AC Milán – Turín 4:2 (po pr.)
AC Milán
4:2 (1:1)
Turín FC
Úterý 28.01.2020, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Italský pohár • Čtvrtfinále

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 13:7. Střely mimo: 9:2. Rohy: 12:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 19:23. (23:24:26)

Je konec tohoto fantastického čtvrtfinále, kdy AC Milán na své půdě porazil Turín 4:2 po prodloužení.
    Do zápasu vstoupili domácí velice dobře, jelikož se už ve 12. minutě prosadil Bonaventura. Následně ale iniciativu převzali hosté a byli odměněni ve 34. minutě, když se trefil Bremer. Čtyři minuty před poločasem mohl poslat domácí tým znovu do vedení Rebič, ale jeho gól nakonec nebyl uznán po ruce Piatka.
    První polovina druhého poločasu patřila hostům, ale třetí branky jsme se dočkali až v 71. minutě, když se trefil Bremer a hosté šli do vedení. Tlak ke konci byl ovšem velký a v 90+1. minutě srovnal Calhanoglu. Vzápětí se dostal k několika střelám Ibrahimovič, ale Sirigu podržel svůj celek a šlo se tak do prodloužení.
    První poločas prodloužení sice branku nepřinesl, ale hned půl minuty po začátku druhé části poslal domácí do vedení Calhanoglu. AC Milán byl na koni a o dvě minuty později definitivně zasadil hřebíček do rakve Ibrahimovič.
    AC Milán porazil Turín 4:2 po prodloužení.

120+1

120+1
    AC Milán je navíc ještě hladový po další brance a kombinuje na polovině soupeře.

120
    Rozhodčí ještě nastavil jednu minutu navíc, která už ale vítěze určitě nezmění.

120
    Nakonec přišel centr z pravé strany, který ale skončil bez problémů v moci domácího gólmana.

119
    Hosté se sice snaží něco vymyslet, ale nyní se nemohou nějak přiblížit k bráně Donnarummy.

118
    Už to vypadalo, že se Turín dostane do dobré šance, ale Millico se nakonec ocitl v ofsajdovém postavení.

117
    Laxalt odehrál balón pouze do zámezí a domácí celek tak bude opět u míče v podobě autového vhazování.

116
    Následný rohový kop domácího celku ale už nepřinesl nic nebezpečného, ovšem AC Milán je stále u balónu.
    115. Standardní situace v podání Zlatana Ibrahimoviče.

115
    Zlatan Ibrahimovič ze ujal standardní situace a nakonec vyslal dělovku z velké dálky, která letěla na bránu, ale Sirigu jí dokázal vyrazit!

114
    Ovšem posléze přichází jen faul Lukiče a vypadá to, že AC Milán si dvoubrankový náskok pohlídá.

113
    Leao se snažil prodrat k míči, ale nakonec je z toho pouze autové vhazování pro Turín.

112
    Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází De Silvestri, přichází Laxalt.
    Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Rincon, přichází Lyanco.

111
    Ibrahimovič klasicky uviděl také žlutou kartu, když přerušil brejk soupeře.

109
    Domácí nyní samozřejmě s míčem nikde nespěchají a kombinují s ním na své polovině.

Michal Raška

Branky: 12. Bonaventura, 90+1. Calhanoglu, 106. Calhanoglu, 108. Ibrahimovič – 34. Bremer, 71. Bremer

Karty:   30. Hernández (ACM), 36. Rebič (ACM), 53. Kjaer (ACM), 74. Krunič (ACM), 93. Conti (ACM), 111. Ibrahimovič (ACM) – 22. Rincon (TUI), 36. Izzo (TUI)

AC Milán: Donnarumma G. – Conti, Kjaer, Romagnoli (C), Hernández – Castillejo, Binásir, Krunič (82. Calhanoglu), Bonaventura (76. Leao) – Piatek (65. Ibrahimovič), Rebič (106. Kessie)
    Náhradníci: Donnarumma A., Begovič – Calabria, Calhanoglu, Suso, Gabbia, Kessie, Leao, Paquetá, Ibrahimovič

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer (82. Djidji) – De Silvestri (112. Laxalt), Rincon (112. Lyanco), Lukič, Aina – Verdi, Berenguer (90. Millico) – Belotti (C)
    Náhradníci: Rosati, Ujkani – Adopo, Djidji, Laxalt, Millico, Lyanco, Singo

Rozhodčí: Fabrizio Pasqua