Slavia – Chomutov 5:4 (po pr.) | Olomouc – Jihlava 5:2 (kon.) | Motor ČB – Zlín 2:3 (po pr.)
Třinec – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 1:2 (kon.) | Sparta – HC Kladno 2:1 (po pr.)
Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 2:1 (po s.n.)
Bílí Tygři Liberec
4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 06.10.2012, 16:00 • Svijanská aréna, Liberec • DHL Extraliga juniorů

Bílí Tygři si do tabulky připisují tříbodové vítězství. V dramatickém klání přetlačili Mladou Boleslav. Přestože dvakrát prohrávali o dvě branky, dokázali skóre otočit. Rozdílovou branku vstřelil dvaadvacet vteřin před koncem útočník Maďar. Přeji příjemný zbytek večera. (18:16:25)

60:00

59:50
    Mladá Boleslav bez brankáře, v šesti hráčích na ledě. Ale kotouč je ve středním pásmu, o vítězi je rozhodnuto.

59:38
    Brankář Sejpal obdržel osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

59:38
    Liberec právě vstřelil branku!
    Dvaadvacet vteřin před koncem třetí třetiny jdou Bílí Tygři poprvé v zápase do vedení! Využili přesilovku, v pásmu si vytvořili velký tlak. Jeden z hostujících hokejistů navíc ztratil hokejku. PATRIK MAĎAR získal puk mezi kruhy a napálil jej k tyči. Asistence: Adam Dlouhý, Matěj Psota – 4:3.

58:51
    Domácí operují před Sejpalem. Z dálky napřáhl Pyrochta, gólman puk vyrazil. Jeho spoluhráči posléze vyvezli puk do střední třetiny.

58:13
    Mladá Boleslav hrála v šesti. Trest odpyká Němec, čas na poradu si tentokrát vybrala liberecká střídačka.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39
    Koudela sie protáhl středem hřiště a převzal spoluhráčův pas. Z mezikruží však vystřelil slabě, Jelínkovi se otřel puk o betony.

56:09
    Vyloučený Havlín je zpět na ledě, hosté přesilovou hru využít nedokázali.

55:49
    Rovný pálil pouze do zadního mantinelu, Psota se ihned ujal volného kotouče a poslal jej přes všechny čáry. Oba celky střídají.

55:01
    Důrazný souboj u hrazení, sudí raději přerušil hru. Menší strkanice jsou k vidění čím dál častěji.

54:08
    Podsedníček zůstal ležet na středovém kruhu, fauloval jej Havlín. Za svůj prohřešek dostal dvouminutový trest. Středočeši si zahrají proti čtyřem, vyžádali si oddechový čas.

52:58
    Dramatický průběh třetí třetiny. Otěže zápasu tentokrát přebrali hokejisté Mladé Boleslavi, Jelínek několikrát zakročil. Vstřelená branka nyní by nyní jeden z týmů výrazně přiblížila k úspěchu.

51:54
    Domácí hrají v plném počtu.

51:37
    Hosté mohli jít znovu do vedení. Předvedli krásnou akci na jeden dotek, Koudela nalezl před poloprázdnou brankou Podsedníčka. Tomu ovšem kotouč v momentě střely přeskočil hůl.

50:42
    Vrba pouze nahodil do pásma, vybojoval alespoň vhazování před Jelínkem.

49:53
    Nápor domácích bude utlumen, Urban vyfasoval menší trest za držení protihráče. Přesilová hra pro hráče z města automobilů.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 29. Langhammer (A. Chlapík), 35. Psota (Dlouhý), 38. Psota, 60. Maďar (Dlouhý, Psota) - 6. Marek (Bičiště, Vrba), 22. Marek (Sejpal), 34. Němec (Bartoš, Souček)

Bílí Tygři Liberec: Jelínek (Krejčí) – Pyrochta, Jandejsek, Havlín, Langhammer, Dlouhý "C", A. Chlapík, Slavík, Maďar, Beránek, Psota, Vlk, Zuzaník, Šimek, Pálek, P. Urban, Havlas, Zacha, Pilař, Klíma, Krucký.
    BK Mladá Boleslav: Sejpal (Bača) – Puškár, Souček, Semirád, Němec, Marek, Rovný, Podsedníček, Chvátal, Holada, Jankovský, Ficek, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela "C", Bartoš.

Rozhodčí: Jebavý – Kettner, Horinek.