NY Islanders – Montreal 2:6 (kon.) | NY Rangers – St. Louis 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 7:3 (kon.)
Tampa – Boston 1:2 (kon.) | Winnipeg – Buffalo 3:1 (kon.) | Minnesota – Nashville 3:1 (kon.)
Dallas – Edmonton 1:2 (po pr.) | Chicago – Anaheim 6:2 (kon.) | Vegas – New Jersey 3:0 (kon.)
San Jose – Toronto 5:2 (kon.)
po s.n. (4:3)
SK Horácká Slavia Třebíč
4:3 (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)
HC Frýdek-Místek
Středa 04.03.2020, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga - o účast v předkole • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den, vítám vás u online přenosu z hokejové Chance ligy! Na programu je 27. kolo části o účast v předkole. My se zaměříme na duel mezi týmy SK Horácká Slavia Třebíč a HC Frýdek-Místek. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 17:30, vás provede Radim Sochor.

Třebíč v rozběhnuté sezóně vyměnila trenéry a byl to zjevně obrovský krok vpřed. Od té doby se totiž hokej Horáků zvedl a začalo se pravidelně vyhrávat. Vždyť Třebíč momentálně drží šňůru 10 výher v řadě! Dokonce porazila dvakrát za sebou venku velmi silný Frýdek-Místek, i když byla považovaná za outsidera. Právě tahle forma dotáhla Horáckou Slavii až do předkola play-off.

Frýdek-Místek měl výborně rozjetou spodní část. Byl desátý, měl i nějaké zápasy k dobru, ale dvakrát ztratil právě s Třebíči. To však nebylo vše. Tým z Moravskoslezského kraje poté padl i s Ústím a Benátkami a bylo zle. Dnes už Frýdku-Místku o nic nejde, neboť se do předkola dostat nemůže.

Vzájemné zápasy ve spodní části hovoří jasně. Třebíč vyhrála na ledě Frýdku-Místku nejprve 5:0, poté 3:2. Ve třetím vzájemném zápase, který Třebíč téměř posunul do předkola, vyhráli Horáci doma 3:2 po nájezdech.

Ondřej Malec – 29 trestných minut (TRE)
    Milan Mikulík – 41 trestných minut (FRM)

Tomáš Suchánek – 90,09% (FRM)

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Szathmáry, Furch, Nedbal, Padrnos, Mlčák, V. Čejka (C), Kowalczyk (A) – Vodný (A), Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Michálek, Václavek, Ferda – Podlaha, Tadeáš Král, P. Kratochvíl.

HC Frýdek-Místek: Suchánek (G. Hubáček) – Haman, Jenáček, J. Michálek, Bartko, Hrachovský, J. Adámek, Rufer – Tomi, Klimša (A), Kafka – Matiaško, Hladonik (C), R. Szturc – Matěj, Kaukič, Eret – Motloch, Stuchlík, Geidl.

Rozhodčí: Pavlovič, Pilný – Zídek, Pechánek.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování vyhráli hosté, kteří nastoupili v červených dresech. Domácí mají bílé.

00:25
    Jenáček střílel od modré čáry, ale kotouč končí v náruči připraveného Jekela.

00:26
    Ihned po vhazování pálil jeden z hostujících hráčů, ale puk byl sražen do ochranné sítě.

00:34
    Szturc střílel také ihned po buly, ale ani jeho střela nemířila mezi tři tyče.

01:30
    Ferda hezky přenechal Michálkovi, ten se sice zbavil jednoho obránce, toho druhého už ale přelstít nedokázal a o puk přišel.

02:05
    Král našel na pravém křídle Kratochvíla, ten nabruslil do třetiny a vyprášil lapačku Suchánka.

03:02
    To by byl debut. Mlčák střílel od modré čáry a Suchánek jen tak tak srazil betony k sobě.

03:23
    Pokus Sturcze byl hodně nepřesný a končí za brankou Pavla Jekela.

04:59
    Střela Podlahy nebyla vůbec špatná, ale Suchánek ji dokázal vyrazit.

05:31
    A další nebezpečná střela Mlčáka, v ochozech to jen zahučelo. Brankář Frýdku-Místku má další úspěšný zákrok.

06:11
    Jelínkova střela nemohla ohrozit branku Jekela, neboť neměla absolutně žádnou razanci.

06:22
    Úmyslný ofsajd Třebíče.

06:41
    Laš našel mezi kruhy volného Bittnera, který vyslal štiplavou střelu, ale brankář Suchánek ji dokázal zlikvidovat.

06:50
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení. Frýdek-Místek vyhrál vhazování, vydal se do velmi rychlé akce a profituje z ní! JAN HLADONIK se prezentoval přesnou střelou a propálil Pavla Jekela. Asistence: Jan Bartko.
    06:50 Jan HLADONIK - 0:1

07:15
    Podlaha si nabruslil do útočné třetiny, pěkně si pokryl puk před obráncem a následně i vystřelil, ale Suchánek střelu dokázal zneškodnit.

