Montreal – Ottawa 4:3 (2:1 po s.n.) | New Jersey – Philadelphia 5:2 (kon.) | Calgary – Detroit 5:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
AZ Havířov
Čtvrtek 14.03.2013, 18:00 • Zimní stadion Ostrava - Poruba. • Play-off 2. ligy, skupina Východ

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Užijte si přicházející víkend. (20:22:14)

Ve třetí třetině gól nepadl, domácí dokázali udržet těsný náskok až do závěrečné sirény, především díky výborně chytajícímu Michalu Gleichovi. Nutno ale říct, že si Poruba dnes vítězství zasloužila, zároveň také srovnala stav série na 1:1.

60:00

59:58
    Hosté se v závěru ještě pokusili o power play a hru pět na pět, Gleich ještě musel zasahovat, ale vítězství si už domácí vzít nenechali.

59:28
    Hosté chybovali v rozehrávce a nakonec si museli pomoct faulem. Vyloučen Prokop (HAV) na dvě minuty za nedovolené bránění. Hodně složitá situace pro hosty.

59:12
    Oddechový čas pro hosty, po jehož konci zůstává branka Havířova prázdná.

59:12
    Kolařík měl na holi vyrovnání, dostal se sám před brankáře, pálil mezi betony, ale Gleich znovu výtečným zákrokem podržel svůj tým a betony k sobě dal včas.

59:00
    Opět končí puk za brankou hostů.

58:37
    Domácí už jen především nahazují puky do útočného pásma.

58:06
    Kotouč končí mimo hrací plochu.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:28
    Obě mužstva jsou kompletní.

57:13
    Na druhé straně zasahuje Gleich a přerušuje hru.

57:04
    Prokop L. dokázal projít až před branku, hledal mezírku mezi betony gólmana, ale nenašel ji.

56:25
    Sztefek z levé strany tvrdě střílel, ovšem Gleich dobře viděl a puk vyrazil.

55:55
    Vaněk se dostal do samostatného nájezdu, byl zezadu zahákován, ale stačil zakončit, leč jen do ležícího Danečka, neboť puk už nedokázal pořádně zvednout. Už mohlo být hotovo.

55:41
    Icing domácího týmu.

55:22
    Vyloučení na obou stranách. Za domácí je to Slavík (POR) na dvě minuty za hrubost a za hosty Prokop (HAV) na dvě minuty za napadení.

54:46
    Nahození ze středního pásma nadělalo Danečkovi nemalé potíže, se štěstím skákavý puk dokázal hostující gólman vyrazit.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 1. Chaloupka (Vrána), 34. Krayzel (Vaněk, Sedlář), 37. Sedlář (Krayzel, Vaněk) – 22. Kanko (Kolařík, Najdek), 30. Najdek (Bursík, Sztefek)

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Tihlář) - Šindelář, Axman, Slavík, Wolf, Hruzík, Mládenka, Prokop P., Prokop L., Dusík - Krayzel, Buček, Hašek, Pavlačka, Vaněk, Kysučan, Sedlář, Piják, Chaloupka, Holuša, Vrána.
    AZ Havířov: Daneček (Matoušek) - Prokop, Zientek M., Krisl, Hegegy, Zientek L., Rimmel, Hartmann, Vydra - Daneček, Najdek, Maruna, Říčka, Pavlas, Sztefek, Kanko, Stránský, Kolařík, Bursík, Pechanec, Klimša.

Rozhodčí: Held, Novotný - Přikryl, Šivčík.