Litvínov – Liberec 3:2 (po s.n.) | Zlín – Kladno 3:2 (kon.) | Plzeň – Chomutov 2:1 (po pr.)
Pardubice – Vítkovice 3:1 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 3:4 (po pr.) | Třinec – Motor ČB 5:0 (kon.)
HC Škoda Plzeň
2:1 (1:1, 0:0, 0:0)
Piráti Chomutov
Pátek 05.10.2012, 17:30Tipsport extraliga

Velmi napínavé utkání zakončil pohotovou střelou Tomáš Vlasák a Plzeň se tak může radovat z vítězství. (19:54:27)

Nejlepší hráči zápasu:
    Tomáš Vlasák (PLZ) - Milan Řehoř (CHM).

63:25
    Plzeň právě vstřelila branku!

Tomáš VLASÁK zůstal stát na modré čáře, dostal přihrávku z hloubi pásma a tentokrát už byl na jeho střelu Řehoř krátký. Asistence: Martin Straka, Martin Ševc.

63:05
    Nedůraz na obranu se teď ale domácím málem hodně nevyplatil. Rýgl jen úplně sám na Raska, mířil však vysoko nad.

62:31
    Plzeň rozhodně nesoustředí jen na obranou hru.

61:52
    Plzeň je vykázaná z útočného pásma, vhazuje se těsně za modrou čarou.

61:08
    Martin Straka napravil svou drobnou chybu v útočném pásmu, když nyní před Raskem zblokoval střelu vyslanou Hruškou.

60:24
    Nyní měla Plzeň štěstí a Chomutov smůlu, protože Frolík jen těsně nedosáhl na kotouč, který by téměř jistě zasouval do prázdné branky.

60:01

Třetí třetina přinesla mnoho šancí na obou stranách, ale dnes prostě dominují gólmani - především tedy ten chomutovský. Diváci v plzeňské Čez Aréně tedy uvidí prodloužení.

Zásahy brankářů ve třetí třetině:
    Řehoř - 15
    Rask - 11

60:00

59:28
    Kovář trefil pouze hokejku bránícího hráče, Chomutov vyváží puk do útočného pásma a dává své obraně vydechnout.

58:58
    Chomutov se snažil rozjet útok, ale jeho rozehrávka byla nepřesná - zakázané uvolnění hostí.

58:28
    Další střelecký pokus Plzeňáků a další neúspěch.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:27

57:13
    Pletka se nyní snažil rybičkou zachránit útočné pásmo, ale nepovedlo se.

Adéla Naarová

Branky a nahrávky: 1. Vlasák (Gulaš, Straka), 64. Vlasák (Straka, Ševc) - 18. Frolík (Rýgl, Hřebejk)

HC Škoda Plzeň: Rask (Mazanec) - Frolo, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Marušák, Slovák, Ševc - Gulaš, Vlasák, Straka - Pletka, Kovář, Kratěna - Dvořák, Balej, Havlíček - Petruška, Lev, Pitule - Heřman
    Piráti Chomutov: Řehoř (Kostúr) - Mrázek, Macháček, Lučka, Balin, Pulpán, Bartejs, Rýgl, Rutta - Hromas, Zálešák, Kraft, Sikora, Hřebejk, Procházka, Lušňák, Hruška, Frolík, Duda, Hafenrichter, Důras

Rozhodčí: Sjoqvist, Šindler - Jelínek, Pešek