však měl Radek Tomas.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (15:36:36)

59:43 Radek TOMAS - 2:5

59:43
    6/6
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Je hotovo! Kotouč dopravil do prázdné brány RADEK TOMAS, a tak je jasno, že Motor dnes v Olomouci vyhraje. 2:5. Asistence: Ilarion Kuprijanov.
    Mařík M., Tomas R., Kuprijanov I., Sochor A., Placek P., Buzek A.
    Turek A., Šabatka Š., Drábek Ad., Bošek L., Smýkal M., Belan J.

59:19
    Michal Tomeček vyslal pokus od modré čáry. Rána byla tečována, ale zastavil ji českobudějovický zadák.

58:54
    Nyní se ale hraje před prázdnou brankou Mory, tudíž je velmi nepravděpodobné, že by domácí dokázali vyrovnat.

58:24
    Tomečkova rána od modré čáry přesná nebyla. Hanáci už hrají v šesti.

57:38
    Adam Panáček si najížděl do předbrankového prostoru na přihrávku zpoza svatyně, ale kotouč se k němu nakonec nedostal.

56:56
    Střela domácích od modré čáry zaplavala těsně vedle bližší tyče.

56:30
    Jaroslav Bystřický vyvezl kotouč do útočného pásma, poté si pomohl nahozením.

55:55
    První lajna domácích teď byla aktivní v útočné třetině, jenže Mařík odolává.

55:19
    Jeden z hostujících útočníků se objevil úplně volný na pravém kruhu. Kotouč vyrazil do ochranné sítě buď obránce, nebo Frgál.

54:57
    Alan Šimon se protáhl po pravém křídle. Jeho bekhendová rána skončila na brankáři Frgálovi.

54:15
    Olomouc ale stále má před sebou velice náročný úkol. Potřebuje smazat v posledních šesti minutách dvoubrankové manko.
    53:44 Jakub KOUDELNÝ - 2:4

53:44
    6/6
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Je to znovu jen o dvě branky! Do útočného pásma se v rychlosti dostal JAKUB KOUDELNÝ, který poté přesně zamířil nad lapačku hostujícího gólmana. 2:4. Asistence: Ondřej Šotkovský a Jakub Růžička.
    Koudelný J., Frgál D., Šotkovský O., Růžička J., Panáček A., Burkov M.
    Mařík M., Buzek A., Hoch Š., Humeník M., Sochor A., Bystřický J.

52:27
    Po icingu se bude vhazovat před Matyášem Maříkem.

52:16

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 29. Bošek, 54. Koudelný (Šotkovský, Růžička) – 14. Sochor (Tomas, T. Tůma), 20. Kusak (Remeš, Tomas), 41. Remeš (Kusak), 44. Humeník (Hoch, Sochor), 60. Tomas (Kuprijanov)

HC Olomouc: Frgál (Münch) – Šabatka, P. Sedláček (A), Růžička, Panáček (C), Ad. Drábek, Compel, Stratil – Koudelný, Šotkovský, Burkov – Bošek, Smýkal, Tomeček – Havel, Turek, Belan – Ruda, K. Drábek.
    Trenér: Mojmír Trličík

HC Motor České Budějovice: Mařík (Maleček) – Willmann (A), Placek (C), Buzek, Bystřický, T. Tůma, Vachun – Tomas, Kusak, Remeš – M. Kříž (A), Kuprijanov, Putz – Sochor, Hoch, Humeník – Mojsejev, Aulický, Šimon.
    Trenér: David Vrbata

Rozhodčí: Rapák, Held – Kráľ, Viskot