Sparta – Kladno 3:1 (kon.)
Washington Capitals
0:4 (0:1, 0:1, 0:2) Stav série: 1:4
New York Islanders
Pátek 21.08.2020, 02:00 • Scotiabank Arena, Toronto, ON • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Série mezi Washingtonem a New Yorkem Islanders končí a možná končí až překvapivě rychle. Ostrované po dnešní výhře 4:0 vyhrávají 4:1 na zápasy a po týmech Colorada, Vegas, Bostonu a Tampy se stávají pátým postupujícím do čtvrtfinále NHL. Kouč Barry Trotz tak dokázal zvítězit proti svému bývalému celku, ve kterém v roce 2018 vybojoval Stanleyův pohár.

Islanders dnes zvítězili naprosto zaslouženě. V 11. minutě vsítili úvodní gól z hole Anthony Beauvilliera v přesilovce a stejný hráč zvýšil jejich vedení i ve třetině druhé. Washington těžce hledal odpověď. Do šancí se domácí příliš nedostávali a Semjon Varlamov, jenž dnes udržel čisté konto, zas tolik práce neměl. Ve třetí třetině dle očekávání více tlačili Capitals, jenže Islanders si závěr zkušeně pohlídali. Třešničkami na dortu pro fanoušky celku z New Yorku byly trefy Nicka Leddyho a Joshe Baileyho do prázdné brány. Washington tak stejně jako minulou sezonu vypadává už v 1. kole Stanley Cupu.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek rána. Na počtenou! (04:50:42)

59:33
    Zápas se už jen dohrává. Washingtonu za malý okamžik sezona 2019/2020 skončí.
    58:31 Josh BAILEY - 0:4

58:31
    Islanders právě vstřelili branku!
    Ostrované opět trestají hru domácího celku bez brankáře. JOSH BAILEY na polovině kluziště obral o kotouč Bäckströma a přesnou střelou si zapsal svůj třetí kanadský bod v dnešním duelu. 0:4. Bez asistence.

58:18
    Holtby na střídačce zůstal. Teď by se už musel stát zázrak, aby domácí minimálně vyrovnali.
    57:47 Nick LEDDY - 0:3

57:47
    Hosté si už svůj postup pohlídají, jelikož přidávají třetí gól. Hned po odrazu kotouče od Varlamova vyhazoval NICK LEDDY tak přesně, že bekhendem přes celé kluziště trefil prázdnou bránu. 0:3. Bez asistence.

57:42
    Semjon Varlamov skvěle zasáhl proti tvrdé střele Kuzněcova z pravého kruhu.

57:12
    Braden Holtby už zůstává na střídačce! Washington hraje powerplay.

57:12
    Dá se čekat, že v závěru se bude hra kouskovat. Nyní nám to ukázali hostující hokejisté, kteří si nekomplikovali situaci a raději odpálili na icing.

56:35
    Kovalčukova bekhendová přihrávka přesná nebyla. O chvíli později Washington sám sebe vymanil z pásma soupeře.

56:06
    Přechod přes modrou čáru se Alexandru Ovečkinovi nepovedl. Akci Capitals zastavil ofsajd.

55:52
    Anthony Beauvillier vyvezl puk až za útočnou modrou čáru. Ostrovanům vše hraje do karet a nyní už jsou velmi blízko k postupu mezi osm nejlepších.

55:22
    Braden Holtby svým kolegům pomohl s rozehrávkou. Mezitím hosté na led posílají čerstvé síly.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 11. Beauvillier (B. Nelson, Jo. Bailey), 30. Beauvillier (Jo. Bailey), 58. Leddy, 59. Jo. Bailey

Washington Capitals: Holtby (Vaněček) – Carlson (A), Dillon, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Eller, J. Vrána – Kovalčuk, Bäckström (A), Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin.
    New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Dal Colle, Pageau, Johnston – Komarov, Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: L'Ecuyer, McCauley – MacPherson, Nansen