08:38
    Laš vyslal od modré čáry solidní střelu, Suchánek toho příliš neviděl, ale přesto dokázal zasáhnout.

09:56
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Václav Čejka – 2 min., podrážení).

10:16
    Frýdek-Místek kooperuje s kotoučem v útočné třetině, zatím se ale ke střele nedostal.

10:21
    Pavel Jekel dokázal udržet nepříjemnou střelu ve své výstroji, vhazovat se bude po jeho levici.

10:47
    Klimša nepříjemně tečoval střelu před Jekelem, ten ale byl připravený a puk za svá záda nepustil.

11:27
    Lukáš Nedvídek byl hodně blízko k vyrovnání. Třebíčský forvard se dostal k puku v útočné třetině, měl před sebou pouze Suchánka, ale prostřelit jej nedokázal.

11:56

12:15
    Třebíčská druhá lajna nyní pěkně zamotala hlavy hostující obraně, ke střele se ale poté nedostala, a tak mohl zůstat Suchánek klidný.

13:19
    Jekel kryje nahození z levé strany, vhazovat se bude v pásmu Třebíče.

13:46
    Podlaha má další střelu ve statistikách, tentokrát pálil z levé strany. I tentokrát ale z tohoto souboje vzešel vítězně brankář.

14:39
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Martin Šťovíček – 2 min., držení).

14:48
    Hamanova střela Jekela nemohla příliš ohrozit, neboť třebíčský brankář dobře viděl.

15:13
    Třebíč vyhazuje puk přes všechny čáry a může střídat.

15:36
    Haman trefil od modré čáry vlastního spoluhráče, Jekel tak zůstal bez práce. Frýdek nadále drží pásmo.

16:39

17:38
    Laš to nyní udělal výborně. Dostal puk do útočného pásma, ale neměl jej komu předat

18:04
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno. KAREL NEDBAL se střelecky celou sezónu trápil, ale teď dává druhý gól ve dvou zápasech! Suchánek vyrazil střelu z levé strany pouze před sebe, kam si šikovně sjel právě bek Třebíče. Ten z bezprostřední blízkosti dokázal dorazit touš za záda hostujícího gólmana. Asistence: Marek Laš, Ladislav Bittner.
    18:04 Karel NEDBAL - 1:1

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:35
    Jeden z hostujících hráčů se dostal ke střele od modré čáry, ale brankář Jekel drží remízový stav.

20:00

První perioda je za námi a viděli jsme v ní dva góly. Frýdek se dostal v sedmé minutě do vedení po milimetrovém projektilu Hladonika, Třebíč pak vyrovnala v minutě devatenácté po dorážce Karla Nedbala.

Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 13:18
    Vhazování: 7:15

20:01

20:40
    Hladonik se dostal do samostatného úniku, ale svižnou střelou na připraveného Jekela nevyzrál! Třebíčský brankář je v poslední době skutečně ve výtečné formě.

20:59
    Hladonik se dostal k dalšímu zakončení, ale ani tentokrát nepřekonal gólmana Třebíče.

22:26
    Od modré čáry střílel Hrachovký, ale beton Jekela byl na místě. Následně se ještě k dorážce tlačil jeden z hostujících, ale ani ten nerozvlnil síť.

23:12
    Třebíč se dostala do útočné třetiny, kde nyní kombinuje. Ke střelbě to ale zatím nevede.

23:58
    Frýdek-Místek se osvobodil vyhozením puku na icing.

24:15
    Střelecky aktivní Podlaha se dostal k další střele, ale ani tentokrát se nezapsal do análů dnešního duelu.

25:43
    Hráči Frýdku byli nyní až příliš rychlí při přechodu přes modrou čáru, ofsajd.

25:58
    Třebíč otáčí vývoj dnešního zápasu. ŠIMON SZATHMÁRY dostal nabito na hranici kruhu a vyslal dělový projektil, který rozvlnil síť za zády brankáře Suchánka. Asistence: Ladislav Bittner, Marek Laš.
    25:58 Šimon SZATHMÁRY - 2:1

27:00
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Václav Čejka – 2 min., zdržování hry).

27:24
    Třebíč málem dala gól ve vlastním oslabení. Vodný zachytil přihrávku jednoho z obránců Frýdku-Místku a ujel s Nedvídkem do přečíslení dva na jednoho. Zakončení vzal na sebe a orazítkoval tyčku. Suchánkovi ještě teď zvoní v uších.

27:40
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Michal Vodný – 2 min., podrážení).

