HC RT TORAX Poruba 2011
2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
AZ Havířov
Úterý 11.12.2012, 18:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • 2. liga skupina Východ

S konstatováním, že Poruba podlehla Havířovu 2:3, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek úterního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (20:19:59)

Skončilo utkání mezi Porubou a Havířovem, které nakonec vyhrál favorizovaný AZet. Ovšem dlouho to tak nevypadalo, protože Poruba si vytvořila dvoubrankový náskok a Havířovští na ní nedokázali najít recept. Až dvě využité přesilovky z vyhecované závěrečné třetiny přinesly obrat ve skóre.

60:00

59:54
    Kanko ještě trefuje z blízkosti Tihláře. Už se nic nestane, Havířov si připíše tři body.

59:33
    Poruba se i ve třech rychle vrhla do útoku, zastavuje ji však ofsajd.

59:26
    Závěr utkání se zcela zbytečně natahuje, závěrečná část již trvá více než 40 minut. Neustále se diskutuje o trestech.

59:26
    Závěr utkání je poněkud vyhecovaný a bude se opět vylučovat. Robert Najdek dostává trest na 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Na straně Poruby inkasuje 2 minuty za hrubost obránce Lukáš Prokop. Bude však pokračovat přesilovka Havířova.

59:14
    Rimmel trefil svou dobře mířenou střelou jen spojnici tyčí.

58:56
    Pechanec již mířil do odkryté klece, ale dle názoru hlavního sudího byl faulován Luďkem Krayzelem – 2 minuty za hákování. Tomu se to však vůbec nelíbilo a za následné protesty dostává trest do konce utkání za nesportovní chování. Trest za něj odpyká Rostislav Vaněk.

58:22
    Porubská branka zůstává prázdná, RT TORAX to zkouší s šesti hráči v poli!

58:22
    Poruba si vyžádala oddechový čas.

58:22
    Sedlářovu skákavou střelu Matoušek ukryl do své lapačky.

57:37
    Ani jeden z celků se v těchto chvílích nedokáže dostat do šancí.

56:48
    Sztefek prověřil Tihláře střelou od modré.

56:21
    Havířov nikam nespěchá a zároveň se drží daleko od své branky. To mu přesně vyhovuje.

55:40
    Poruba se dopouští zakázaného uvolnění.

55:04
    Rozhodčí Rožánek byl nepříjemně zasažen pukem, ale zdá se, že je v pořádku.

54:21
    Hra se kouskuje, kotouč končí mimo ledovou plochu.

54:02
    Dvakrát v řadě Poruba vyhodila touš přes všechny čáry.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 19. Piják (Holuša), 22. Buček (Vychodil) - 35. Kanko (Kolařík, Hegegy), 53. Najdek (Prokop P., Rimmel), 53. Kanko (Rimmel, Najdek)

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) – Wolf, Šindelář, Hruzík, Vychodil, Prokop L., Slavík, Zientek L., Mládenka – Chaloupka, Krayzel, Vaněk – Buček, Pavlačka, Seidler – Hašek, Holuša, Piják – Sedlář, Vrána, Galajda.
    AZ Havířov: Matoušek (Daneček L.) – Prokop P., Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek M., Graca, Jonáš – Daneček J., Najdek, Sztefek – Kolařík, Pechanec, Kanko – Klimša, Potočný, Stránský – Pavlas. Haas.

Rozhodčí: Fiala – Vengřín R., Rožánek.