Zabrze – Karviná 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – Amstetten 6:3 (kon.) | Podbrezová – Prešov 2:1 (kon.)
Pohronie – Petržalka 0:1 (kon.) | Olomouc B – Zlín B 2:0 (kon.) | Slavia – AIK Stockholm 2:0 (kon.)
Opava – Frýdlant n/O 3:2 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
6:3 (2:2)
SKU Ertl Glas Amstetten
Pátek 19.01.2024, 11:15 • SCM Složiště (UMT) • Přípravný zápas

Je tu konec přípravného zápasu mezi Dynamem České Budějovice a rakouským klubem SKU Ertl Glas Amstetten. Jihočeši se po změně stran rozstříleli a nad posledním týmem druhé rakouské ligy nakonec zvítězili 6:3. Střelecky se prosadili Skalák (2), Prášek (2), Suchan a Böhm. (12:58:15)

90

88
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Jihočeši v závěru zápasu navyšují skóre zápasu na 6:3! Po závaru na malém vápně míč do brány dotlačil SEBASTIAN BÖHM.

84
    Po centru do vápna se k hlavičce dostal Ondřej Novák, avšak skvělým zákrokem ho vychytal gólman.

73
    Ranou po zemi k tyči se prosadil JAN SUCHAN a Dynamo vede o dvě branky.

67
    MARTIN PRÁŠEK přidává svůj druhý gól v zápase! Dostal přesnou přihrávku do běhu a podél vybíhajícího gólmana dává čtvrtý gól budějovického týmu.

58
    Amstetten právě vstřelil branku!
    Jenže stav zápasu je opět srovnaný. Jen pár minut po gólu Dynama se prosazuje i rakouský celek a stav zápasu je 3:3!

53
    Dynamo poprvé v zápase vede. V úvodu druhého poločasu se prosadil střídající MARTIN PRÁŠEK.

46

Skončil první poločas, po kterém je stav utkání nerozhodný 2:2. Jihočeši v utkání dvakrát prohrávali, přesto dokázali dvakrát srovnat. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který by měl začít přibližně v 12:15.

45

44
    Jihočeši ale bleskově srovnávají na 2:2! Z levé strany centroval Sladký, po jehož pasu zamířil hlavou do břevna Ondrášek. Do odraženého míče se opřel JIŘÍ SKALÁK, který svým druhým gólem v zápase srovnává na 2:2!

42
    Budějovice podruhé v zápase prohrávají. Jihočeši kopali roh, ale po ztrátě balonu přišel rychlý protiútok a únik tří útočících hráčů proti jedinému obránci skončil gólem na 1:2.

41
    Martin Janáček ale svou chybu napravil a pokutový kop zneškodnil. Skočil ke své levé tyči, míč vyrazil a následně balon do bezpečí odkopl Martin Králik.

40
    Pokutový kop také pro hosty! Janáček byl pozdě u balonu a po jeho faulu je pískaná penalta.

34
    Teď mohlo Dynamo vývoj zápasu úplně otočit. Po centru Sladkého hlavičkoval Ondrášek, skvěle ale zasáhl hostující gólman.

32
    Jihočeši kopali přímý kop. Skalák hezky přeloboval zeď a našel ve vápně Ondráška, který ale zakončil těsně vedle brány.

30
    Na rohu velkého vápna se do nebezpečné pozice dostal hostující Monsberger, jeho ránu Janáček ale dokázal vyrazit.

Aleš Strouha

Branky: 19. Skalák (pen.), 44. Skalák, 53. Prášek, 67. Prášek, 73. Suchan, 88. Böhm – 5. Starkl

Neproměněná penalta: 41. (SKU), brankář Janáček zneškodnil

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Králik, Hák, Skalák, V. Hora, Osmančík, Ondrášek, Hellebrand, Alli, Sladký, Nikl.
    Náhradníci: Andrew – O. Novák, Němeček, Prášek, Suchan. Šigut, Böhm, Čermák, Polanský, Smejkal, Pařízek.

Trenér: Jiří Lerch a Jiří Kladrubský

SKU Ertl Glas Amstetten: Gutmann – Tomka, Kurt, Starkl, Hahn, Offenthaler, Pellegrini, Palzer, Monsberger, Deinhofer, Haberhauer.
    Náhradníci: Koppensteiner, Henikl, Sulzner, Weixelbraun, Radulovic, Weinberger, Scharner, Zaizen, Vrána.

Trenér: Patrick Enengl

Rozhodčí: Petřík – Cichra, Matyš.