28:09
    Jekel vytáhl bravurní zákrok betonem, kotouč se odrazil k Lašovi, jenž jej ihned vyhodil za branku Suchánka.

28:25
    Ofsajd Frýdku-Místku, vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:45
    Třebíč se po nepřesné střele jednoho z hostí dostala k puku a znovu jej vyhodila z vlastního pásma.

29:00
    Čejka naskočil do hry, ihned dostal kotouč, ale přes bránícího hostujícího hráče se dostat nedokázal.

29:30
    Frýdek hraje tuhle přesilovku skutečně tragicky. Třebíč se znovu dostává vyhozením z pásma.

29:39
    Jekel kryje střelu od levého mantinelu, tohle už vypadá pro domácí celek dobře.

29:40

29:53
    Tohle musí Frýdek-Místek nesmírně mrzet. Nejprve totiž prováhal dvojnásobnou přesilovku a ihned po skončení početní výhody inkasoval. LUKÁŠ NEDVÍDEK dostal kotouč mezi kruhy a přesnou střelou propálil brankáře Suchánka. Asistence: Martin Šťovíček.
    29:53 Lukáš NEDVÍDEK - 3:1

31:33
    Podlaha nedobruslil nahození, a tak je tu zakázané uvolnění Třebíče.

32:03
    Kratochvíl si nabruslil před branku, kam také dostal přihrávku. K zakončení se sice přes obránce dostal, ale dle mého názoru to byl spíše odraz od brusle třebíčského hráče.

34:02
    Psota si nabruslil za obranu soupeře, hledal zadovkou Laše, ale jeho záměr vystihl obránce Bartko.

36:05
    Frýdek-Místek byl vykázán z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

36:37
    Suchánek kryje přízemní střelu od modré čáry, následně se hosté dostali z vlastního pásma.

37:05
    Suchánek nyní hned dvakrát zasahoval proti střelám od modré čáry. Nejprve pálil Čejka, poté Mlčák.

37:30
    Třebíč nyní mohla vstřelit snad čtyři góly. Kotouč poskakoval před brankou Suchánka, který likvidoval jednu dorážku za druhou.

37:46
    Na druhé straně se znovu blýskl Pavel Jekel. Ten si dokázal poradit s dalším samostatným únikem hostů a vysloužil si ovace domácích fanoušků.

38:08
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Šimon Szathmáry – 2 min., podrážení).

38:25
    Střelu Hladonika zblokoval Nedbal do ochranné sítě, vhazovat se bude po levici Jekela.

38:46
    Třebíč vyhazuje puk přes všechny čáry a ukrajuje část přesilovky soupeře.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:12
    Třebíč znovu vyhazuje puk z vlastního pásma.

39:24
    Václav Čejka zavezl puk do útočné třetiny, kde jej chvíli podržel. Frýdek dnes nehraje početní výhody příliš dobře.

39:35
    Vodný dostal nabito mezi kruhy, vyslal tvrdý projektil, ale Suchánek srazil betony a puk zastavil.

39:51
    Vodný vyslal další střelu na branku soupeře, ani tentokrát ale nepřekonal brankáře Suchánka.

40:00

Druhá třetina nabídla opět dva góly. Tentokrát se prosadili pouze domácí, když se nejprve v šestadvacáté minutě prosadil Szathmáry, o čtyři minuty později pak Nedvídek. Na obou týmech je mírně znát, že už je o postupujících do předkola rozhodnuto.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 25:28
    Vhazování: 21:23

40:01

40:08

40:59
    Frýdek-Místek vysílá od modré jednu střelu za druhou, jen málo z nich se ale dostane až k Jekelovi.

41:40
    Laš střílel od modré, jeden z domácích kotouč ještě tečoval, ale ten nemířil mezi tři tyče.

43:45
    Hra je nyní poněkud rozháraná, ani jeden z týmů se nemůže dostat do větší šance, ze které by mohl udeřit.

44:10
    Pěkně jsem to zakřikl. PETR KAFKA dostal přihrávku za obranu Třebíče, jel zcela sám na branku a dokázal prostřelit Jekela mezi betony. Asistence: Vojtěch Tomi.
    44:10 Petr KAFKA - 3:2

44:44
    Václav Čejka si nabruslil od modré blíže k brance, vystřelil, ale Suchánek jeho pokus zneškodnil.

45:27
    Jeden z hostujících hráčů si našel prostor v útočné třetině, vystřelil, ale nemířil přesně.

46:22
    Nedbalova střela od modré prosvištěla kolem levé tyče Suchánkovy branky.

46:36
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Kryštof Stuchlík – 2 min., podrážení).

47:01
    Szathmáry měl dostatek času na zakončení od modré, ale těsně minul branku Frýdku-Místku.

48:15
    Nedbalovu střelu se ještě snažil tečovat Bittner, ale marně. Puk končí v náruči Suchánka, vhazovat se bude v pásmu hostí.

