Columbus – Nashville 4:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 2:3 (kon.) | Carolina – Florida 1:4 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 3:5 (kon.) | Montreal – Buffalo 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Washington 2:1 (kon.)
Winnipeg – Boston 3:1 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:2 (kon.) | Los Angeles – Arizona 3:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
HC Sparta Praha
Středa 20.03.2013, 17:00Generali play off Tipsport extraligy

Utkání končí vítězstvím Ocelářů v poměru 5:0, což znamená, že po základní části páté Spartě končí sezóna a Třinec čeká na výsledek duelu Plzeň - Litvínov, aby se dozvěděl svého soupeře pro semifinále. (19:30:33)

Zásahy brankářů ve 3. třetině: Pinc 8 - Hamerlík 14.

60:00

58:57
    Postavení Kočího v brankovišti. Vhazování ve středním pásmu.

58:44
    Přibylovu střelu z úhlu Hamerlík kryje.

58:24
    Velkou šanci měl ještě Adamský, který postupoval na Pince z úhlu. Beton sparťanského gólmana na místě.

58:08
    Třinec právě vstřelil branku!
    Sparta to zkusila ještě v přesilovce bez brankáře, ale k puku se ve středním pásmu dostali Oceláři a střílejí další gól do prázdné branky. Autorem gólu VÁCLAV VARAĎA. Asistentem Radek Bonk.

57:24
    Třinec se osvobozuje.

57:07
    Necelé tři minuty do konce ještě putuje na trestnou lavici jeden třinecký hráč. Je to Klouček za podražení.

56:33
    Přibyl nahodil kotouč podél mantinelu do třinecké třetiny. Puk objel celé pásmo a od Pilaře se odrazil na domácí střídačku.

56:09
    Peterek vyslal do úniku Ostřížka. Ten ale nedokázal zachytit rychlý pas, kotouč skončil v icingu.

55:34
    Hostům risk nevychází, Oceláři pojišťují své vedení! Ihned po buly se Třineckým povedlo vytlačit puk do střední třetiny, tam jej přebral rozjetý MARTIN ADAMSKÝ, jenž ze střední třetiny bekhendem poslal kotouč do opuštěné svatyně Sparty! Asistence: Josef Hrabal, Daniel Rákos.

55:24
    Pinc zůstává na střídačce, Sparta to ještě zkusí se šesti bruslaři v poli!

55:16
    Dnešní utkání sleduje 4722 diváků.

55:16
    Hosté opět v útočné třetině. Na Hamerlíka pálil Gřegořek, třinecký gólman si věděl rady. Oceláři poté odpálil kotouč na icing.

54:36
    Sparta je opět před Hamerlíkem. Od modré pálil Pilař, hostující bek však přestřelil. Na druhé straně mohl zahrozit Růžička, Pinc jeho pokus vytěsnil.

53:53
    Vyložená šance Erika Hrni! Třinecký mladík v rohu vybojoval kotouč, pak jel sám na Pince! Toho chtěl propálit mezi betony, nepovedlo se mu to ale ani nadvakrát!

53:20
    Sparta se dostala do útočné třetiny. Tam však hrála jen za brankou, k přímému ohrožení třinecké svatyně se nedostala.

52:39
    Peterek dostal kotouč, jel proti Krstevovi. Třinecký matador chtěl rozhodit hostujícího beka, to se mu ale nepovedlo a Krstev se zmocnil kotouče.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 10. Růžička (Adamský), 29. Květoň (Peterek), 40. Orsava (Zagrapan), 56. Adamský (Hrabal, Rákos), 59. Varaďa (Bonk)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) - Hrabal, Zíb, Galvas, Ovčačík, Lojek, Klouček, Kania - Růžička M., Bonk, Varaďa - Adamský, Rákos, Klimenta - Ostřížek, Peterek, Květoň - Hrňa, Zagrapan, Orsava
    HC Sparta Praha: Pinc (Melicherčík) - Krstev, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Pilař - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát – Hovorka, Broš, Jar. Svoboda – S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek – Jánský, Bahenský, Forman - Kočí.

Rozhodčí: Šindler, Jeřábek - Gebauer, Lederer