Třinec – Pardubice 4:2 (kon.) | K. Vary – Slavia 0:2 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 5:2 (kon.)
Sparta – Zlín 2:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 1:2 (0:1 po s.n.)
Plzeň – Chomutov 5:3 (kon.)
HC Škoda Plzeň
5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Piráti Chomutov
Neděle 12.01.2014, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

Loučím se s vámi z Plzně a přeji příjemný zbytek neděle. (20:01:56)

Ve třetí třetině jsme viděli po jednom gólu na každé straně, za hosty snižoval Josef Straka, který se opět prosadil v přesilové hře, ještě před ním ale rovněž v početní výhodě mířil přesně Tomáš Slovák, který zaokrouhlil počet vštřelených gólů Plzně na pět.

Je tu závěrečný hvizd a radost domácích fandů i hráčů může propuknout naplno, protože Škoda Plzeň slaví zisk tří bodů a připisuje si třetí vítězství v řadě. Hosté naopak zapisují už jedenáctou porážku za sebou a zůstávají na 22 bodech v této sezoně.

60:00

59:45
    Mrázkova střela míří vedle.

59:32
    Hosté ještě zkoušejí hru bez gólmana, po icingu Plzně se navíc vhazuje před Mensatorem.

59:10
    Domácí fanoušci už oslavují zisk tří bodů, hraje se poslední minuta třetí třetiny a domácí vedou o dvě branky.

59:03

58:43
    Balej neuspěl ve středním pásmu s kličkou a musel puk nahrát zpět na obránce.

58:27
    Hosté znovu nezachytili puk a píská se zakázané uvolnění.

58:11
    Icing Chomutova.

57:59
    Lev získal puk, udělal kolečko ve středním pásmu a nakonec kotouč nahodil na branku hostí. Domácí mezitím stihli vystřídat.

57:09
    Mrázek nastřelil puk na Mensatora, který jej sice jen vyrazil, ale holí jej rychle poslal do rohu.

57:03
    Mozík (PLZ) poslal k zemi Josefa Straku, který si při pádu na zem rozsekl hlavu a musí na šití. Plzeňský obránce je vyloučen za nedovolené bránění.

56:39
    Sledujeme hluchou pasáž hry, kdy se ani jednomu z týmů nedaří.

56:07
    Kratěna se před brankou soupeře natahoval po puku a málem se dostal do zakončení, puk mu však nakonec na čepeli nezůstal.

55:34
    Hřebejk zůstal po tvrdém střetu ležet u mantinelu a rozhodčí přerušují, útočník Chomutova už se ale zvedá a odjíždí bez pomoci na hráčskou lavici.

54:57
    Mrázek vystřeli a Mensator měl co dělat, protože měl zakrytý výhled, nakonec puk ale vyrazil.

54:17
    Pletka ujel s Vlasákem proti jedinému obránci, Tomáš Vlasák chtěl ke střele vybídnout svého kolegu, jenže jeho pokus o žabku byl hodně nepřesný a Pletka puk vůbec nezasáhl.

Lukáš Kratochvíl

Branky a nahrávky: 7. Boháč (Straka, Mozík), 19. Lev, 25. Straka (Duda), 31. Sýkora T. (Dvořák), 45. Slovák (Kratěna, Kašpařík) – 10. Hruška (Šagát), 34. Straka (Havel, Balej), 51. Straka (Pulpán, Kubinčák)

HC Škoda Plzeň: Mensator – Jeřábek, Hanzlík, Marcel, Slovák, Boháč, Mozík, Slavík – Straka, Lev, Kratěna, Pletka, Vlasák, Duda, Sýkora J., Kašpařík, Schleiss, Holec, Sýkora T., Dvořák
    Piráti Chomutov: Růžička – Pulpán, Trefný, Mrázek, Lojek, Bartejs, Krstev, Havel – Bomersback, Bartečko, Hruška, Hřebejk, Gajovský, Šagát, Kubinčák, Straka, Balej, Bačuk, Sikora, Kaše, Kämpf

Rozhodčí: Hribik, Wagner – Podrazil, Zavřel