Mladá Boleslav – Hr. Králové 5:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Třebíč 4:3 (po pr.) | Most – Jihlava 4:3 (kon.)
Písek – Olomouc 2:0 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 2:1 (kon.) | Šumperk – Benátky n/J 3:2 (po s.n.)
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:3 (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Čtvrtek 27.12.2012, 17:30 • ZS Kotlina • 1. liga (ČR)

Konec zápasu. (20:07:10)

64:02
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Závěrečný nápor Rebelů končí brankou, která přihraje domácímu mužstvu bonusový bod. Gól ale musí hosty obzvláště mrzet, protože MILAN KOSTOUREK na modré čáře jen tak nahodil na branku a spíše se čekalo, že Soldán před brankoviště pohotově dorazí. Na puk ale nedosáhl, přesto někde pod Čiliakovým betonem touš zapadl až do sítě. Asistence: Jan Soldán.

63:21
    Knotek zpoza branky namazal Polodnovi, který mohl rozhodnout. Přihrávku ale nedokázal zpracovat.

62:21
    Rebelové propadli ve středním pásmu, načež se řítil dopředu Vilém Burian. Neměl dostatek prostoru pro kličku, proto zvolil v oblasti levého kruhu střelu. Těsně minul bližší tyčku.

62:03
    Útok Rebelů vedení Radimem Ostrčilem na modré čáře zastavuje hvizd rozhodčího - ofsajd.

61:33
    Čuřík najel do pásma a zakončil svojí akci zápěstní střelou z těžkého úhlu. Suchan jenom mávl lapačkou. Vhazuje se po jeho pravici.

60:59
    Lukáš Endál se zmocnil odraženého kotouče a rychlým únikem se dostal až před Čiliaka. Tísněn obráncem se dostal jen k bekhendové střele. Čiliak si dlouho nebyl jistý, zda puk skutečně drží mezi betony.

60:32
    Na druhé straně nadvakrát do Čiliakových betonů bušil Třetina, který těžil z nahrávky od mantinelu. Gólman hostí si byl v obou případech stoprocentně jistý.

60:15
    Třebíč začala s pořádnou vervou, ihned se vrhla na zteč. Rebelové uklidňují situaci za svojí brankou.

60:01

Šedesát minut vyrovnaného a velice atraktivního hokeje neurčilo vítěze. Bitvu o Vysočinu tak možná rozhodne pětiminutové prodloužení. Pokračuje po krátké pauze.

60:00

59:57
    Puk ve středním pásmu. Už se nic nestane.

59:40
    Tvrdá střela Ostrčila od modré končí ve výstroji Čiliaka. V Kotlině to jenom zahučelo.

59:33
    Vhazování před brankou Třebíče.

58:52
    Roman Vondráček zajel za branku a rychlým blafákem zkoušel překvapit u tyčky Čiliaka. Ten jeho záměr vystihl.

58:00
    A po buly to nebezpečně zkoušel i Káňa. Natlačil se až před Suchana, který musel jeho výpad likvidovat v pozici ležmo.

57:46
    Třebíč mohla jít do vedení! Po sérii odrazů a nepřesný rozehrávek se puk dostal k Čuříkovi, jenž byl v mezikruží úplně sám. Zápěstí střelu vystihl Suchan pravým betonem. Domácím fanouškům muselo pořádně zatrnout.

Pavel Buňat

Branky a nahrávky: 28. Jelínek (Vondráček, Ostrčil), 34. Kostourek (Morava, Ostrčil), 51. Polodna (Třetina, Stehlík), 65. Kostourek (Soldán) - 36. Rangl (Malena, Dolníček), 37. Sláma (Křivohlávek), 57. Kaut (Zdráhal, Dietz)

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Neruda) - Ostrčil, Jelínek, Morava, M. Blažek, Starý, Soldán, Pecen - R. Vondráček, Knotek, Endál - Ondráček, Kostourek, Rytnauer - Polodna, Třetina, P. Blažek - Musil, Štěpánek, Stehlík
    SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (Dusík) - Malena "A", Rangl, Dietz, Zdráhal, Dlapa, Sláma "A", Čejka, Bilčík - Laš, Dolníček "C", Káňa - Burian, Ostřížek, T. Vondráček - Křivohlávek, Kaut, Čuřík - Čech, E. Kadela, Přibyl

Rozhodčí: Úlehla, Minář - Čížek, Svoboda