Švédsko U18 – SR 18 11:0 (kon.) | Finsko U18 – Švýcarsko U18 4:3 (1:0 po s.n.) | Kanada U18 – Rusko U18 3:1 (kon.)
USA U18 – Česko U18 5:3 (kon.)
Kanada U18
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Rusko U18
Pátek 09.08.2013, 17:30 • Easton aréna, Piešťany. • Hlinka Gretzky Cup

Utkání tak končí postupem Kanady do finále, Rusko naopak čeká boj "jen" o třetí místo. Sledovali jsme však famózní podívanou, která snad bude předzvěstí ještě lepšího finále. Kanada se v první části dostava do vedení 2:0, Rusko snížilo ve druhé třetině na rozdíl jediného gólu. Poslední slovo měl Bishop, který v předposlední minutě trefil prázdnou bránu. Z piešťanské Easton arény se loučí a pěkný večer přeje Tomáš Lysý. (20:23:35)

60:00

59:10
    V další šanci byl opět Bishop, u levé tyče ale neměl moc prostoru a přestřelil.

58:58
    Kanada právě vstřelila branku!

A je rozhodnuto. Rusko to po vhazování neudělalo zrovna nejlépe a ztratilo puk. to byla voda na mlýn CLARKA BISHOPA, který se ve středním pásmu ujal touše, vystřelil a i s pomocí levé tyče rozhoduje dnešní semifinálový zápas. Asistence:

58:40
    Místo něj nastupuje do hry Svechnikov.

58:40
    Ten nyní skončil, Korobov po icingu Kanady, který se udál ještě před time-outem, zůstává na ruské střídačce.

58:40
    Oddechový čas si bere Sborná.

58:30
    Rusové ale nemohou Korobova odvolat, hraje se hlavně před jeho brankou.

58:20
    Je to jasné, Rusko má ještě osmdesát vteřin na vyrovnání.

56:00
    Nezbývá mi nyní než jen odhadovat, kolik minut chybí do konce.

54:00
    Další vzahování před ruským gólmanem vyhráli hokejisté Sborné a pouští se do útoku.

53:00
    Kanada je usídlena před Korobovem.

52:00
    Virtanen nyní opět mířil o něco málo nad.

52:00
    No, ještě teď mi cinká v uších po střele od modré v podání Rolanda McKeowna, který i s tečí Dal Colleho rozezvučel tyčku za Korobovem.

51:00
    A ten ho v nepřehledné situaci raději schoval ve své výstroji.

51:00
    Rusko se osvobozuje a na chvilku se usídlilo před Billiou. Puk je ale nyní opět před Korobovem.

51:00
    Dělovka Sama Bennetta z levého kruhu pohledem Korobova prosvištěla kolem hlavy ruského gólmana nad brankou.

51:00
    Vyloučení na straně Ruska, to je pro Sbornou velká nepříjemnost. Dvě minuty na trestné lavici si odsedí Ilya Dervuk.

50:00
    Bennett si připisuje další dobrou střelu, se kterou měl Korobov co dělat.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 1. Watson (Point, Audette), 20. Bennett (Watson, Dal Colle), 59. Bishop (Chartier) – 36. Sharipzyanov (Fazleyev)

Kanada U18: Billia (McDonald) – Hicketts, Ekblad, Fleury, McKeown, Pilon, Neill, Pépin, Carrier – Chartier, Bennett, Bishop – Audette, Point, Watson – Dal Colle, Fabbri, Virtanen – Lemieux, McCann, Hawryluk. Trenér: Dale Hunter.
    Rusko U18: Korobov (Sidorov) – Sleptsov, Tsvetkov, Dervuk, Nazarkin, Nasybullin, Sharipzyanov, Lyamkin, Boikov – Zinoviev, Nikolishin, Vovchenko – Lauta, Kodola, Svechnikov – Lazarev, Fazleyev, Pilipenko – Kamenev, Boltanov, Ryzhkov. Trenér: Pavel Baulin.

Rozhodčí: P. Stano, T. Bundil – V. Brath, R. Návratek