48:24
    Bittner našel mezi kruhy Václavka, ten ihned střílel, ale jeho pokus neměl dostatečnou razanci.

50:01
    Jekel vyrazil střelu od pravého mantinelu pouze před sebe. Tam naštěstí pro Horáckou Slavii Třebíč nebyl nikdo z hostů.

51:16
    Jekel kryje nahození od modré čáry, nikdo z hostí se už k žádné dorážce nedostal.

51:45
    Šťovíček dostal nabito od Nedvídka a ihned střílel, ale Suchánek dobře zasáhl.

52:06
    To stejné se opakovalo ještě jednou, tentokrát střílel Vodný. I ten si ale po ráně z mezikruží vylámal zuby na Suchánkovi.

53:00
    Je vyrovnáno! Kotouč nějakou chvíli skákal před brankovištěm Třebíče, načež jej MICHAL MATIAŠKO zametl za ležícího Pavla Jekela. Asistence: Jan Hladonik, Roman Szturc.
    53:00 Michal MATIAŠKO - 3:3

54:23
    Jekel máchl lapačkou proti střele z pravého křídla, vhazovat se bude po jeho levici.

Dnešní utkání sleduje 1 015 diváků.

54:58
    Nechybělo moc a bylo to 3:4! Matiaško střílel mezi kruhy z první, ale Jekel si připsal famózní zákrok a kotouč zachytil.

55:55
    Velká šance i na straně Třebíče. Laš si narazil s Psotou, zívala na něj prázdná branka, ale na poslední chvíli vložil hokejku do přihrávky jeden z hostujících obránců.

57:08
    Kowalczyk probruslil po levém křídle, vystřelil, ale Suchánek dobře zasáhl a drží remízový stav.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:17
    Pavel Jekel nyní skvělým reflexivním zákrokem podržel svůj tým. Střela Kafky neměla daleko od toho, aby poslala Frýdek-Místek do vedení.

59:41
    Jekel drží nahozený kotouč z levé strany, vhazovat se bude v pásmu Horáků.

60:00

Tři třetiny nám nepomohly k tomu, abychom nalezli vítěze. Frýdek-Místek ve třetí periodě lehce přehrál svého soupeře a zaslouženě vyrovnal. Uvidíme, kdo získá druhý bod, který už vlastně nic neřeší.

Statistiky po třetí třetině:

Střely na branku: 37:44
    Vhazování: 34:31

60:01

61:18
    Třebíč sice držela kotouč lehce přes minutu, ale nedostala se ani k jedné střele.

61:52
    Nedvídek předložil výbornou přihrávku Szathmárymu, který ji nasměroval mezi tři tyče Suchánkovy branky, ale právě gólman hostí dobře zasáhl a puk zastavil.

63:04
    Jakub Michálek se nyní dostal za obranu Třebíče, měl před sebou pouze Jekela, ale z mírného úhlu třebíčského gólmana překonat nedokázal. Jekel už toho dnes vychytal skutečně hodně.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

64:43
    Tak to by byla velká paráda, kdyby to tam padlo. Matěj Psota jel zcela sám na branku, pokusil se zakončit s hokejkou mezi nohama do šibenice, ale Suchánek jeho pokus dokázal chytit!

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Úvodní nájezd si vzal na starost Matěj a přesnou střelou propálil Jekela.
    Pavel MATĚJ

1. série
    1:1
    Nedvídek si nabruslil z pravé strany, naznačil střelu golfem, načež přesně zasunul puk mezi betony Suchánka.
    Lukáš NEDVÍDEK

2. série
    1:2
    Tak to byla velká paráda. Matiaško si počkal na poklek Jekela, načež poslal lehce puk přímo do šibenice.
    Michal MATIAŠKO

2. série
    1:2
    Vodný sice brankáře Suchánka vymíchal, poté ale nedokázal kotouč poslat do branky.
    Michal VODNÝ

3. série
    1:2
    Tomi zkoušel možná Forsbergovu kličku, ale vůbec se mu nepodařilo ji dotáhnout do konce.
    Vojtěch TOMI

3. série
    1:2
    Szathmáry rovněž položil Suchánka na zem, načež ale netrefil branku.
    Šimon SZATHMÁRY

4. série
    1:3
    Kafka vstřelil nádherný gól! Dal si hokejku mezi nohy a vymetl šibenici.
    Petr KAFKA

4. série
    2:3
    Marek Laš našel skulinku mezi betony Suchánka.
    Marek LAŠ

5. série
    2:3
    Nepovedená Forsbergerova klička v podání Szturce.
    Roman SZTURC

5. série
    3:3
    Matěj Psota s obrovským štěstím procpal puk mezi betony brankáře Suchánka.