1. NH Brno – Dobruška 11:8 (kon.) | 1. NH Brno – Stará Ves n/O. 22:15 (kon.) | Svinov – 1. NH Brno 11:12 (kon.)
1. NH Brno
11:8 (4:6)
TJ Sokol Dobruška
Sobota 16.03.2013, 09:40 • Sportovní hala Bílovec • Národní házená - Český pohár muži

Doposud odehrané zápasy:

Stará Ves nad Ondřejnicí - Svinov 16:12 (11:7)

1. NH BRNO - Dobruška 11:8 (4:6) (10:39:22)

Je za námi dnešní druhý duel sobotního programu semifinále národní házené. Brno ač nehrálo pětatřicet minut dobře, prohrávalo o dvě branky, tak si v závěru poradilo a výsledek zcela otočilo na svou stranu. Hodně tomu pomohlo střelecké probuzení Tomáše Ulrycha a naopak umrtvení střelců Dobrušky, kteří i tak proti favoritovi udělali slušný výsledek a rozhodně se nemají za co stydět.

50
    Konec zápasu. (11:8)

50
    Už nastavuje, Brno drží výsledek. Dobruška dala za poločas pouze dvě branky, to na body stačit nemohlo. (11:8) (11:8)

50
    Definitivní jistotu a klid Brnu dává střela Jana Šimečka, která byla výstavní přesná. Pokud se nestane nic mimořádného, dva body si připíše Brno. (11:8) (11:8)

49
    Bude se nastavovat jedna minuta, Moravané vedou o dvě branky a vypadá to, že si výsledek zkušeně pohlídají. (10:8) (10:8)

48
    Němčák opět perfektně odstavil protihráče, ten vůbec neměl šanci vystřelit. Dobrušku už tíží čas, do konce mnoho nezbývá, navíc přišla o míč. (10:8) (10:8)

47
    Opět Tomáš Ulrych, prosadil se po individuální akci. (10:8) (10:8)

46
    Postupem času se začíná projevovat obrovská zkušenost obhájce poháru. Výborně brání a pokud se dostane k míči, takticky ho drží. (9:8) (9:8)

45
    Zkušenost Tomáše Ulrycha se ukázala. Navázal na sebe dva hráče, poté se podíval, kde je místo a doslova opil rohlíkem bránící hráče. NH Brno tak poprvé v zápase vede. (9:8) (9:8)

44
    Ale teď chybovala a výborným zákrokem se prezentoval obránce Němčák. (8:8) (8:8)

43
    Dobruška neustále bojuje, hraje velice dobrý zápas. Stále má šanci jít do vedení. (8:8) (8:8)

42
    Brněnská lavička si vzápětí bere čas na poradu. Karel Fejfar chce uklidnit svůj tým. (8:8) (8:8)

42
    Je vyrovnáno, Tomáš Ulrych vzal zodpovědnost na sebe a z trestného hodu zakončil do levého horního rohu brankáře Urbana. (8:8) (8:8)

41
    Povedlo se a teď jde brněnský útok před Urbana. (7:8) (7:8)

40
    A ihned z brejku se prosazuje Tomáš Ulrych. Brno by potřebovalo ubránit útok a samo se pokusit o vyrovnání, ale střelba tým Karla Fejfara trápí poměrně výrazně. (7:8) (7:8)

40
    Výborně hraje několikrát zmíněný Martin Černý, to byl skvělý výskok a trefa přímo do šibenice. (6:8) (6:8)

39
    Tato informace již neplatí, Pavel Křeminský opět snižuje na rozdíl jedné branky. Mühlhandl následně musí opět krýt několik ostrých ran. (6:7) (6:7)

38
    Místo vyrovnání však přichází střela Jana Morávka a Dobruška opět vede o dva góly. (5:7) (5:7)

37
    Vyrovnání měl na rukou Pavel Pastucha, jenže jeho tvrdá pumelice nebyla umístěná, pouze napálená doprostřed brány. (5:6) (5:6)

Roman Zajíček

1. NH Brno: Mühlhandl - Filípek, Musil, Němčák - Ulrych, Šimeček, Křeminský, Orel, Pastucha. Trenér: Karel Fejfar.
    TJ Sokol Dobruška: Urban (Malošík) - Moravec, Ledvinka, Krčmář, Jan Tomáš, Josef Tomáš, Jakub Tomáš, Černý, Laštůvka, Hampl, Morávek, Lenfeld. Trenér: Jaroslav Hampl.

Rozhodčí: Jiří Cedidlo, Otto Schmidt