USA U18 – Rusko U18 4:2 (kon.) | Švédsko U18 – Kanada U18 4:3 (kon.) | SR 18 – Finsko U18 1:5 (kon.)
Česko U18 – Švýcarsko U18 4:3 (2:0 po s.n.)
USA U18
4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Rusko U18
Úterý 06.08.2013, 14:00 • Easton aréna (Piešťany) • Hlinka Gretzky Cup

Je za námi první utkání druhého dne Memoriálu Ivana Hlinky, zápas v Piešťanech lépe zvládli Američané, kteří se dostali v 1. třetině do vedení 2:0. Hosté ve druhé části snížili a hned v úvodu té poslední srovnali. Jenže ve 47. a 50. minutě hokejisté USA vstřelili další dvě branky a utkání rozhodli. Dnes se hrálo hodně ostře a k vidění bylo několik vyloučených hráčů.

Nejlepším hráčem Ruska je vyhlášen Fazlejev, na druhé straně dostává cenu brankář USA Nedeljkovic.

Z mé strany je to k tomuto utkání již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase příště. (16:11:52)

60:00

59:45
    Nasybulin (RUS) je vyloučen v samém závěru na dvě minuty za nedovolené bránění.

59:22
    Haydon (USA) a Svečnikov (RUS) dostávají za společnost strkanicí dvě minuty.

59:22
    Rusko si bere oddechový čas.

59:22
    Svečnikov si zbytečně po odpískání dovoluje na amerického brankáře a to samozřejmě sebou nese vlnu emocí.

58:37
    Rusové se tlačí do zakončení, ale Nedeljkovic si z ničeho hlavu nedělá. Před Fazlejevem v pohodě schoval kotouč a hru přerušil.

57:58
    Milan (USA) v pohodě vyhodil kotouč do útočné třetiny, ale nikdo z jeho spoluhráčů se za pukem nehnal.

57:30
    Hraje se hodně u mantinelu a to pochopitelně vyhovuje Američanům, kteří mají dvougólový náskok.

56:40
    Na ledě začíná emoce stoupat a to především u Rusů. Na ledové ploše zůstal ležet jeden z Američanů, ale bude podle všeho v pořádku.

55:49
    Čas se Rusku velmi výrazně krátí, ale stále se hokejisté z této země nevzdávají a snaží se s výsledkem něco udělat.

55:00
    Lauta (RUS) se dostal ke střele z velkého úhlu, ale jeho protiútok brankou nekončí. Nedeljkovic vyráží kotouč pravým betonem a nikdo z dalších ruských hráčů nebyl poblíž, aby puk do sítě dorazil.

53:28
    Bittner vypálil z pravého kruhu do prostoru ruské brány a Korobov nepředvedl příliš jistý zákrok. Američané se snažili situaci využít, ale rozhodčí trošičku předčasně pískl do píšťalky a to samozřejmě Američany rozčílilo.

51:40
    Rusům se nyní podařilo nahodit kotouč do pásma, ale moc dlouho se tam neudrželi. Nedeljkovic vybruslil z brány a pomohl svým obráncům s rozehrávkou.

51:00
    Rusko se marně snaží dostat k zakončení, jejich soupeř nyní předvádí výbornou hru a kontroluje výsledek.

50:06
    Američané jsou nyní jasně na koni, aktivní Haydon podržel kotouč v útočném pásmu a dokázal i vystřelit, ale puk letěl těsně vedle brány.

49:16
    USA právě vstřelilo branku!

Rusko sice dokázalo v úvodu třetí třetiny vyrovnat, ale Američané se dvěma brankami dostávají do pohodlného vedení. JOSEPFH SNIVELY projel kolem Korobova a přestože první zakončení ještě ruský brankář vyrazil, tak při následné dorážce neměl nárok. Asistence: Kyle Connor

47:30
    Malmquist a Wagner dobře zapracovali v obranném pásmu a otáčí hru směrem k ruské bráně.

46:53
    Nyní si však hokejisté USA pomohli zakázaným uvolněním.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 12. Schmaltz (Dudek), 13. Dudek (Schmaltz, Dougherty), 47. Dougherty, 50. Snively (Connor) – 31. Sleptsov, 41. Fazlejev (Lazerev, Nasybulin)

USA U18: Nedeljkovic – Haydon, Mantha, Dougherty, Nardella, Carlo, Wolff, Rosburg – Bittner, Schmaltz, Poganski – Connor, Snively, Wahlin – Malmquist, Wagner, Dudek, – Phelps, Turgeon, Iverson – Milan
    Rusko U18: Korobov – Šaripzjanov. Nasybullin, Cvetkov, Bojkov, Ljamkin, Sleptsov, Nazarkin, Dervuk – Pilipenko, Fazlejev, Lazarev – Svečnikov, Kodola, Vovčenko – Lauta, Nikolišin, Zinoviev – Kamenev, Boltanov, Ryžkov

Rozhodčí: Goga, Stano – Tvrdoň, Výleta