Třinec – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Litvínov – Pardubice 2:1 (kon.) | Plzeň – Liberec 5:3 (kon.)
Kladno – Zlín 0:2 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 4:3 (1:0 po s.n.)
Sparta – Chomutov 9:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Mountfield HK
Pátek 24.01.2014, 17:00 • Werk Arena (kapacita: 5200 míst) • Tipsport extraliga

Třinecká hala se pomalu vylidňuje, a tak se budu loučit i já. S konstatováním třineckého vítězství nad Hradcem Králové vám přeji příjemný zbytek dne a klidný víkend. Na Tipsport extraligu se můžete těšit zase v neděli, Oceláři nastoupí za dva dny ve Zlíně, Mountfield zahájí třízápasovou sérii domácích utkání soubojem proti Karlovým Varům. Na počtenou! (19:22:04)

Statistiky zápasu:

Střely: 41 – 18,
    vhazování: 36/60 – 24/60,
    úspěšnost vhazování: 60% – 40%,
    hity: 18 – 5.

Nejlepší hráči zápasu:

Jiří Polanský (TRI) – 3+0, Tomáš Mertl (HKM) – 0+0.

Je konec, třetí třetina rozhodla o tom, že všechny tři body zůstanou v Třinci. Hradec Králové začal poslední periodu pasivně, ale přece jenom mohl časem vyrovnat. Všechny ocelářské šance vychytal Kacetl a na druhé straně mohl skórovat Pospíšil. Nedal a o tři minuty později to Třinečtí potrestali. Druhý gól v zápase přidal Polanský, který po bekhendovém zakončení očima dotlačil puk až za Kacetla. V závěru to hosté pochopitelně zkoušeli bez brankáře, ale do útočného pásma se nepodívali a naopak inkasovali třetí branku, opět z hole Polanského. Polanský prožil třígólový večer a vystřílel Třinci tři body. Pro domácí je to páté domácí vítězství v řadě a je zasloužené.

60:00

59:47
    Utkání se dohrává za potlesku třineckého stadionu. Vzýváno je jméno autora třech branek – Polanského.

59:32
    Třinec právě vstřelil branku!
    Pro hattrick si dojel JIŘÍ POLANSKÝ! K Polanskému se kotouč odrazil ve středním pásmu a třinecký útočník neměl se zakončením do úplně prázdné branky žádné problémy – 3:0! Asistence: Martin Růžička, Martin Adamský.

59:11
    Mountfield hraje se šesti bruslaři v poli a opuštěnou klecí!

59:03
    Vhazuje se opět před Kacetlem.

58:40
    Hradec Králové ale na útok zatím myslet nemůže. Stále je totiž pod zámkem. Nyní střílel Nosek.

58:28
    Východočeši hrají v plném počtu a mají minutu a půl na to, aby se pokusili o zázrak v podobě vyrovnání.

57:58
    Mertl zavezl puk až do útočné třetiny, stáhl si jej a pokusil se o zakončení. Alespoň ušetřil nějaké ty sekundy.

57:47
    Dnešní utkání sleduje 3897 diváků. Stadion nyní obíhá mexická vlna.

57:20
    Domácí hokejisté drží útočné pásmo a jsou blízko třetímu zásahu. Roth pálil v poslední příležitosti těsně vedle.

56:56
    Polák našel krásnou přihrávkou skrz brankoviště Noska, jenž mířil na odkrytou bránu! Kacetl se dokázal rychle přemístit a zneškodnil další šanci domácích!

56:28
    Užuž to vypadalo, že se Východočeši usadí před Hrubcem a budou se snažit o vyrovnání. Ale ne. Vyloučen je totiž Jiří Šimánek (HKM) za sekání. Toto vyloučení znamená velkou komplikaci v hradeckých plánech na body.

55:32
    Na pár minut se oba týmy rozhodly hru úplně otevřít. Najednou se hraje strhující hokej nahoru a dolů.

54:31
    Hned z protiútoku mohli zase snížit hosté! Pospíšilova nenápadná střela prošla Hrubcovi mezi betony a kotouč se loudal pár centimetrů od pravé tyčky, až se doloudal za branku!

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 34. Polanský (Roth), 53. Polanský, 60. Polanský (Martin Růžička, Adamský)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Krejčí, Nosek, Foltýn, Roupec – Adamský, Polanský (A), Martin Růžička – Polák, Bonk (C), Orsava – Rákos, Peterek (A), D. Květoň – Matuš, Marek Růžička, Hrňa. Trenér: Jiří Kalous.
    Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Vydarený (A), Harant, Mikuš (A), Pláněk, Frühauf, Ptáček – Šimánek (C), Mertl, Kudrna – L. Květoň, Marha, Dej – Škoda, Knotek, Pospíšil – Marek, Červený, Švihálek. Trenér: Peter Draisaitl.

Rozhodčí: Mikula, Šír – Tošenovjan, Hlavatý