Slavia – Plzeň 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Kladno 3:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 3:0 (kon.)
Liberec – Sparta 2:4 (kon.) | K. Vary – Třinec 2:5 (kon.) | Litvínov – Motor ČB 3:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
HC Sparta Praha
Neděle 16.09.2012, 17:00Tipsport extraliga

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Jan Víšek (LIB) a Ivan Rachůnek (SPA). Toť z Liberce vše, na shledanou u příštího zápasu. (19:46:01)

Zápas je u konce. Byli jsme svědky dvou obratů a celkově šesti branek. Liberec poté, co obrátil výsledek v první třetině, ve třetí svůj náskok ztratil a z výhry 4:2 se raduje Sparta.

60:00

59:58
    Rozhodčí pár vteřin před koncem míří k časoměřičům. Nejspíše kvůli menším potížím s časem. Ten je přenastaven na dvě vteřiny do konce třetiny.

59:48
    Petr Kica schytal na brankovišti sérii krosčeků od Marka Schwarze. Rozhodčí nechává situaci bez povšimnutí.

59:19
    Liberec se sice drží v pásmu. Jeho tlak je ale poměrně bezzubý.

58:38
    Víška, který mohl střílet z levé strany, zastavil ofsajd.

58:31
    Galamboš střílel z mezikruží, jeho pokus ale nemířil do prostoru branky.

58:02
    Do konce třetí třetiny zbývají necelé dvě minuty a Liberec má kotouč v útočném pásmu.

57:53
    Sparťanská snaha o vstřelení páté branky končí zakázaným uvolněním.

57:33
    Marek Pinc míří na střídačku. Liberečtí zkouší hru v šesti.

56:33
    Po Vantuchově nepřesné přihrávce mohli jít sparťanští hráči dva na jednoho. Avšak Výtisk vystihl rozhodující přihrávku.

55:51
    Nedvědovo nahození končí až v síti nad brankou. Vhazuje se ve středním pásmu.

55:27
    Nyní končí zakázaným uvolněním pro změnu rozehrávka Liberce.

54:48
    Rozehrávka Pražanů končí až za libereckou brankou - icing.

54:08
    Před dojíždějícím Bahenským přikryl Pinc nahozený kotouč a vhazuje se po jeho levé ruce.

53:26
    Liberec se usazuje v pásmu. Často i střílí, málo střel ale dojde až na Schwarze.

52:43
    Milam chtěl střílet hned po buly, Špaček mu ale stačil kotouč vypíchnout a ten končí na liberecké střídačce.

52:40
    Brošovo nahození Pinc raději podržel v rukavici. Dorážel na něj právě sparťanský kapitán.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 10. Krejčík (Galamboš), 15. Víšek (Nedvěd, Čakajík) - 2. Tenkrát (Hlinka, Pacovský), 25. Hlinka (Ton, Rachůnek), 32. Hanzlík (Ton, Broš), 51. Rachůnek

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, A. Jánošík, Výtisk, Derner, Cebák, Čutta, Holub - Dušek, Víšek, Špaček, Galamboš, R. Vlach, Kudrna, Filippi, J. Vlach, T. Urban, Kica, Vantuch, Krejčík, Nedvěd.
    HC Sparta Praha: Schwarz (Sedláček) - Vallin, Sobotka, Kočí, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev - Broš, Y. Treille, Rachůnek, Hlinka, Foster, Bahenský, Tenkrát, Pacovský, S. Treille, Jánský, Ton, Simon.

Rozhodčí: Hribik, Lacina - Barvíř, Lhotský