Čerepovec – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Spartak Moskva 1:3 (kon.) | Minsk – Ufa 3:4 (kon.)
CSKA Moskva – Barys 3:1 (kon.) | Omsk – Chabarovsk 8:2 (kon.)
Dynamo Moskva
1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Spartak Moskva
Pondělí 07.09.2020, 18:00 • VTB Arena, Moskva • KHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:33:56)

Československá stopa v utkání

Dmitrij Jaškin (DMS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:16
    Robin Hanzl (SPM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:16
    Lukáš Radil (SPM) 1+0, 5 střel, čas na ledě 19:34
    Michal Čajkovský (DMS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:07
    Martin Bakoš (SPM) 0+1, 1 střela, čas na ledě 23:48

Střely na bránu: Dynamo – 28, Spartak – 25.

Dynamo Moskva po dvou třetinách vedlo v derby nad Spartekm rozdílem jednoho gólu, ovšem hosté v závěrečné třetině předvedli parádní obrat. Vše nastartoval gól při vlastním oslabení, který zásluhou skvělého presinku Nikonceva a přihrávce Juňkova potrestal Dmitrij Višněvskij. Obrat dokonali svěřenci kouče Znarokse v 52. minutě, to pro změnu využili přesilovou hru, z pravého kruhu skóroval Jori Lehterä. V samotném závěru pečetil vítězství Spartaku gólem do prázdné svatyně Čech Lukáš Radil.

Spartak po porážkách s Jaroslavlí a Jekatěrinburgem poprvé bodoval, Dynamo naopak stále na svůj premiérový zisk čeká, za sebou má ovšem o jedno utkání méně, než soupeř.

59:49 Lukáš RADIL - 1:3

59:49
    Spartak právě vstřelil branku!
    Definitivní razítko na vítězství Spartaku dává jedenáct vteřin před koncem zápasu LUKÁŠ RADIL. Český forward zachoval chladnou hlavu a kotouč poslal do odkryté klece.

59:41
    Šipačov dlouho otálel se zakončením, které obětavě zblokoval zakleknuvší Zachar Šablovskij. Následnou dělovku od modré kryl pozorný Bespalov.

59:05
    Vhazování před brankářem Bespalovem, brána Dynama zůstává prázdná. Domácí zkoušejí powerplay!

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:39
    Bitva za domácí brankou také zabrala několik sekund. Ve finále Dmitrij Kagarlickij bruslí přikopl černou gumu Grigorjevovi.

58:15
    Hra kolem středového kruhu, ta Spartaku naprosto vyhovuje. Několik cenných vteřinek udržel Arťjom Serikov, jehož bez úspěchu osekával Alanov.

57:28
    Nyní hostující strážce svatyně šel do pokleku a dobře, udělal, utažená Šipačovova střela zápěstím jej trefila do pravého ramene.

57:09
    Takhle to určitě nepůjde. Michail Grigorjev z velkého úhlu, navíc naslepo nahazoval na bránu. Připravený brankář nemusel zasahovat, střela šla mimo.

56:48
    Nikita Bespalov mohl rozehrávat, v jeho okruhu nebyl žádný z protihráčů. Gólman se však rozhodl neriskovat, puk zakryl lapačkou.

56:30
    Tresty obou hříšníků jsou u konce, pokračujeme v tradičním počtu pět na pět. Dynamu se bleskově krátí čas, možná brzy uvidíme hru bez brankáře.

55:42
    Dobré čtení hry ukázal Nikita Sokolov. Dobře vytušil, kam bude Šipov rozehrávat, holí puk vypíchl do střední třetiny.

55:27
    Andrej An. Mironov chtěl vystřelit, jenže neměl kudy. Pokusil se tedy alespoň obtočit bránu, ale také neúspěšně, málo zahnul hokejku.

54:59
    Hokejisté v tmavě modrých dresech pokračují ve vyvíjení obrovského tlaku, do závěru viditelně pošetřili dost sil. Spartak se brání zuby nehty.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 32. Jefremov (Alexejev) – 46. D. Višněvskij (Juňkov, Nikoncev), 52. Lehterä (Djuse, Bakoš), 60. Radil

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, An. Sergejev, Mironov (A), J. Zajcev, Grigorjev, Bojkov, Alanov – Kagarlickij, Šipačov (C), Jaškin – Brjukvin (A), Šipov, Tarasov – Alexejev, Jefremov, V. Kuljomin – Bryzgalov, Pankratov, Muranov.
    Spartak Moskva: Bespalov (Chomčenko) – D. Višněvskij, Djuse, Kutějkin, Rylov (A), Sokolov, Zubarev, Serikov – Širokov (A), Lehterä, Radil – Nikoncev (C), R. Hanzl, Bakoš – Cyplakov, Ljubimov, Fjodorov – Šablovskij, Juňkov, Novruzov.

Rozhodčí: Gašilov, Romasko – Lazarev, Šalagin

Diváci: 2 430