Atlético – Liverpool 1:0 (kon.) | Dortmund – PSG 2:1 (kon.)
Atlético Madrid
1:0 (1:0)
Liverpool FC
Úterý 18.02.2020, 21:00 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • Liga mistrů • Osmifinále

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (22:59:05)

Fauly: 11:13

Zápas je u konce, Atlético na domácí půdě vyhrálo v prvním utkání osmifinále Ligy mistrů Liverpool 1:0. Atlético zápas zvládlo po taktické stránce zápas naprosto ukázkově. Do vedení se dostalo už ve čtvrté minutě z rohového kopu a po zbytek utkání dokázalo tento výsledek ubránit. Liverpool si po celých devadesát minut s poctivou obranou španělského klubu nevěděl rady a nevyprodukoval ani jednu střelu na branku. Atlético mělo kromě té gólové ještě jednu, ale Morata ve 26. minutě Alissona nepřekonal. Jinak jsme viděli spíše taktickou bitvu a střely z dálky, které však nebyly přesné. Největší šanci Liverpoolu měl zřejmě ve druhém poločase Henderson, ale jeho obtížná střela z voleje se mezi tři tyče nedostala.

90+5

90+4
    Liverpool už v poslední minutě ani nedokázal zaútočit. Naopak se ještě mohlo něco dít před brankou Liverpoolu, ale Thomas Partey z dálky pálil hodně nepřesně.

90+3
    Proti centru z rohového kopu vyběhl brankář Oblak a míč vyboxoval. Trochu si přitom ublížil, ale bude v pořádku a nepotřebuje ani ošetření.

90+3
    Šime Vrsaljko odvrátil míč na rohový kop a drama dnešního zápasu vrcholí!

90+2
    Vitolo fauloval a Liverpool se znovu dostává k míči a ještě má trochu času na to, aby utkání vyrovnal.

90+1
    Z dálky zkusil své střelecké štěstí Diego Costa, ale útočník, který se vrací po zranění, branku netrefil.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Na zem se skácel Felipe, poté co ho atakoval James Milner. Klopp znovu nebyl spokojen a divoce cosi gestikuloval vůči sudímu. Tohle utkání zatím Němec moc neunáší.

89
    Útočný faul se píská také na druhé straně, tentokrát se provinil Vitolo.

88
    Žlutou kartu dostává za své protesty trenér Liverpoolu Jürgen Klopp.

88
    Nakonec je z toho dokonce znovu faul Fabinha a Atlético tak znovu bude v klidu rozehrávat.

87
    Atlético se znovu poctivě brání a Liverpoolu neumožňuje dostat se jakýmkoliv způsobem do pokutového území.

86
    Oblak sice stále nemá žádný zákrok, ale i tak odvádí dobrou práci, jako třeba nyní, když stáhl ze vzduchu vzdušný míč.

85
    Po hodně dlouhé době se Atlético vrhlo i do útoku. Do zakončení se však nedostalo a nakonec se pískal ofsajd, ve kterém se zapomněl Lodi.

83
    Roberto Firmino už nestihl přihrávku Alexe Oxlada-Chamberlaina a pokračovat se tak bude rozehrávkou do branky Jana Oblaka.

82
    Liverpool se už zase usadil na útočné polovině. Chybí tomu ale trochu nápad, jak překonat zatažený blok domácích.

Petr Sumbal

Branky: 4. Saúl Ñíguez

Karty:   45. Á. Correa (ATM) – 41. Mané (LIV), 59. Joe Gomez (LIV), 88. Klopp (LIV)

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 11:13.
    Atlético Madrid: Oblak – Vrsaljko, Felipe, Savić, Lodi – Saúl Ñíguez, Koke (C), Partey, Lemar (46. M. Llorente) – Morata (70. Vitolo), Á. Correa (77. D. Costa).
    Náhradníci: Adán – J. Giménez, M. Llorente, D. Costa, Vitolo, Carrasco, Hermoso.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (80. Milner), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah (72. Oxlade-Chamberlain), Firmino, Mané (46. Origi).
    Náhradníci: Adrián – Milner, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Origi, Matip, Minamino.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz
    Středa 11.03.2020
    Liverpool - Atlético 2:3

Branky: 43. Wijnaldum (Oxlade-Chamberlain), 94. Firmino – 97. M. Llorente (Félix), 105+1. M. Llorente (Morata), 120+1. Morata (M. Llorente)

Karty:   119. Alexander-Arnold (LIV) – 119. Morata (ATM), 120. Saúl Ñíguez (ATM)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 12:6. Střely mimo: 15:4. Rohy: 16:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 18:16.