Wolverhampton – Everton 3:0 (kon.) | Aston Villa – Crystal Palace 2:0 (kon.) | Tottenham – Arsenal 2:1 (kon.)
Bournemouth – Leicester 4:1 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:1 (1:1)
Arsenal FC
Neděle 12.07.2020, 17:30 • Tottenham Hotspur Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 35. kolo

Nervy drásající utkání nakonec vyhrává Tottenham. V druhém poločase jsme viděli také velmi atraktivní fotbal, Arsenal dokonce dokázal nastřelit břevno, ale gól už nepřidal. Za to na druhé straně se po rohovém kopu prosadil Toby Alderweireld a rozhodl tento zápas. Spurs si tak ve vyrovnaném utkání připisují tři body, zatímco Arsenal musí odejít s prázdnou. (19:26:30)

90+4
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Érik Lamela.

90+3
    Aubameyang ještě v poslední minutce vyslal parádní centr, ale soupeřova obrana ho nakonec zastavila a poslala pryč.

90+2
    Kane se nyní ukázal střelou, která ze začátku vypadala dobře, ale nakonec s ní Emi Martínez neměl až zas tak moc práce.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty, Arsenal má tak ještě chviličku na to, aby alespoň srovnal stav zápasu, který pro něj dlouhou dobu vypadal velmi dobře.

90
    Žlutou kartu dostává Bukayo Saka (Arsenal FC).

89
    Heung-Min son se blýskl ještě jednou, když poslal krásný cent do vápna, ovšem ten nedokázal lapit nikdo z hráčů Tottenhamu a Arsenal míč odvrátil.

88
    Heung-Min Son se už začínal radovat z gólu, protože jeho zakončení zevnitř vápna si o gól říkalo. Najednou se na brankové čáře ale zjevil jeden z obránců.

87
    Žlutou kartu dostává Steven Bergwijn (Tottenham Hotspur). Kartu získává za hrubost už tři minuty poté, co přišel na hřiště.

85
    Tottenham z dalšího útoku dokázal vybojovat alespoň rohový kop. Serge Aurier ho rozehrál a poslal míč do nebezpečné pozice, ale tam už si s tím poradila obrana Arsenalu.

84
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Joe Willock.
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Héctor Bellerín, přichází Cédric Soares.
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Reiss Nelson.

84
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Oliver Skipp.

83
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Steven Bergwijn.
    81. Toby ALDERWEIRELD - 2:1

81
    Tottenham právě vstřelil branku!
    TOBY ALDERWEIRELD si udělal po rohovém kopu prostor a hlavou poslal míč pod břevno branky. Martínez neměl šanci zasáhnout. Asistence: Son Hung-min.

80
    Sakův další rohový kop byl opět odvrácen obranou. Sice už to vypadalo lépe, než při předchozím kopu, ovšem Arsenal opět nepřekapil obranu soupeře.

79
    Saka rozehrál rohový kop, ten byl ale odvrácen obranou. Míč byl vyhlavičkován a nakonec skončil v zámezí, ovšem Arsenal bude zahrávat roh znovu.

Jiří Polášek

Branky: 19. Son Hung-min, 81. Alderweireld (Son Hung-min) – 16. A. Lacazette (Xhaka)

Karty:   16. Lo Celso (TOT), 34. Aurier (TOT), 45+2. B. Davies (TOT), 76. Winks (TOT), 87. Bergwijn (TOT) – 45. A. Lacazette (ARS), 61. Pépé (ARS), 90. Saka (ARS)

Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 1:6. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:10.
    Tottenham Hotspur: Lloris – Aurier, Alderweireld, D. Sánchez, B. Davies – Moussa Sissoko, Winks, Lo Celso (84. Skipp) – Lucas Moura (83. Bergwijn), Kane, Son Hung-min (90+4. Lamela).
    Náhradníci: Gazzaniga – Bergwijn, G. Fernandes, Lamela, NDombèlé, R. Sessegnon, Skipp, Tanganga, Vertonghen.

Arsenal FC: E. Martínez – Mustafi, David Luiz, Kolašinac (84. Nelson) – Bellerín (84. Soares), D. Ceballos, Xhaka, Tierney (84. Willock) – Pépé (70. Saka), A. Lacazette, Aubameyang.
    Náhradníci: Macey – Holding, Maitland-Niles, Nelson, Papastathopoulos, Saka, Soares, Torreira, Willock.

Rozhodčí: Michael Oliver – Simon Bennett, Daniel Cook