Dallas – Colorado 5:4 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 3:2 (kon.) | Vancouver – Vegas 3:5 (kon.)
Vancouver Canucks
3:5 (1:2, 2:0, 0:3) Stav série: 1:3
Vegas Golden Knights
Pondělí 31.08.2020, 04:30 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

To už je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a někdy zase u hokeje na počtenou! (07:33:57)

Československá stopa:

Tomáš Nosek (VEG) do utkání nezasáhl ze zdravotních důvodů

1. Max Pacioretty (VEG) 2+1
    2. Nate Schmidt (VEG) 1+1
    3. Mark Stone (VEG) 0+3

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:33 (8:11, 12:14, 11:8)
    Zblokované střely – 18:16
    Vyhraná vhazování – 38:24
    Trestné minuty – 4:10
    Hity – 47:39

Hokejisté Vegas Golden Knights otočili třemi góly ve třetí třetině duel proti Vancouveru ve svůj prospěch a v sérii vedou už 3:1 na zápasy!

První třetinu zvládli lépe Golden Knights, kteří vedli 2:1, ve druhé části ale Canucks otočili skóre na 3:2. V závěrečné dvacetiminutovce se pak podařil obrat i Vegas. Na ten Rytířům stačilo úvodních deset minut. Ve 43. minutě vyrovnal Nate Schmidt, který se z první trefil pod vyrážečku Markströma. Ve 48. minutě pak obránce Vegas asistoval u nakonec vítězného zásahu Maxe Paciorettyho, kterému vrátil puk před odkrytou branku. O minutu a půl později pak zase Pacioretty nahodil kotouč zpoza branky do ohně a William Karlsson ho usměrnil za záda gólmana Canucks. V závěru už kanadskému mužstvu nepomohla alespoň ke vstřelení kontaktní branky ani přesilovka podpořená odvoláním Markströma.

Stav série – 1:3 na zápasy

60:00
    Střelu Tannera Pearsona vyrazil Fleury k Jakeovi Virtanenovi, jehož dorážku do poloodkryté branky vytěsnil pravým betonem! Golden Knights tento zápas vyhrají!

59:36
    Edlerovu střelu zablokoval Schmidt, který kotouč následně odehrál alespoň do rohu.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny!

58:44
    Nick Cousins mohl definitivně rozhodnout. Po přejetí útočné modré však bekhendem minul opuštěnou branku soupeře!

58:09
    Zlatí rytíři jsou v pěti, Canucks pokračují ve hře bez brankáře.
    57:42 Brankář Fleury nezapomněl poděkovat tyčce, která mu pomohla proti střele Millera.

57:42
    J. T. Miller trefil po Horvatem vyhraném buly tyčku Fleuryho branky!

57:37
    Oddechový čas pro Vancouver.

57:37
    Bo Horvat našel od brankové čáry Adam Gaudetteho, který střílel ze slotu do připraveného Fleuryho.

57:18
    Hráči Vegas teď mohou beztrestně vyhazovat a toho zatím dokonale využívají.

56:40
    Vancouver to zkouší v šesti, tedy bez brankáře!

56:08
    Smolný moment pro Marca-Andreho Fleuryho. Ten vyrazil nahození Edlera a volný kotouč chtěl odpálit hokejkou do bezpečí. Ze vzduchu ho ale poslal až do hlediště a dostal dvouminutový trest za zdržování hry.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. E. Pettersson (J. T. Miller, Q. Hughes), 25. Horvat (J. T. Miller, Edler), 32. Toffoli (Q. Hughes, J. T. Miller) – 10. Pacioretty (Mark Stone, Theodore), 14. Stephenson (Theodore, Martinez), 43. Schmidt (Merrill), 48. Pacioretty (Schmidt, Mark Stone), 49. W. Karlsson (Pacioretty, Mark Stone)

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Stecher, Edler (A), Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg – Toffoli, E. Pettersson, Pearson – Boeser, Horvat (C), J. T. Miller – B. Sutter (A), Gaudette, Roussel – Virtanen, Beagle, Motte.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Theodore, Schmidt (A), McNabb, Whitecloud, Merrill – Mark Stone (A), W. Karlsson, Pacioretty – Marchessault, Stastny, R. Smith (A) – Tuch, N. Roy, Cousins – Reaves, Stephenson, W. Carrier.

Rozhodčí: St. Laurent, Meier – Kovachik, Shewchyk