Vegas – Chicago 4:3 (po pr.) | Boston – Carolina 2:3 (kon.) | Dallas – Calgary 5:4 (kon.)
Colorado – Arizona 3:2 (kon.) | Philadelphia – Montreal 0:5 (kon.)
Boston Bruins
2:3 (1:0, 1:2, 0:1) Stav série: 1:1
Carolina Hurricanes
Pátek 14.08.2020, 02:00 • Scotiabank Arena, Toronto, ON • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Druhá bitva mezi Bostonem a Carolinou je u konce. Po dvou zápasech je stav srovnán 1:1 na zápasy. V sestavě Bruins dnes absentoval David Pastrňák a možná i tento faktor byl v konečném důsledku rozhodující. Boston se v první třetině sice dostal do vedení zásluhou Davida Krejčího, ovšem v rozmezí 36. až 37. minuty se karta obrátila. Branky Teuva Teräväinena a Andreje Svečnikova dostaly Hurricanes do vedení. Pět sekund před závěrem druhé periody ale z přesilovky vyrovnával pohotový Brad Marchand. V závěrečné třetině se už trefili pouze hosté. Rozdílovou branku vstřelil ve 49. minutě Dougie Hamilton. Dvěma českým hokejistům se dnes bodově dařilo. David Krejčí si do statistik připsal gól a asistenci. Martin Nečas v dresu Caroliny dvakrát asistoval. Obě Nečasovy asistence byly první, takže český reprezentant má lví podíl na dvou brankách svého mužstva.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního rána. Na počtenou! (05:06:29)

59:55
    James Reimer se natáhl na svém brankovišti. Boston zatlačil svého soupeře, ale v nepřehledné situaci Brad Marchand kotouč do branky nedorazil.

59:48
    S Carolinou to už vypadalo velmi dobře, jenže přichází ještě jedno zakázané uvolnění.

59:32
    Brad Marchand zpoza brány hledal Charlieho Coyla, který ale v mezikruží promáchl.

59:17
    Střelba domácích ale zatím nepřichází. Boston si po zakázaném uvolnění Caroliny bere oddechový čas.

58:46
    Tuukka Rask je na střídačce. Boston to zkouší se šesti hráči v poli.

58:25
    Hosté nahodili puk za bránu Bruins. Nyní mají dostatek času k vystřídání.

57:46
    Carolina se během poslední minuty vymanila z tlaku. Hostům předchozí komerční přestávka rozhodně přišla vhod.

57:02
    Jordan Martinook si nabruslil za obranu. Rázem se objevil těsně před Raskem, který jej vystrčenou holí vychytal.

56:21
    James Reimer přikryl touš pod svou lapačkou. Budeme svědky poslední komerční pauzy třetí třetiny.

55:54
    Andrej Svečnikov nedokázal udržet kotouč na delší dobu za bránou Bostonu. Domácí svou aktivitu postupně zvyšují.

55:25
    Reimer se musel opět činit. Dokázal si pohotově vybruslit proti zakončení z hole DeBruska.

54:50
    Ondřej Kaše dostal kotouč do jízdy na pravé křídlo. Poté český útočník vystřelil zápěstím, ale bránu o kousek minul.

54:06
    Bostonu se čas krátí. Medvědi se ale znovu na delší časový úsek usadili v útočné třetině.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 16. Krejčí (Marchand, Krug), 40. Marchand (Bergeron, Krejčí) – 36. T. Teräväinen (Svečnikov, Aho), 37. Svečnikov (Nečas, T. van Riemsdyk), 49. D. Hamilton (Nečas)

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Lauzon, Grzelcyk – Bjork, Bergeron (A), Marchand – O. Kaše, Krejčí (A), DeBrusk – Kuhlman, Coyle, N. Ritchie – Wagner, Kuraly, Nordström.
    Carolina Hurricanes: Reimer (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin (A), Vatanen, Skjei, H. Fleury, T. van Riemsdyk – T. Teräväinen, Aho, Foegele – Nečas, Trocheck, Svečnikov – Williams, J. Staal (C), B. McGinn – Martinook (A), Geekie, Dzingel.

Rozhodčí: L'Ecuyer, McCauley – Amell, Pancich