Vítkovice – Třinec 1:5 (kon.) | Plzeň – Přerov 6:0 (kon.) | Zlín – Pardubice 4:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 1:2 (0:1 po s.n.) | Sparta – K. Vary 7:2 (kon.) | Olomouc – HC Litvínov 3:1 (kon.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 3:2 (po pr.)
HC Motor České Budějovice
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Mountfield HK
Pondělí 29.01.2024, 18:15 • Budvar aréna, České Budějovice • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (20:26:01)

Je dobojováno! Utkání juniorské nejvyšší soutěže mezi českobudějovickým Motorem a Mountfieldem Hradec Králové dospělo až do prodloužení, které trvalo však pouze minutu a tři sekundy. Rozhodující moment si na svojí hůl přichystal Matyáš Humeník, který tak přisoudil dva body na stranu domácího celku.

Motor tak dokázal odčinit dvě porážky v řadě. Na dnešní vítězství se svěřenci trenéra Vrbaty pokusí navázat ve čtvrtek v dalším domácím klání, tentokráte přivítají Plzeň. Naopak Východočeši po třech výhrách tentokráte odcházejí poraženi. Rychle naskočit na vítěznou vlnu bude chtít Mountfield hned v dalším zápase, ve čtvrtek hostí Zlín.

61:03 Matyáš HUMENÍK - 3:2

61:03
    3/3
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto! Autorem vítězné branky je MATYÁŠ HUMENÍK, který tak přisuzuje na domácí stranu dva body! Asistence: Radek Tomas a Martin Willmann.
    Humeník M., Tomas R., Willmann M.
    Prášek J., Zámečník O., Pavelka J.

60:45
    Dva parádní zákroky vytasil Mrázek. Hostující brankář nejprve musel reagovat na teč Kuprijanova a následně vyzrál i na Tůmu!

60:01

Během základí hrací doby jsme se rozuzlení nedočkali. Ve třetí části šli domácí poprvé do vedení, avšak hosté následně zvýšili obrátky a srovnání se dočkali sedm minut před třetí sirénou. Vítěze dnešního klání tedy poznáme v prodloužení nebo v následných samostatných nájezdech.

60:00

59:50
    Kritické momenty pro domácí, hosté více jak minutu drželi svého soupeře v jeho pásmu. Vše vygradovalo ranou od modré čáry těsně před koncem základní hrací doby, Mařík opět skvělým zákrokem podržel svůj celek!

58:00
    Dvě minuty už pouze zbývají do konce základní hrací doby. Podaří se jednomu z týmů gólově odskočit?

57:30
    Tomas pálil nepřesně, to bylo poslední, co jsme viděli v početní výhodě domácích. Hrdlička je zpět na ledové ploše.

56:13
    Perfekní práci odvedl v oslabení Michal Beneš, který ušetřil cenné sekundy daleko do své branky.

55:30
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Petr Hrdlička – 2 min., vysoká hůl.

55:05
    Domácí mají signalizovanou výhodu, Východočeši se provinili faulem a čeká je oslabení. Velká šance pro Motor dostat se těsně před třetí sirénou do vedení!
    52:11 Vojtěch ASCHENBRENNER - 2:2

52:11
    5/5
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté srovnávají! Autorem vyrovnávací trefy je VOJTĚCH ASCHENBRENNER. Asistence: Petr Hrdlička.
    Aschenbrenner V., Hrdlička P., Aschenbrenner J., Zámečník O., Fiala P.
    Willmann M., Placek P., Kuprijanov I., Hoch Š., Aulický V.

51:11
    Tři na jednoho se hnali hosté, Hora vzal situaci na sebe a vypálil. Excelentní zákrok však vytáhl Matyáš Mařík a opět podržel svůj celek!

51:01
    Hoch je zpět na ledové ploše, domácí v plném počtu.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 34. Tomas (Hoch, Bystřický), 43. Pitel (Kusak, Willmann), 62. Humeník (Tomas, Willmann) – 25. Mi. Beneš (T. Hora), 53. V. Aschenbrenner (Hrdlička)

HC Motor České Budějovice: Mařík (Maleček) – T. Tůma, Vachun, Placek, Březina, Willmann (A), Buzek, Bystřický – Tomas, Pitel (C), Humeník – Kotous, Hoch, Kusak – Putz, Šimon, Kuprijanov – Aulický, Sochor, M. Kříž.
    Trenér: David Vrbata

Mountfield HK: Mrázek (Tuček) – Havlíček, Hrbek, Pavelka, J. Aschenbrenner, Pavič, P. Fiala, Š. Černý – Ma. Beneš, Mi. Beneš, Matašovský (C) – V. Aschenbrenner, Dommers, Hrdlička – Mach, Zámečník, Dobner – T. Hora, Prášek (A), A. Novotný II.
    Trenér: Martin Vágner

Rozhodčí: Micka, Valda – Dědek, Tuháček