Vrchovina – Jihlava 1:2 (kon.)
SFK Vrchovina Nové Město na Moravě
1:2 (0:0)
FC Vysočina Jihlava
Neděle 13.09.2020, 16:05 • Vrchovina Aréna, Nové Město na Moravě • MOL Cup • 2. kolo

Dnešní utkání sledovalo 495 diváků. (18:02:11)

Dnešní zápas je tak za námi. Z mé strany je to už skutečně vše. Přeji vám krásný konec víkendu a úspěšný pracovní týden. Někdy přiště se budu z Nového Města těšit opět na počtenou!

Druhé kolo MOL Cupu je v Novém Městě za námi a domácí fanoušci smutní. Vrchovina nakonec po statečném boji padla těsným rozdílem, 1:2. Všechny góly padly ve velice emotivní druhé půli. Nejprve otevřel gólový účet v 54. minutě Tomáš Smejkal, domácí se však nevzdali a v 67. minutě dokázal po chybě jihlavské obrany srovnat David Šteffl, který je na Vrchovině hostujícím právě z Jihlavy.

Remízový stav však do konce zápasu nevydržel. V 77. minutě přišel hodně diskutovaný moment, po souboji Šmídy se Štefánkem nakonec odpískal rozhodčí Musil penaltu. Tu proměnil Tomáš Smejkal a Vrchovina už v rozkouskovaném závěru nedokázala reagovat. I tak se ale loučí s pohárem se ctí.

90+5

90+4
    Švanda nestihl balon ještě na hřišti a Jihlava má vhazování. Pravděpodobně už je po šancích Nového Města na srovnávací gól.

90+3
    Vhazování pro domácí na půli. Holman po zpracování chtěl uvolnit rozběhnutého Tulajdana, ale dal mu příliš krátkou přihrávku.

90+3
    Nákop přímo na branku ale sebral Číž a akcie Novoměstských pomalu klesají. Ještě však nejsme v závěru.

90+2
    Smejkal nesmyslně sáhl po Holmanovi v momentě, kdy bylo po souboji. Trestňák pro domácí a do vápna šturmuje i gólman Šmída!

90+1
    Ofsajdové postavení jednoho z domácích hráčů hatí snahy na srovnání.

90+1
    Šmída opět získal míč, domácí valí do jednoho z posledních útoků v zápase. Nyní už to bude hodně o bojovnosti.

90
    Nastavují se ještě čtyři minuty nad rámec hrací doby.

89
    Střídání Jihlavy bylo čistě do obrany, Pojezný je čistokrevný obránce. Hosté nakopli dlouhý balon ke Šmídovi, dostáváme se do poslední minuty zápasu.

89
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Horák, přichází Pojezný.

88
    Smetana se při pokusu o dlouhý nákop ustřelil a poslal míč do zámezí. Na straně domácích se chystá střídání.

88
    Zajímavou myšlenku přinesl do útoku SFK Duda, oblouček za obranný blok ale přetáhl a Číž bez problémů sbírá.

87
    Holman zezadu přibrzdil Červa, což je posouzeno jako faul, navíc na útočné půlce Vysočiny. Tohle hostům vyhovuje, ti nyní nechtějí hrát.

86
    Z druhé vlny po rohovém kopu střílel Holman, z voleje ale nesklopil nárt a poslal míč nad branku.

85
    Jihlava se zatáhla do hlubokého obranného bloku a domácí tlačí, chtějí poslat zápas do prodloužení. Síly na to ještě mají, povede se jim to?

84
    Smetana si vyměnil míč se Švandou, který si vyběhl do lepšího úhlu a technickou střelou zkoušel překvapit Číže. Hostující gólman ale jeho pokus vzal do teplých.