Tampa – New Jersey 5:4 (2:0 po s.n.) | Dallas – Minnesota 5:3 (kon.) | Chicago – Anaheim 1:2 (kon.)
Calgary – Columbus 4:6 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 2:0 (kon.) | Philadelphia – Boston 3:1 (kon.)
Winnipeg – Carolina 1:3 (kon.) | Colorado – Nashville 1:0 (po pr.)
po s.n. (0:1)
HC Oceláři Třinec
3:4 (0:1, 1:1, 2:1)
Berani Zlín
Sobota 30.03.2013, 17:00Generali play off Tipsport extraligy

Prozatím děkuji za pozornost. Opět se přihlásíme už zítra, tedy v neděli 31. března v 18:15, kdy je v Třinci na programu zápas číslo 4. (20:05:48)

Zlínští tedy přežili klinickou smrt v poslední desetiminutovce třetí třetiny, odolali náporu Ocelářů, kteří dokázali srovnat vývoj zápasu na 3:3. V závěru třetí části a také v prodloužení si hosté vytvořili nějaké šance, kterými mohli zápas definitivně ukončil. Povedlo se to až v nájezdech, Oceláři bohužel v této disciplíně opět – stejně jako dvakrát proti Spartě – vyhořeli. Zlín tak po třech semifinálových bitvách vede 2:1 na zápasy.

Zásahy brankářů v samostatných nájezdech Sedláček 2 – Hamerlík 2

Střely na branku v zápase 44:38

70:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín. Střelcem rozdílové penalty byl ve druhé sérii FILIP ČECH, který tak vstřelil druhý gól v zápase.

... puk končí těsně mimo. Hosté tedy vítězí!

Třetím Ocelářem David Květoň.

... Hamerlík podobně jako Sedláček úspěšný proti forhendové kličce.

Za hosty pokračuje Bedřich Köhler...

Za Oceláře mohl srovnat Polanský, forhendovou kličku mu ale Sedláček vychytal.

... a vymetl růžek Hamerlíkovy branky – po 1. sérii 0:1.

Za Zlín začíná Filip Čech...

Jako první jede Jakub Orsava. Sedláčka si položil, bekhend ale poslal mimo.

Začínají Oceláři...

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení bylo velmi svižné, oba týmy se snažily rozhodnout zápas ještě ze hry. Rozuzlení jsme ale neviděli, nutně jej tak přinesou samostatné nájezdy, které začnou za malý moment.

Zásahy brankářů v prodloužení Sedláček 4 – Hamerlík 5

Střely na branku po prodloužení 42:36

Po skončení prodloužení byl ještě vyloučen za nedovolené bránění Daniel Rákos, který tak nezasáhne do samostatných nájezdů.

Tomáš Vacho

Branky a nahrávky: 39. Peterek (Roth, Rákos), 53. Klimenta (Adamský, Roth), 56. Peterek (Galvas, Klimenta) – 16. Čech (Ondráček), 35. Čajánek (Veselý, Okál), 49. Leška (Hamrlík), rozh. náj. Čech

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Hrabal, Zíb, Ovčačík, Galvas, Lojek, Klouček, Roth, Kania – Orsava, Bonk, Varaďa – Klimenta, Polanský, Adamský – D. Květoň, Peterek, Rákos – Matuš, Zagrapan, Rufer.
    Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Matějíček, Horák, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Okál, Čajánek, Veselý – Ondráček, Melenovský, F. Čech – Šlahař, P. Sedláček, Fořt.

Rozhodčí: Šindler, Jeřábek – Hlavatý, Tošenovjan