Olomouc – Jihlava 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – K. Vary 0:5 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 2:6 (kon.)
Přerov – Pardubice 3:5 (kon.) | HC Litvínov – Zlín 4:0 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:5 (1:3, 1:1, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 22.12.2023, 17:30 • ZS Přerov • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne i příjemné prožití vánočních svátků. (19:37:43)

Třetí dějství stejně jako to druhé nabídlo po jedné brance na každé straně. Za Přerov snížil v přesilovce Tadeáš Cífka, další góly už se ale Zubrům přidat nepodařilo. V 58. minutě naopak přidal razítko na vítězství Pardubic Martin Mikeska. Dynamo tak na Hané vítězí poměrem 5:3 a na úvod nadstavbové části si připisuje do tabulky tři body.

Utkání sledovalo 145 diváků.

59:54
    Řivnáč si v obranném pásmu poradil i proti dvěma soupeřům a může tak kotouč vyvézt dál.

59:38
    O puk se nyní bojuje o hostující střídačky.

59:10
    Pardubičtí drží kotouč za svou brankou. Zubři navíc musejí útočné pásmo vyklidit, čárový rozhodčí jim totiž signalizuje ofsajd.

58:49
    Prudká střela jednoho z hostujících hráčů byla tečovaná. Kotouč skončil v ochranné síti, vhazovat se bude před Trnkou.

58:01
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
    57:08 Martin MIKESKA - 3:5

57:08
    6/6
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    MARTIN MIKESKA necelé tři minuty před koncem třetí třetiny uklidňuje hosty pátým gólem. Útočník Dynama si počkal na přihrávku od Josky mezi kruhy a z tohoto prostoru dokázal Trnku prostřelit. Asistence: Václav Joska.
    Mikeska M., Joska V., Řivnáč Š., Veřmiřovský D., Novosad T., Tvrdík V.
    Trnka J., Cífka T., Mozr M., Koudela F., Vlk F., Židlík P.

56:57
    Joska se pěkně vytočil na levé straně útočné třetiny a Trnka musel střelu ke vzdálenější tyči likvidovat vytrčeným betonem.

56:32
    Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.

56:32
    Ofsajd hostů znamená, že si domácí vezmou oddechový čas.

55:34
    Dynamu se daří na buly v útočném pásmu a Trnka musel likvidovat střelu od modré čáry. Poté to z podobného prostoru zkusil Ruml a přerovský brankář si připsal další zákrok.

55:21
    Krčál ukázal svou šikovnost. Z levé strany pronikl přes několik soupeřů až k Trnkovi, kterého si chtěl obhodit. Na domácího brankáře se mu ale vyzrát nepodařilo.

54:20
    Miklas projel z pravé strany před branku a jeho střela se vykutálela těsně vedle Veřmiřovského betonu i prostoru mezi třemi tyčemi.

53:04
    Přihrávku do jízdy na osu hřiště obdržel Vápeník, zblízka ale vystřelil vedle pravé tyče přerovské brány.

51:40
    Hosté získali puk v útočném pásmu a rychle otočili hru. Rolinek vystřelil z pravé strany zápěstím a o kousek minul horní část branky.

Petr Komárek

Branky a nahrávky: 12. Frnka (Miklas, Došlík), 27. Frnka (Cífka, Mozr), 48. Cífka (Mozr, Došlík) – 6. Rolinek (V. Macek), 8. Korec (Vápeník, P. Tvrdík), 19. Ruml (V. Macek, Krčál), 30. Křečan (Řehořek), 58. Mikeska (Joska)

HC ZUBR Přerov: J. Trnka (Šejba) – Pohanka, Pala (A), Cífka, Mozr, Matyáš, A. Burda I, Špičák – Vlk (A), Švejcar, Koudela (C) – Frnka, Došlík, Miklas – D. Navrátil, Kováč, Vyroubal – Židlík.
    Trenér: David Kudělka

HC Dynamo Pardubice: Veřmiřovský (D. Valášek) – Křečan, Ruml, Řivnáč, Řehořek, Vápeník (A), Novosad – Rolinek (C), Sekanina, V. Macek – V. Tvrdík, Krčál, Joska – Mikeska, Korec (A), P. Tvrdík – Lempach, D. Drábek.
    Trenér: Vojtěch Faltys

Rozhodčí: Blaha – Kučera, Mikšík