Prostějov – Poruba 2011 2:1 (kon.) | Přerov – Žilina 2:4 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
MsHK Žilina
Středa 14.08.2013, 19:15 • ZS SAREZA • O pohár RT TORAX

To je z prvního hracího dne turnaje vše, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek středečního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (21:22:08)

Po zápase se jely opět samostatné nájezdy, v nichž rovněž zvítězila Žilina. O jedinou trefu se postaral Jaroslav Kalla.

Favorizovaná Žilina souboj s druholigovým Přerovem zvládla a po boji vítězí 4:2, když měla po celé utkání herně navrch, ale mnohdy ztroskotávala na výborném Martinu Vojtkovi, který Hanákům udržel přijatelný výsledek.

60:00

59:37
    Hosté mají puk na holích, nikam se neženou, o vítězi je rozhodnuto.

58:58
    Tak ještě jedno vyloučení. Tomáš Vlček vyhodil puk z obranné třetiny a k nelibosti gólmana Vojtka inkasuje 2 minuty za zdržování hry. Přesilovka pro MsHK.

58:22
    Vojtek se opět stačil výborně přesunout proti střele Valáška, který však prováhal vhodný střelecký okamžik.

58:05
    Zubři jsou kompletní, o vítězi je pravděpodobně rozhodnuto.

57:17
    Přerov vyhazuje puk přes všechny čáry.

56:28
    Čavrk a následně dvakrát Kubiš doráželi na Vojtka, ale přerovský gólman i přes čtyři inkasované branky chytá výborně.

56:05
    V závěru utkání si zahrají přesilovku ještě hokejisté Žiliny. Jan Kolář dostává 2 minuty za hákování.

55:21
    Žilina je kompletní, Přerovu se čas krátí.

55:07
    Sakrajda to zkoušel do horní části branky, Laco vyráží ramenem.

54:20
    Zdeněk Sedlák stál před Lacem ve výhodné pozici, jenže trefil jen jeho připravené betony.

53:21
    Filip Novák je dalším vyloučeným hráčem Žiliny. Inkasuje 2 minuty za sekání, což se vůbec nelíbí hostující střídačce.

52:40
    Hosté se bez problémů ubránili a hrají v plném počtu hráčů.

51:37
    Přerov se drží před Lacem, ale schází tomu střelba.

50:40
    Přerov si zahraje přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Matej Valášek – 2 minuty za sekání.

50:18
    Pala napřáhl na modré, jenže trefil jen hráče, který obětavě lehl do střely.
    Branky a nahrávky: 11. Sedlák (Faltýnek), 39. Sakrajda (Sedlák) – 8. Kalla (Dlouhý, Kropáč), 9. Čavrk (Hriňa), 20. Linet (Čavrk, Drevenák), 47. Novák (Hriňa)

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář) – Pala, Faltýnek, Kudělka, Osina, Vlček, Tomeček, Goiš, Sedlák, Haloda, Kolář, Sprušil, Ministr, Sakrajda, Brančík, Matušenko.
    MsHK Žilina: Laco (Johanes) – Dlouhý, Bajaník, Hriňa, Niník, Čavrk, Kalla, Šeliga, Drevenák, Ostrčil, Linet, Novák, Kubiš, Valášek, Ševčík, Loydl, Dornič, Varga, Kropáč, Horský, Macejka.

Rozhodčí: Jeřábek J. – Moravec, Janda L.