Třinec – Liberec 1:4 (kon.) | Kladno – Slavia 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 4:3 (po pr.)
K. Vary – Chomutov 3:2 (1:0 po s.n.) | Sparta – Mountfield HK 5:1 (kon.)
HC Sparta Praha
5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Mountfield HK
Pátek 13.09.2013, 18:30 • Tipsport Arena • Tipsport extraliga

I když se domácí v první třetině s extraligovým nováčkem trápili, nakonec díky třem gólům ve druhé třetině a vlastenci hostů slaví poměrně jednoznačné vítězství. Sparťané si teď vychutnávají tradiční děkovačku před domácím kotlem. To je pro dnešek vše, díky za pozornost.

Nejlepší hráči utkání:

Tomáš Harant (HK Mountfield)
    Karel Kubát (Sparta)

60:00

59:28
    Utkání už se jen dohrává, diváci v Tipsport Areně ve stole aplaudují svým hrdinům. Tři body dnes zůstanou doma.

58:00
    Čest ale patří i fanouškům Hradce, kteří i když v menším počtu a v nepříznivé výsledkové situaci, neúnavně povzbuzují.

56:00
    Stadionem už obíhá mexická vlna, na znamení domácích oslav, i hosté již vědí, že body dnes z Prahy neodvezou.

54:49
    Domácí jsou v plném počtu.

54:40
    Závar před Pöpperlem, nakonec ale pro domácí všechno dobře dopadlo.

53:44
    Sparťani v oslabení jeli ve dvou na jednoho, Tomáš Rachůnek mířil do horního rohu, ale tam byla lapačka Kantora!

52:49
    Švrček dostává dvě minuty za podražení. Sparta se bude bránit.

52:13
    Pacovský se dostal do samostatného úniku, v zakončení se rozhodl pro střelu, ale tentokrát byl Kantor na svém místě!

51:21
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pátá právě teď odbila...A kuriózní cestou. Hosté nechali bez povšimnutí v brankovišti ležet puk a dezorientovaný Kantor si jej srazil do branky. Gól je připsán TOMÁŠI ROLINKOVI. Bez asistence.

49:21
    Harant a Tomáš Rachůnek jsou souběžně vyloučeni za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

49:15
    Hradec se teď přece jen na delší dobu usadil v útoku, ale omezuje se jen na střely od modré čáry. Před Pöpperlem je však "čisto" a tak nemá s těmito pokusy starosti.

48:00
    Po dlouhé době se do útočného pásma dostali i hosté, ale utopili se v kombinacích v rohu kluziště.

46:30
    Ivan Rachůnek obkroužil celé pásmo, našel volného Pilaře, ale ten místo střely volil přihrávku a celá akce Sparty vyzněla do ztracena...

43:54
    Rolinek nejprve nedotáhl obkroužení branky s pukem až do gólového konce, při následném pokusu o střelu Švrček zlomil hůl!

42:32
    Třetí třetina je zatím v režii domácích, kteří teď roztočili kolotoč před Kantorem, na ledě je čtvrtá pětka, Kantor kryje pokus od mantinelu...

Robin Mana

Branky a nahrávky: 11. Švrček (Klimek, Sičák), 29. Kubát (Pilář, Pech), 34. Pacovský (Piskáček, Hlinka), 37. Ton (Rolinek, Sičák), 52. Rolinek – 12. Harant (Knotek)

HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Piskáček, Pilař, Kubát, Sičák, Švrček, Gřegořek, Hrbas – Rolinek, Pech, Kumstát, Pacovský, Hlinka, Ton, Buchtele, Přibyl, T. Rachůnek, I. Rachůnek, Simon, Klimek. Trenér: Jandač.
    Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Frühauf, Mikuš, Ptáček, Harant, Pláněk, Plašil – Podlešák, Mertl, Tvrdík, Šimánek, Knotek, Dej, Květoň, Langhammer, Suja, Rousek, Červený, Švihálek. Trenér: Draisaitl.

Rozhodčí: Šindler, Pavlovič – Pešek, Jelínek