Slavia – Sparta 4:3 (po s.n.) | K. Vary – Kometa Brno 7:0 (kon.) | Třinec – Motor ČB 6:3 (kon.)
Zlín – Kladno 2:5 (kon.) | Litvínov – Liberec 5:2 (kon.) | Plzeň – Chomutov 6:2 (kon.)
po s.n.
HC Slavia Praha
4:3 (0:0, 1:3, 2:0)
HC Sparta Praha
Neděle 30.12.2012, 15:30Tipsport extraliga

Utkání dospělo až do nájezdů, ve kterých si připsali vítězství slávisté, když se jako jediný trefil Vladimír Růžička. Slavia tak poráží svého pražského soka i napotřetí. (18:14:23)

65:00
    Slavia právě vstřelila branku!
    Jediným úspěšným exekutorem samostatných nájezdů byl VLADIMÍR RŮŽIČKA!

Jiří Sekáč proti Furchovi neuspěl a Slavia vítězí.

Vladimír Růžička se s tím nepáral a tvrdou ranou prostřelil Schwarze.

Daniel Přibyl předvedl forhendovou kličku, Furch ji betonem vyjryl.

Jaroslav Bednář zvolil střelu mezi betony, mezírku si Schwarz pohlídal.

Jaroslav Hlinka střelou vůbec netrefil branku.

Prodloužení nepřineslo žádnou brankovou příležitost, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy.

62:59
    Sobotkovu ránu zblízka vytěsnil Schwarz k Bednářovi, ten na puk těsně nedosáhl.

62:23
    Po přiťuknutí Jelínka střílel nepřesně Dresler.

61:24
    Dreslerovi utekl kotouč do středního pásma.

60:46
    Alinč vypálil velice nepřesně.

60:01

Třetí třetina přinesla vyrovnání. Nejdříve snížil parádním gólem Jaroslav Bednář a zanedlouho se s pomocí odrazu prosadil Lukáš Krenželok. Stav už zůstal nerozhodný i přes několik slibných příležitostí Sparty v závěru. Na řadu tak přijde pětiminutové prodloužení.

Zásahy gólmanů

Schwarz - 8
    Furch - 8

David Mencl

Branky a nahrávky: 31. Kuboš (Kadlec, Sobotka), 45. Bednář (Holub), 46. Krenželok (Alinč), 65. Růžička - 26. Broš (Pilař, Sekáč), 26. Gřegořek (Treille), 35. Ton (Hlinka, Pilař)

HC Slavia Praha: Furch – Kempný, Dresler, Kadlec, Kuboš, Kučný, Holub, Kolařík – Tomica, Vrdlovec, Bednář, Klhůfek, Jelínek, Krenželok, Poletín, Micka, Sobotka, Alinč, Sklenář, Růžička, Stránský.
    HC Sparta Praha: Neuvirth (29. Schwarz) - Vallin, Gřegořek, Sičák, Kočí, Pilař, Milam, Hanzlík, Philipp - Tenkrát, Hlinka, Ton - Sekáč, Broš, Hovorka - Rachůnek, Přibyl, Treille - Forman, Bahenský, Jánský

Rozhodčí: Minář, Turčan - Bláha, Ondráček