Havlíčkův Brod – Hr. Králové 4:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Šumperk 3:4 (po s.n.) | Ústí n/L – Kadaň 2:4 (kon.)
Třebíč – Jihlava 2:3 (po s.n.) | Beroun – Most 4:2 (kon.) | Písek – Litoměřice 2:3 (po pr.)
Olomouc – Benátky n/J 2:1 (po pr.)
HC Olomouc
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Pondělí 14.01.2013, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

Konec zápasu. (20:09:24)

60:20
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak jak měli Hanáci v první třetině smůlu, v prodloužení si to vynahradili. JAKUB BARTOŇ se opřel do kotouče od modré, a přestože jeho rána mířila mimo, odrazila se od bruslí jednoho z obránců a zaplula přímo do šibenice. Bez asistence.

60:06
    Hned po buly inkasoval Tomáš Mrkvička od centra domácí lajny Matěje Pekra hokejkou do obličeje. Sudí nikoho trestat přesto nebudou.

60:01

Po šedesáti minutách se o vítězi nerozhodlo, zápas bude pokračovat pětiminutovým prodloužením.

60:00

59:46
    Daniel Špaček za domácí brankou poslal na mantinel Tomáše Houdka, který padl k ledu a signalizací žádal sudí k přerušení hry. Domácí bek opouští hrací plochu za doprovodu lékaře. Vypadá to na zranění ruky.

59:14
    Kohouti jsou kompletní.

59:09
    Hostující obranná dvojice si dlouhou dobu posílala kotouč jen mezi sebou, následně o něj dokonce přišla. Lukáš Kucsera získal cenné vteřiny.

58:28
    Benátkám skončil dvouminutový trest, hosté hrají početní výhodu.

57:43
    Radim Kucharczyk přihrál na modrou Tomáši Houdkovi, který z první vystřelil. Robin Blažíček měl na kotouč dobrý výhled a v pohodě jej zkrotil.

57:14
    Zbyněk Hampl (OLO) zbytečným zákrokem ve středním pásmu připravuje svůj tým o cenné vteřiny početní výhody. Dvě minuty za nedovolené bránění.

56:45
    Rána Matěje Pekra skončila nad hostující brankou, Hanáci ovšem cítí šanci na skórování.

56:28
    Hanáci se na chvíli probojovali do útočné třetiny a hned je z toho přesilová hra. Jiří Moravec (BEN) inkasuje menší trest za krosček.

55:15
    Miroslav Kopic dostal přihrávku zpoza brány a napálil puk nad domácí klec.

54:44
    Kohouti v útočném pásmu nemohou vymyslet žádnou větší šanci, Benátky se dobře brání.

52:25
    Olomoučtí po vstřelené brance ožili, ovšem Benátky znovu betonují vlastní modrou čáru a soupeře do pásma nepouští.

51:25
    Víc než jednapadesát minut trvalo domácímu týmu, než poprvé v utkání skóroval. Pár sekund po začátku přesilové hry našel Matěj Pekr před brankovištěm JIŘÍHO ŘÍPU, který zametl puk za brankovou čáru. Asistence: Matěj Pekr.

51:16
    Hanáci si zahrají proti čtyřem. Patrik Maďar (BEN) se provinil nedovoleným zákrokem v útočném pásmu. Dvě minuty za držení protihráče.