Kladno – Zlín 5:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 4:3 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 4:0 (kon.)
Motor ČB – Třinec 5:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 5:3 (kon.) | Sparta – Slavia 2:3 (po pr.)
HC Kometa Brno
4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 15.02.2013, 18:00 • KAJOT ARENA • Tipsport extraliga

To je pro tuto chvíli vše, přejem pěkný zbětek pátečního večera a na počtenou. (20:35:39)

Kometa si proti Karlovým Varům připsala poměrně jasné vítězství 4:0. Domácí si na tři body zadělali už v první třetině, kdy si vypracovali tříbrankové vedení a po zbytek zápasu si hru hlídali. V závěrečné třetině ještě přidal čtvrtý gól Jakub Svoboda.

60:00

59:45
    Pechova střela se neujala, hosté se osvobozují.

59:20
    Energie ještě svírá soupeře v pásmu.

58:48
    Grman pálí od modré nad bránu Trvaje.

58:14
    Ještě jedno vyloučení. Burian (KOM) vyloučen za podražení.

57:17
    Holec dalším pasem hledal najetého spoluhráče na pravém křídle, ani tahle příhra se však neujala.

56:27
    Kometa hraje s pukem na holích, vítězství v zápase by jí už nic vzít nemělo.

55:09
    Ukrytá střela Haluzy od modré se z ničeho nic zjevila před Závorkou, ten reflexivně vyráží.

54:40
    Lušňákův pokus z pravého křídla, Závorka vyráží.

54:00
    Holec v přečíslení dva na jednoho přihrál Eratovi, tomu však střela v dobré pozici vůbec nesedla.

53:28
    Koreis se zamotal s pukem v mezikruží, nepovedlo se mu tak na rozhozeného Závorku ideálně vystřelit.

53:11
    Další rána Jakuba Svobody mířila mimo.

51:59
    Nahození Gulašiho od modré chytá v lapačce i po drobné teči brněnský Trvaj.

51:42
    Icing Komety, hra se vrátí před Trvaje.

51:29
    Noskovu ránu od modré vyráží Trvaj vyrážečkou do ochranné sítě.

50:58
    Malec se ve středním pásmu chytl s Kumstátem, oba kohouti odchází za drobnou šarvátku na trestnou lavici, inkasují dvojité menší tresty. Hraje se pět na pět.

50:28
    Pohl si najížděl před Trvaje, přihrávka na něj sice šla, hostující útočník však v pádu nedokázal zakončit, navíc podrazil domácího Trvaje. Buly po pravici Trvaje.

Zdeněk Plánka

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 5. Němec (pen.), 16. Žižka (Koreis, Kováčik), 18. Lušňák (Valach), 48. Svoboda J. (Kováčik, Čermák)

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) – Žižka, Dujsík, Bičánek (C), Švrček, Malec, Kováčik, M. Hruška, Valach – H. Zohorna, Čermák, J. Hruška – J. Svoboda, Koreis, Němec – Erat, Holec, Dlouhý – Haluza, Lušňák, Burian. Trenér: Zdeněk Venera.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) - Gründling, Grman, Látal, Gulaši, Nosek, Drtina, Prošek, Parýzek - Zaťovič, Pech, Kumstát - Skladaný, Koblasa, Pohl - Doležal, Skuhravý, Bicek - Vachovec, Košťál, Zucker. Trenér: Richard Žemlička.

Rozhodčí: Minář, Hradil - Bláha, Kostka