Břeclav – Pelhřimov 10:3 (kon.) | Přerov – Opava 7:4 (kon.) | Poruba 2011 – Karviná (Baník) 4:1 (kon.)
Havířov – Frýdek-M. 2:3 (po pr.) | Nový Jičín – Prostějov 3:1 (kon.) | Klatovy – Milevsko 5:4 (kon.)
Sokolov – Tábor 6:4 (kon.) | Vsetín – Val. Meziříčí 5:2 (kon.) | Kobra – Řisuty 3:7 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
HK Baník Karviná
Sobota 05.01.2013, 17:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • 2. liga skupina Východ

S konstatováním, že Poruba zdolala Karvinou 4:1, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (19:16:02)

Skončil duel mezi Porubou a Karvinou, ve kterém sice Baník nebyl horším týmem, přesto odjíždí s prázdnou. Poruba v první třetině vytěžila z minima maximum a dostala se do dvoubrankového náskoku, ten navíc ve druhé části navýšila dalšími dvěma góly. Výborně chytající Radek Tihlář inkasoval až v závěrečné třetině, kdy hosté zkorigovali výsledek na konečných 4:1.

60:00

59:27
    Po Zajacově střele dorážel z dobré pozice Blatoň. Ačkoliv měl před sebou polovinu odkryté branky, nezamířil přesně.

58:58
    Zuber se šikovně prokličkoval až před Tihláře, v rozhodující chvíli mu puk sjel z hole.

58:06
    Luděk Krayzel si od hlavního rozhodčího Fialy vysloužil desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

58:06
    Kotouč je zašlápnut za karvinskou brankou, hra je přerušena.

57:47
    Kapitán Javín střílel jen do připravené lapačky. Radek Tihlář si na nedostatek práce nemůže stěžovat.

57:20
    Ivan to šikovně zkoušel u pravé tyče, z dorážky na brankovišti následně neuspěl ani Saliji. Poruba se dostává k puku a vyhazuje na zakázané uvolnění.

56:53
    Lukáš Prokop posílal směrem k brance střílenou přihrávku, ta adresáta nenašla.

56:27
    Mikšan z dobré pozice opět dobře neseřídil svá mířidla.

55:52
    Mládenka zůstává ležet za domácí brankou, hra je přerušena. S bolestivou grimasou a za pomoci Šindeláře odjíždí na střídačku.

55:34
    Mikšan střílel z levého kruhu, Tihlář nadvakrát puk zkrotil a schoval do lapačky.

55:08
    Nyní si však Karvinští nerozuměli a je z toho zakázané uvolnění. Do konce základní hrací doby již schází necelých pět minut.

54:22
    Javín branku přestřelil, Baník se nadechuje k náporu.

53:40
    Karviná je o něco aktivnějším týmem, ale její střely nejsou pro Tihláře příliš nebezpečné.

52:56
    Mikšan si nabruslil do třetiny a mířil k zadní tyči, jeho pokus byl nepřesný a minul branku.

52:30
    Javín pálil hned několikrát v řadě od modré a nebyly to vůbec špatné střely, alespoň co se síly týče. Scházela tomu jen větší přesnost.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 6. Holuša (Seidler), 20. Seidler (Prokop L.), 29. Holuša (Prokop L.), 39. Vaněk - 44. Sznapka (Luka, Moravec)

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) – Šindelář, Mládenka, Prokop L., Prokop P., Slavík, Vychodil, Axman, Zientek – Piják, Krayzel, Vaněk – Holuša, Vrána, Seidler – Chomič, Pavlačka, Chaloupka – Šimkovič.
    HK Baník Karviná: Iláš (Smolka) – Nystedt, Zajac, Badžo, Samiec, Blatoň, Krause, Zuber, Moravec, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Javín, Vnenk, Luka, Ivan, Sznapka, Saliji, Miczek.

Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler.