Poruba – Tábor 2:5 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
2:5 (0:3, 1:2, 1:0)
HC Tábor
Neděle 04.02.2024, 16:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Z dnešního zápasu je to vše. Z krásné nové RT TORAX ARENY děkuji za pozornost a po reprezentační přestávce se těším opět na počtenou. (18:11:08)

Příští kolo nadstavby Extraligy dorostu skupiny o účast v play off se odehraje v pátek 16. února. Poruba bude hostit Olomouc, Tábor jede na led Litvínova.

Ve třetím dějství domácí korigovali výsledek brankou Jana Ostřížka ale taky už nedovolili soupeři vedení navýšit. Táborští vyhráli na Moravě i druhé utkání a bodově se dotáhli právě na Porubu, která má ale lepší skóre a dvě utkání k dobru.

59:55
    Hosté už hlídají cennou výhru.

59:48
    Indrst dojel vyhozený puk do obranného pásma.

59:25

59:18
    Suchan vyhazuje.

58:55
    Což vede k nepřesnosti nahrávky a puk je ve středním pásmu.

58:02
    Bobokově formaci se nezdařilo pásmo udržet. Ale rychle se domácí dostávají zpět. Ovšem nestřílí.

57:32
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

57:25
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Ondřej Slívko – 2 min., hákování.

56:32
    Skorochodova jízda do brány a střela na druhou tyč prošla jen těsně kolem.

55:59
    Následně se RT TORAX dostal do útočné třetiny, kde vybojoval vhazování po střele Ostřížka.

54:50
    Po delší době se do útočné třetiny dostali hosté. Suchan dojel kotouč, takže se icing nepíská. Byl však dojet Korbelem, který mu nedovolil střílet.

53:55
    Planka střílí přes hráče a před brankou tečuje puk Vehovský. Pufr dokázal porubskému kapitánovi hokejku zablokovat.

53:24
    Střela Skorochoda končí u gólmana.

52:22
    Bojuje se ve středním pásmu. Domácí se dostali do třetiny, jenže nahrávka najíždějícímu Žídkovi prošla pod hokejkou. Jinak by střílel z první.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 30. Vehovský (Ostřížek, Dragon), 45. Ostřížek (Skorochod, Vehovský) – 2. V. Svoboda (S. Pánek, Šustík), 5. Slabý (Bačo, Bartuška), 18. Slívko (Suchan, Podzimek), 26. V. Svoboda (V. Mašek, Bačo), 40. Céza (V. Svoboda, Suchan)

HC RT TORAX Poruba: Láryš (21. Bernard) – Korbel, Majkowski, Dragon, Stasjuk, Planka, Noga, Michalík – Ostřížek (C), Vehovský (A), Skorochod – Václavek, Bobok, Stryczek – Dietrich (A), Indrst, Ignatěnko – J. Žídek.
    Trenér: David Moravec

HC Tábor: Moustafa (A. Spálenka) – Céza, V. Mašek, Rob. Mohyla, Pufr (A), Bačo, Špaček, J. Šťastný – Strachota, Slívko, Suchan – Hlavín, S. Pánek (C), V. Svoboda – Slabý, Podzimek, Bartuška – Bušta, Šustík.
    Trenér: Milan Dančišin

Rozhodčí: Rapák – Tvrdý, M. Voznička