Mountfield HK – Třinec 2:3 (po pr.)
Mountfield HK
2:3 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 18.02.2024, 13:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

To je z mé strany v dnešním utkání vše, přeji příjemný zbytek nedělního odpoledne a zase někdy na počtenou. (15:24:04)

Dramatické utkání vyšší nadstavby dorostenecké soutěže je minulostí, Třinec si z hradecké ČPP Arény odváží důležité dva body do tabulky. Hradci se sice v poslední třetině podařilo srovnat po dvou trefách Patrika Hendrycha, v prodloužení ale Oceláři využili početní výhody a zásluhou Jakuba Blahuty odjíždí z Hradce Králové jako vítězné družstvo.

62:59
    4/3
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec při početní výhodě rozhoduje a z východočeské metropole si odváží dvoubodový zisk. Nejprve nebezpečně zahrozil Dominik Řípa, který si na mantinelu obhodil obránce a bekhendovou kličkou nastřelil beton Růžičky. Tam už ale číhal JAKUB BLAHUTA, jenž chytře využil početní převahy, když se nikým nebráněný dostal k dorážce u pravé tyče a bekhendovým přizvednutím rozhoduje dnešní utkání. Asistence: Dominik Řípa, Radim Byrtus.
    Blahuta J., Řípa D., Byrtus D., Hladoník V.
    Janeček J., Páleník O., Hendrych P.

62:29
    Hradečtí poprvé vyhazují a první vlnu náporu mají za sebou.

62:12
    Přísné vyloučení pro Hradec, Oceláři si před přesilovkou berou oddechový čas.

62:12
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Jaroslav Vondruška – 2 min., nedovolené bránění.

62:12
    Vondruška se s kotoučem cpal před branku, po nepovedeném bekhendovém blafáku najel do třineckého brankáře.

61:37
    Řehákova klička úspěch nenašla a tak se vrátil zpátky do středního pásma.

61:03
    Lvi získali kotouč, nikam se však neženou a jdou si vystřídat.

60:34
    Janeček vybruslil do mezikruží a chytře vypálil k pravé tyči. Javorek jeho střelu viděl a parádně chytá lapačkou.

60:04
    Hradec vítězí na vhazování a tvoří s pukem na hokejkách.

60:01

Hradec dokázal v třetí periodě vyrovnat stav utkání a daleko nebyl také od vítězné branky, zápas se tak rozhodne v prodloužení či následných nájezdech.

60:00

59:45
    Vítek kouzlil s kotoučem za brankou Ocelářů, ideální nabídka však od spoluhráčů nepřišla.

59:14
    Oceláři zbytečně vyhazují na zakázané uvolnění a v posledních vteřinách budou pod tlakem.

58:18
    Hendrych trápí obránce Ocelářů rychlým bruslením, Hradec znovu získává puk na své hokejky.

Dominik Jarka

Branky a nahrávky: 42. Hendrych (T. Vítek, Janeček), 52. Hendrych (Šanc) – 12. Řehák (Hrček), 23. P. Trnka (Makula, Blahuta), 63. Blahuta (Řípa, Byrtus)

Mountfield HK: Růžička (V. Petřík) – Janeček, Vencl, Wališ, J. Pánek, D. Pavlík, Šanc – Hendrych (A), Frolík, T. Vítek – Vondruška, Páleník, Fi. Klíma – Hornych (C), Koklar, Václavíček.
    Trenér: Jiří Janoušek ml.

HC Oceláři Třinec: Javorek (Čelko) – Byrtus (C), J. Marek, Niemczyk, Kaleta, Morcinek, P. Trnka – Hrček, Řípa (A), Weiss – Hladoník (A), Blahuta, Řehák – Karas, Spaskin, Richter – Makula.
    Trenér: Marek Malík

Rozhodčí: Pavel – Kalina, Kopecký