Pardubice – K. Vary 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 3:4 (po s.n.) | Sparta – Plzeň 2:4 (kon.)
Liberec – Třinec 5:4 (po pr.) | Kladno – Motor ČB 3:1 (kon.) | Chomutov – Zlín 3:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 03.02.2013, 17:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Důležité utkání v boji o předkolo play off tedy lépe vychází domácím hráčům Pardubic, kteří po povedené třetí třetině vítězí 4:1. Vyrovnané utkání rozhodla blesková trefa po vhazování, kterou zaznamenal Tybor. Když na něj poté navázal Somík a do prázdné branky Zohorna, utkání skončilo 4:1. Nejlepší hráči utkání: Tomáš Nosek (Pardubice), Petr Pohl (Karlovy Vary). (19:28:29)

60:00

59:36
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Velký tlak hostí při hře šesti proti čtyřem k dalšímu nebezpečnému zakončení nevedl, a tak se raduje druhá strana. Rolinek zastavil střelu od modré a posunul na TOMÁŠE ZOHORNU, který puk bezpečně dovezl do prázdné klece.

59:08
    Gulašiho tečovaná rána od modré jde mombranku. Velký zmatek před Růžičkou, ale k dalšímu zakončení nedošlo.

58:42
    Možnou komplikací pro Pardubice by mohlo být vyloučení Barteka, který podrazil protihráče.

58:12
    Domácí tým se spokojí s vyhozením puku do střední třetiny a k ráně na prázdnou klec se neodhodlal nikdo.

58:04
    Následné zakázané uvolnění Pardubic Závorku opět stěhuje na lavičku. Vhazuje se po levici brankáře Růžičky.

57:53
    O puk se bojovalo ve střední třetině, kde po souboji Zohorny s protihráčem je pískáno. Závorka se tak vrací do branky.

57:24
    A po něm to Karlovy Vary zkoušejí v šesti mužích se Závorkou na lavičce.

57:24
    Lavička HC Energie Karlovy Vary se svým hlavním koučem Richardem Žemličkou vybírá pro svůj tým oddechový čas.

56:50
    Vyhození puku šlo v útočné třetině Pardubic pro Kousala, který se za ním hodně tlačil a díky jeho dobré práci tu málem byla další branka. Závorka totiž nešikovně vyhodil pouze do útočníka Pardubic, od něhož se touš odráží těsně mimo.

56:36
    Laškování domácích ve vlastní třetině mohl potrestat Prošek, jenže jeho zakončení šlo mimo branku.

55:45
    Tomáš Nosek po objetí branky rychle zakončoval, ale na Závorku nevyzrál. Tým Pardubic zůstal u puku, ale Tybor jej zpoza branky k zakončení neprocpal.

54:23
    Rolinek posunul pěkně v útočné třetině na zcela volného Zohornu, jenže tomu již přihrávka nevyšla. Domácí útočník mohl i zakončovat, ale zvolil špatné řešení.

53:36
    Kousal nahazoval do útočné třetiny, kam byl postrčen Radil. To všechno v důsledku znamená ofsajd, po kterém se vhazuje ve střední třetině.

53:14
    Domácí tým odmítá těsné vedení a nakročuje do trháku o dvě branky! Chybné bránění Energie ve vlastní třetině potrestal po nahrávce Barteka z bezprostřední blízkosti RADOVAN SOMÍK. Kapitán Pardubic zvyšuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Martin Bartek.

52:10
    Marušákův pozdrav pro Závorku ze zhruba poloviny hřiště vyřešil hostující brankář na výbornou a chytá.

51:28
    Zohorna hledal ve středu hřiště Endála, ale příliš prudce, a tak z nadějné pozice pro domácí nic není.

50:48
    Na straně druhé se v zakončení mohl prosadit Petr Pohl, ale svoji druhou branku v utkání nepřidal, když z mezikruží pálil nad.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 23. Gawryletz (Zohorna, Rolinek), 44. Tybor (Nosek), 54. Somík (Bartek), 60. Zohorna (Rolinek) - 33. Pohl (Polák, Grman)

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Salfický) – Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Mocek, Marušák, Hudec – Bartek, Cetkovský, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Endál, Zohorna, Rolinek – Tybor, T. Nosek, Semorád.

Manažer: Miloš Říha. Trenéři: David Pospíšil a Jaroslav Landsman

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) – D. Nosek, Prošek, Látal, Gulaši, Kloz, Grman, Parýzek, M. Rohan – Bicek, Vlach, Zaťovič – Pohl, Polák, Skladaný – Zucker, Skuhravý, Košťál – Koblasa, Vachovec, T. Rohan.

Trenéři: Richard Žemlička, Jaromír Kverka a Pavel Kněžický

Rozhodčí: Hribik, Jeřábek – Gebauer, Lederer