Vitebsk – BATE 2:2 (kon.) | Belšina Babrujsk – Dinamo Minsk 0:4 (kon.) | Soligorsk – Energetik-BGU 1:0 (kon.)
FC Šachťor Soligorsk
1:0 (1:0)
FC Energetik-BGU Minsk
Neděle 07.06.2020, 19:00 • Stroitel Stadion, Soligorsk (BLR) • Běloruská Vysšaja Liga • 12. kolo

Z tohoto pohledného utkání je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek nedělního večera. Na viděnou. (21:01:01)

Energetik tak padl po pěti zápasech v řadě bez porážky a v tabulce zůstal na čtvrtém místě. To Soligorsk nenašel přemožitele už sedm kol po sobě a nově se posunul na druhou příčku, kde má jen dvoubodový odstup od vedoucího Borisova. S tím si to v příštím kole rozdá v přímém souboji o první místo. Energetik doma naopak přivítá nejhorší celek soutěže – Belšinu Babrujsk.

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 6:6. Rohy: 10:7.

Pohledné utkání dvou předních týmů běloruské ligy skončilo vítězstvím domácího Soligorsku v poměru 1:0. Energetik Minsk doplatil na vlažný vstup do zápasu, Šachťor byl zkraje duelu jednoznačně aktivnějším týmem a už ve 12. minutě se po trefě Lisakoviče radoval z vedení. Hosté s postupem času vyrovnali hru, po změně stran pak měli i slibné šance. Tu asi největší spálil v 86. minutě Bakič, jenž si tváří v tvář vylámal zuby na Gutorovi. Jinak ale platí, že větší množství gólových šancí měli domácí, kteří hned ve dvou případech mířili do tyče.

90+4
    90+3. V závěru zahrozil Podstrelov.

90+3
    Po přihrávce z pravé strany se balon dostal k Podstrelovovi, jehož pokus z otočky zblokovala hostující obrana na rohový kop. Je zjevně rozhodnuto.

90+3
    Již se rozběhla poslední minuta avizovaného nastavení. Hraje se i nadále na polovině Energetiku.

90+2
    Nakonec to bylo pro konec utkání typické rozehrání nakrátko, po chvíli je ovšem k údivu Bodula pískáno.

90+1
    Domácí vybojovali rohový kop, s jehož rozehrávkou zřejmě spěchat nebudou.

90
    Hlavní rozhodčí Stecurin nastaví druhý poločas o tři minuty.
    88. Bodul pálil těsně vedle.

88
    Obrovská možnost na pojištění náskoku! Kendyš přiklepl balon metr před hranicí šestnáctky Bodulovi, Rakušan ale svou dělovku napálil těsně vedle pravé tyčky. Sadovsky by plachtil vzduchem marně.

87
    Balon opět u brankáře Gutora, který může uspořit cenné vteřinky.
    86. Bakič si vylámal zuby na Gutorovi.

86
    Energetik promarnil obrovskou možnost na srovnání stavu! Tváří v tvář Gutorovi se po dobrém zpracování míče zjevil Dušan Bakič, prvně jmenovaný ale stačil jeho střelu konečky prstů vytěsnit těsně vedle levé tyče!

85
    Zápas skončil pro autora zatím jediné dnešní trefy Lisakoviče. Ten byl na straně Soligorsku asi nejvýraznější osobou, a tudíž ho ze hřiště vyprovází zasloužený potlesk.

85
    Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Vitalij Lisakovič, přichází Giorgi Diasamidze.