4:5 (0:4, 2:1, 2:0)
HC Baník Příbram
Středa 05.08.2020, 18:00 • Zimní stadion Písek • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu.

První přípravný zápas zítra Králové zahájí proti Příbrami, kde ji doma vyzvou před svým publikem. Jihočechy letos povede nový trenér Luboš Rob. Do kádru se navíc vrátili někteří hráči jako brankář Hauser či útočníci Sýbek s Rodem.

Středočechům se minulý rok dařilo, kdy se nacházeli v horním patře tabulky a nakonec vybojovali zaslouženě třetí příčku.

Úvodní buly mezi oběma soupeři bude vhozeno v 18 hod u Otavy.

IHC Králové Písek: Hauser (Kříž) – F. Novák, Turek, Šafář, Bílek, Růžek, A. Novák, Koupal, Sýbek, Bednařík, Matějček, Matějka, Strnad, Přibyl, Rod.

HC Příbram: Sorf (Bartoň) – Straka, Fiala, Grubner, Houška, Mašek, Vinz, Brzák, Dragoun, Gengel, Káník, Josefus, Kolouch, Rohlík, Chlouba, Seniov, Řepík, Furch.

Rozhodčí: Šperl – Poskočil, Mitáš.

Oba celky jsou již na ledové ploše.

00:01

00:08
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Turek – 2 min., nedovolené bránění).

01:27
    Josefus vypálil z kruhu, domácí brankář chytá.

02:00
    Chloubova střela šla mimo ohrožení domácí klece.

02:26
    Hostující brankář si připisuje první zákrok.

03:00
    Vhazování v útočném pásmu Králů.

03:30
    Po přesné přihrávce se dostal do úniku Gengel, ale Hauser ho dokázal vychytat.

04:49
    Po dalším tlaku v útočné třetině hostů se dostal k zakončení Chlouba, ale brankář Písku si připsal další úspěšný zákrok.

05:13
    Do první větší šance se dostali Králové, ale hostující gólman zasáhl přesně.

06:00
    Po další akci se dostal k dobré možnosti Matějček, ale gólman ho dokázal z blízka vychytat.

06:56
    Icing Příbrami.

07:04
    Šafářovo nahození od modré přikryl gólman hostujícího týmu.

07:13
    Další icing Středočechů.

08:00
    Grubnerovo přihrávka nenašla v útočné třetině žádného spoluhráče a puk získávají domácí.

08:40
    Po dalším přikrytí kotouče následuje vhazování v útočném pásmu Písku.

09:17
    Oba týmy střídají.

10:35
    Do útočného pásma se protlačili znovu hosté. Brzák dostal dobrou přihrávku od svého spoluhráče, ale Hauser se dokázal přesunout a připsat si tak další zákrok.

11:38
    K osamocené brance se dostal Josefus, který dotlačil kotouč za brankovou čáru, ale rozhodčí branku neuznal.

11:55
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Koupal – 2 min., krosček).

13:10
    Příbram právě vstřelila branku!
    Hosté využívají první přesilovku, kdy Chlouba našel před brankou volného GENGELA a ten do horní části klece trefil přesně. Asistence: Chlouba.

14:38
    Po dalším tlaku na branku Písku se hosté znovu radují. Autora branky uvedeme později.

15:23
    Po faulu na Koloucha bylo nařízeno trestné střílení, kdy se dokázal Kolouch prosadit a zamíchal kotoučem před brankářem Písku a puk končí v brance.

17:41
    Bednařík z kruhu pálil hned, jak dostal kotouč, ale gólman Příbrami si připsal další zákrok.

19:00
    Ohlášena poslední minuta úvodního dějství.

19:22
    Z bezprostřední blízkosti vypálil další pokus hráč hostů, gólman si místo u tyče pohlídal.

19:37
    V poslední minutě první části Středočeši ještě navyšují náskok o další gól, kdy se po přihrávce prosadil přesnou trefou Káník.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18 50 hod.

První třetina prvního přípravného utkání je za námi. Domácímu áčku se nepodařilo prosadit ani jednou, ale Příbram se trefila čtyřikrát a po úvodní části tak svítí na tabuli stav 0:4.

20:01

20:16
    První pokus v druhé části končí v lapačce hostujícího brankáře.

20:21
    Další pokus Písku končí mezi betony.

22:16
    Přibylovo střelu čapl lapačkou brankář hostí.

