Třinec – K. Vary 6:5 (1:0 po s.n.) | Slavia – Přerov 3:2 (po pr.) | Tábor – Zlín 3:8 (kon.)
Vítkovice – Plzeň 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 3:0 (kon.) | Poruba – Liberec 2:5 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Olomouc – Sparta 1:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 19.01.2024, 17:00 • MFH Ostrava • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek pátečního večera a budu se těšit zase někdy příště. (18:58:31)

Na jedné straně je vidět obrovská radost, na té druhé zase převládá smutek. Není se čemu divit, už to totiž vypadalo, že v dnešním vyrovnaném utkání se body budou dělit. Jenže hosté se prosadili necelou půl minutu před koncem třetí třetiny a rozhodli o tom, že všechny body si nakonec připíšou právě oni.

59:36
    6/6
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Tak tohle je pro domácí, kteří si v posledních chvílích vytvořili několik dobrých šancí, hodně studená sprcha. DAVID SLAČÍK dostal přihrávku a z pravé strany nedal domácímu brankáři šanci. Asistence: Matěj Tománek a Martin Černý.
    Šátava F., Slačík D., Tománek M., Černý M., Fiala Maty., Maxa J.
    Skoumal M., Nazad M., Mareš M., Plško A., Szarowski O., Zachariasz O.

59:11
    Střela Slováčka se zastavila v klubku bránících hráčů před bránou.

58:21
    Manův pokus vyrazil Šátava do rohu kluziště, kde teď probíhá boj o puk.

56:52
    Svozil vracel puk před bránu, kde se nacházel Plško. I teď byl ale hostující gólman ve střehu a kotouč schoval.

56:20
    Nazad sice prošel až na levý kruh, nicméně následný pokus letěl hodně mimo, takže si Šátava nemusel dělat žádné starosti.

56:10

55:41
    Mareš dorážel u pravé tyče, nicméně kotouč do brány nedostal, protože Šátava si svůj prostor hodně dobře pohlídal.

54:48
    Slačík překazil vítkovickou kombinaci a puk míří před Skoumala, kam se domácí musí vrátit.

54:10
    Hostující Bělík je vyloučen za podrážení, a tak si domácí zahrají další přesilovou hru.

53:42
    Nazad se u modré čáry zmocnil kotouče, jenže sotva přešel do pásma, přišel o něj.

52:51

52:35
    Szarowskeho pokus skončil jen na hrudi hostujícího brankáře. Teď oba celky bojují o puk v rohu kluziště.

52:07
    Rána Daňka Šátavovi vypadla a u brány doráželo několik vítkovických hráčů, což se hostujícím obráncům nelíbilo.

51:46
    Plzeň ve vlastním oslabení přenesla hru do útočné třetiny a Skoumal si připisuje zákrok.

51:20
    Hosté se sice na malou chvíli osvobodili, teď už se ale Vítkovice ženou zpátky do pásma.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 8. Nazad (A. Daněk) – 18. Fodor (Tománek, Maxa), 60. Slačík (Tománek, M. Černý)

HC Vítkovice Ridera: Skoumal (Špírek) – A. Drábek (A), Zatloukal, M. Fojtík (C), Lyčka, A. Vítek, Szarowski – Nazad, M. Mareš, Plško – Max. Man, Svozil, A. Daněk – Kisza (A), Zachariasz, Šebesta.
    Trenér: Jan Vavrečka

HC Škoda Plzeň: Šátava (Poustka) – M. Mašek (A), M. Černý (C), Hanzlík, Maty. Fiala, Kamas, Reisnecker – Bělík, Pitter, Slačík (A) – Tománek, Fehér, Maxa – Fodor, Slováček, Chasák – Úbl.
    Trenér: Michal Straka

Rozhodčí: Mikler – Hanzlík, Horák