Slavia – Třinec 5:6 (po s.n.) | Sparta – Pardubice 3:2 (kon.) | Motor ČB – K. Vary 5:3 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Kladno – Litvínov 2:1 (kon.) | Zlín – Plzeň 1:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
5:3 (2:0, 1:0, 2:3)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 14.10.2012, 17:00Tipsport extraliga

Třetí třetina přinesla do Budvar Arény hodně emocí. Vary dotáhly do konce stíhací jízdu a už se zdálo, že si týmy body rozdělí. To ale Mountfield odmítl, Červený tečoval puk pod břevno třicet sekund před koncem. Konečnou podobu pak výsledku obstaral Kotalík. Zajímavý zápas, body nakonec zůstaly na domácí půdě. Z Českých Budějovic je to vše, pěkný zbytek večera přeje Michal Špírek. (19:35:47)

Nejlepšími hráči vyhlášeni za domácí střelec rozhodující branky RUDOLF ČERVENÝ a z dresu Varů si jede pro cenu MICHAL VACHOVEC.

60:00

59:59
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Vteřinu před koncem se do opuštěné brány dokutálelo přesné nahození ALEŠE KOTALÍKA. Asistence: L. Kohn

59:45
    Mensator míří na střídačku. Hosté v šesti.

59:30
    Infarktový závěr, najdou hosté ještě síly na odpověď? Dej vykroužil s pukem z obležení protihráčů, nabídl ho RUDOLFU ČERVENÉMU, který dostal kotouč pod víko. Asistence: Rastislav Dej, Andrew Ference.

59:00
    Daleko nedojeli a hra se stěhuje před gólmana Varů.

58:30
    Kohnova asistence adresáta nenašla, Západočeši míří s pukem do útoku.

58:20
    Zakročil na druhé straně Mensator, buly po jeho levici.

57:10
    A po buly přišel na řadu další zákrok gólmana domácích,

57:00
    Už jen tři minuty mají týmy na změnu stavu v základní hrací době. Kantor podržel puk v lapačce po pokusu Skladaného.

56:14
    A další, domácí se perou o tři body, Vary se dopředu moc neženou.

55:23
    Buly v útočném pásmu HC Mountfield.

53:48
    A tutovka na druhé straně, a kdyby jen jedna! Rousek odmítl zavěsit po nabídce Šimánka, domácí kapitán ale po odrazu kotouče od mantinelu útočil na hattrick - ani nadvakrát však nedokázal přehodit puk přes ležící beton Mensatora. A gólman podržel Energii i proti dorážce Kotalíka.

53:14
    Vachovec mohl přiblížit Vary třem bodům, tentokrát si ale zuby na Kantorovi vylámal.

51:59
    Posunutá branka za Kantorem. Hosté hrají hodně agresivně a začínají se množit lehké potyčky, uvidíme, zda některá z nich nepřeroste v něco většího...

51:17
    Domácí jsou nastěhováni před Mensatorem, jsou na tahu. Jejich soupeř dokázal vytěžit z minima maximum. Byť ve třetí dvacetiminutovce obraz hry rozhodně nenapovídal tomu, že by v ní hosté měli vést 3:0, je tomu tak a Energie bude nyní hrát v psychické výhodě.

50:31
    HC MOUNTFIELD si bere oddechový čas.

50:31
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovy Vary srovnávají s domácími krok! Během deseti minut nastřílely tři branky, tentokrát MICHAL VACHOVEC nic nevymýšlel, vyslal pokus zápěstím a Kantorovi kotouč propadl skrz výstroj za brankovou čáru. Asistence: Michal Gulaši.

Michal Špírek

Branky a nahrávky: 10. Dej (Vydarený, Kohn), 16. Šimánek (Frühauf, Ptáček), 32. Šimánek (Rousek), 60. Červený (Dej, Ference), 60. Kotalík (Kohn) - 41. Kumstát (Pech, Nosek), 49. Skladaný (Nosek, Vachovec), 51. Vachovec (Gulaši)

Banes Motor České Budějovice: Kantor – Ptáček, Frühauf, Ference, Vydarený, Kolarz, Jank, Vráblík – Šimánek, Kotalík, Rousek – Dej, L. Kohn, Červený – Polodna, Knotek, Suja.
    HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Gründling, D. Kohn, MacDonald, Gřegořek, J. Látal, Kloz, Nosek, Gulaši – Zucker, Skuhravý, Košťál – Kumstát, Pech, Zaťovič – Koblasa, Vachovec, J. Heřman – Pohl, Skladaný, Doležal.

Rozhodčí: Šindler, Hribik - Barvíř, Blümel.