23:31
    Turkovo nahození tečoval A. Novák, puk končí v ochranné síti.

25:10
    Gengelovu ránu vykryla obrana.

25:31
    Vhazování ve středním pásmu.

26:20
    Další pokus hokejistů v bílo-černých dresech, brankář Písku vyrážečkou vyráží puk mimo ohrožení.

26:47
    Vyloučení v týmu HC Příbram (2 min. – nedovolené bránění).

27:50
    Příbram v klidu vyhazuje.

28:09
    Další vyhození Středočechů.

28:27
    Z bezprostřední blízkosti pálil Sýbek, ale hostující gólman si připsal další bod.

29:30
    Do velké možnosti se dostal Kolouch, brankář Králů ho dokázal vychytat.

31:10
    Písek právě vstřelil branku!
    Domácí se v polovině druhé části prosazují, kdy Matějka přihrál MATĚJČKOVI a ten do spodní části klece propasíroval puk. Asistence: Matějka, A. Novák.

31:59
    Jihočeši snižují na rozdíl dvou branek. Turek nahrál přesně BEDNAŘÍKOVI a ten střelou z kruhu do horní části branky dává gól. Asistence: Turek.

32:36
    Vyloučení v týmu HC Příbram (2 min. – hákování).

34:50
    Další dva pokusy na hostující klec, brankář si vše dokázal pohlídat.

36:08
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (F. Novák – 2 min., krosček).

38:29
    Hosté se dostali do blízkosti domácí branky a Káník dokázal propasírovat puk za brankáře Písku. Asistence: Josefus.

39:00
    Poslední minuta prostřední části.

39:37
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Sýbek – 2 min., hákování).

39:51
    Po akci hostů přikryl puk domácí gólman.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19 45 hod.

Druhá třetina je za námi. Jihočechům se podařilo dvakrát skórovat, ale hosté dali ještě jeden gól a tak po čtyřiceti minutách zápasu je stav 2:5.

40:01

40:20
    Písek vyhazuje.

41:12
    Brzákovu ránu vytěsňuje brankář Písku ramenem do bezpečí.

42:10
    Kolouch nabídl šanci svému spoluhráči, ale ten netrefil vůbec branku.

42:36
    Králové snižují na rozdíl dvou branek, kdy se po samostatné šanci prosazuje SÝBEK do spodní části hostující klece. Bez asistence.

43:07

43:50
    Bednařík našel před brankou Šafáře, kterého vychytal gólman hostí.

44:21
    Králové dávají další trefu, kdy se v přesilové hře podruhé v dnešním zápase prosazuje SÝBEK, který dostal přesnou přihrávku od Filipa Nováka a přesně k tyči prostřelil. Asistence: Filip Novák.

46:06
    Icing Písku.

47:00
    Strakovo nahození od modré vyráží do bezpečí Hauser.

47:48
    Brzák pálí mimo klec.

48:58
    Vhazování v útočné třetině Králů.

49:22
    Další pokus měl Matějka, ale brankář Středočechů drží stále naděje svého týmu na vítězství.

51:39
    Matějček měl na hokejce možnost na vyrovnání, ale brankář hostů uhájil svou svatyni.

53:17
    Další možnost na srovnání stavu, ale brankář hostů chytá.

53:17
    Vyloučení v týmu HC Příbram Straka- (2 min. – hákování).

54:06
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Matějka – 2 min., hákování).

54:15
    Maškovo nahození přikryl brankář modro-žlutých.

55:10
    Z kruhu vypálil Sýbek. Jeho bombu vytěsnil ramenem mimo ohrožení gólman Příbrami.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:08
    Růžkovo pokus od modré zastavuje gólman.

59:00
    Káník vypálil na mantinel nad branku.

Domácí prohrávají o jediný gól těsným rozdílem 4:5.

Děkuji za pozornost a u dalšího onlajnu napočtenou. (20:08:40)

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 32. Matějček (Matějka, Novák), 32. Bednařík (Turek), 43. Sýbek, 45. Sýbek (Novák) – 14. Gengel (Chlouba), 16. Kolouch (TS), 20. Káník (Josefus), 39. Káník (Josefus)

HC Baník Příbram: Sorf (Bartoň) – Straka, Fiala, Grubner, Houška, Mašek, Vinz, Brzák, Dragoun, Gengel, Káník, Josefus, Kolouch, Rohlík, Chlouba, Seniov, Řepík, Furch.