Třinec – K. Vary 6:5 (1:0 po s.n.) | Slavia – Přerov 3:2 (po pr.) | Tábor – Zlín 3:8 (kon.)
Vítkovice – Plzeň 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 3:0 (kon.) | Poruba – Liberec 2:5 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Olomouc – Sparta 1:5 (kon.)
HC Slavia Praha
3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
HC ZUBR Přerov
Pátek 19.01.2024, 15:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (17:07:33)

Dvakrát dorostenci Přerova v pátečním duelu se Slavií vedli, domů se ale vrací pouze s bodem. Ten druhý navíc získávají slávisté, kteří v závěru třetí třetiny vyrovnali a po 39 vteřinách od začátku nastaveného času díky Viktoru Šámalovi rozhodli o konečném vítězství 3:2 po prodloužení.

60:39 Viktor ŠÁMAL - 3:2

60:39
    3/3
    Slavia právě vstřelila branku!
    Naopak první akce slávistů končí rozhodujícím gólem! Po pravém křídle se na sólo vydal VIKTOR ŠÁMAL a tváří v tvář Šejbovi rozhodl o bonusovém bodu pro sešívané. Asistence: Vojtěch Švancar a Daniel Skyba.
    Šámal V., Švancar V., Pšenička M.
    Mátl L., Koudela F., Mozr M.

60:20
    Koudela najížděl poměrně sám na pravém křídle, puk ale neudržel a ztratil ho.

60:01

Přerov vstoupil do třetí části aktivněji a šel si za druhým gólem, který nakonec zásluhou Lukáše Mátla v 50. minutě vstřelil. Sešívaní ale nic nevzdali a ve sporné situaci v 55. minutě trefou Daniela Skyby srovnali. Duel tak půjde do nastaveného času.

60:00

59:08
    Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.

59:08
    Höhlig raději přidržel puk po střele od modré, vhazuje se po levici brankáře Slavie.

57:48
    Matějovský zkoušel kličky za přerovskou brankou, na Švejcara ovšem nevyzrál.

57:08
    Tyč teď zazvonila po střele Petra Hörniga, který se stahovačkou v rychlém brejku vyhnul přerovskému obránci a mohl dát důležitý gól.

55:51
    Šámal přenechal puk Švancarovi, který tvrdě, leč mimo, vypálil.

55:21
    Dvě příležitosti Davida Miklase, z nichž minimálně druhá mohla skončit gólem. Přerovský útočník zakončoval bekhendem z hranice brankoviště, skulinku v Höhligově postavení nenašel.

54:39
    Přerov se snaží rychle odpovědět, Höhlig musel být ve střehu.
    54:09 Daniel SKYBA - 2:2

54:09
    5/5
    Obrovská skrumáž v brankovišti Přerova končí vyrovnávacím gólem Slavie. Brankář hostů Šejba zastavil několik vyložených šancí Huka a Švancara, na dorážku DANIELA SKYBY, ke kterému vyplaval puk z chumlu hráčů, ale už nestačil. Trenéři Zubrů si stěžují na postavení slávistů v brankovišti, rozhodčí ale jejich argumenty nevyslyšeli. Bez asistence.
    Skyba D., Šámal V., Švancar V., Lorenz T., Huk D.
    Brovják D., Vyroubal S., Cífka T., Kováč M., Mozr M.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 16. Tittl (Švancar, Šámal), 55. Skyba, 61. Šámal (Švancar, Skyba) – 10. Židlík (Kočara), 50. L. Mátl (Mozr, Cífka)

HC Slavia Praha: Höhlig (F. Poletín) – Labuzík, Pšenička (A), Lorenz (A), Skyba, Oh, D. Marek – Hörnig, Huk, Matějovský (C) – Šámal, Tittl, Švancar – Egart, Tichý, J. Holejšovský.
    Trenér: Ladislav Slížek

HC ZUBR Přerov: Šejba (J. Trnka) – Pala (A), Pohanka, Mozr, Kočara, Zahradníček, Cífka – Kováč, Brovják, Frnka – Miklas, Švejcar, Vyroubal – Došlík, Koudela (C), Židlík – L. Mátl.
    Trenér: David Kudělka

Rozhodčí: Němec – Beneš, Hradil