Chelsea – Liverpool 2:0 (kon.) | Reading – Sheffield Utd. 1:2 (po pr.) | West Brom – Newcastle 2:3 (kon.)
Reading FC
1:2 (1:1)
Sheffield United
Úterý 03.03.2020, 21:00 • Madejski Stadium, Reading • FA Cup • Osmifinále

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:11. (23:37:51)

Fotbalisté Sheffieldu United zvítězili na půdě druholigového Readingu 2:1 v prodloužení a postupují tak v FA Cupu mezi nejlepších osm týmů! Hosty poslal do vedení už ve 2. minutě David McGoldrick, ale za domácí srovnal v závěru první půle z penalty George Puşcaş. Skóre 1:1 platilo i po základní hrací době a tak se muselo prodlužovat. V nastaveném čase první části prodloužení nakonec rozhodl o postupu Blades přesnou hlavičkou Billy Sharp. Zápas ještě mohl poslat do penalt střídající Pelé, který dvakrát nebezpečně střílel, ovšem první pokus zneškodnil brankář Henderson a druhý těsně minul levou tyč.

120+2

120+1
    Tak ještě minuta navíc...
    120. Pelé těsně minul hostující bránu.

120
    Pelé měl na noze vyrovnání! Z nějakých 18 metrů zamířil centimetry vedle levé tyče. Henderson se za míčem jen prosebně díval.

120
    Žlutou kartu dostává Panagiotis Retsos (Sheffield United FC).

119
    Míč po rohu končí v rukavicích brankáře Hendersona.

118
    Pelého střela zpoza šestnáctky mířila na bližší tyč a hosty musel podržet brankář Henderson. Ten balón vyrazil na roh!

116
    McCleary si zaběhl za záda bránícího Robinsona a posílal míč na zadní tyč, kam sprintoval Ayub Masika. Výborně se ale vrátil Baldock, jenž z pohledu hostí situaci vyřešil.

115
    Jordan Obita dostal přihrávku od Swifta a zkusil to z 20 metrů. Jeho přízemní střela však mířila do středu brány a Dean Henderson s ní neměl žádné problémy.

113
    Pelé si dal míč daleko od nohy a usnadnil tak práci obráncům hostujících Žiletek.

111
    Domácí už potřebují hrát dopředu, ale zatím se jim to nedaří. Sheffield kontroluje hru.

110
    Do otevřenější obrany Readingu se vřítil Chris Basham. Jeho centr ale zablokoval obránce.

107
    Do další šance se hnal Billy Sharp! Ten si mezi domácími obránci skvěle zpracoval míč a poté vypálil metr nad břevno!

106
    Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Luke Freeman, přichází Panagiotis Retsos.

106
    Střídání v týmu Reading FC: ze hřiště odchází Andrew Rinomhota, přichází Sam Balddock.
    Střídání v týmu Reading FC: ze hřiště odchází Yakou Meïté, přichází Garath McCleary.